Compressor Kullanımı Için Yardım...

:S nasıl ya ds1 in üstünden sesi kısınca hallolması gerek. Hatta çok kısarsan claenlerin distortion dan bile yüksek olur.. Eğer gitarın single manyetikliyse compresörle düşük çıkış seviyesini arttırabilirsin böylece clean de daha yüksek ses alırsın.

bu arada ds-1 gibi pedallarda ben şunu farkettim sesi anfiyle kökleyince konserlerde falan gayet güzel ses veriyolar ama kısıkken zayıf kalıyolar gibi geliyor bana...enteresan bir durum bence...

arkadaşlar palm mute larda belirgin artış oluyorumu? tapping de ses azalmaması içinde kullanmak istiyorum.
black finger in cs-3 ten yada mxr lardan farkı ne? yani tamam optik ama bu optikliğin faydası ne?
çok soru sorduysam kusura bakmayın. sevgiler...

Arkadaşlar konu çok güzel olmuş baştan sona okudum ama gerçekten bilen birisi Marshall ED-1 compressor/sustainer pedalındaki attack düğmesinin ne işe yaradığını söylesin bana.Attack ı arttırmak ve azaltmak ne gibi etki gösterir ben bunu anlamadım.Bir de Emphasis düğmesi var hi ve lo arasında gidip geliyor.Ton biraz değişiyor bu aralıklarda ama bana bu iki karakteristiği açıklayan olursa çok sevinirim...Cevap bekliyorum...

Alexi_87 demiş ki:
Arkadaşlar konu çok güzel olmuş baştan sona okudum ama gerçekten bilen birisi Marshall ED-1 compressor/sustainer pedalındaki attack düğmesinin ne işe yaradığını söylesin bana.Attack ı arttırmak ve azaltmak ne gibi etki gösterir ben bunu anlamadım.Bir de Emphasis düğmesi var hi ve lo arasında gidip geliyor.Ton biraz değişiyor bu aralıklarda ama bana bu iki karakteristiği açıklayan olursa çok sevinirim...Cevap bekliyorum...
Sevgili Alexi_87,
Ayrı bir başlıkta aynı soruyu sormuşsun,orada cevapladım.

Sibiryali demiş ki:
Alexi_87 demiş ki:
Sevgili Alexi_87,
Ayrı bir başlıkta aynı soruyu sormuşsun,orada cevapladım.

o başlıgın linkini yazabilirmisin , yada buraya da aynı cevabı verebilirmisin , sorunun cevabını bende merak ettim de..

Geri