Gitar Sistemimdeki Sorun Başlığa Sığmayacak Kadar Büyük (videolu) !

meraba arkadaşlar.. vakit kaybı olmadan sorunlarımı anlatiym:
videoda göründüğü gibi amfinin sesini yükseltince kendiliğinden bass şiddetleniyor ve gitardaki herhangi bir metal parçaya elimi değdirdiğimde dip sesin %80 den fazlası gidiyor ama çalarken elimi hep metal bi parçada tutamayacağım için böyle bi sorun yaşıyorum
...hadi diyelim bunları hellettik (örn: amfi sağlam değildi değiştirdik veya teyp çok kötüydü vs..)
peki ben bu büyük kolonları teypsiz, direkt olarak amfime nasıl bağlayabilirim ?? kolonların teype bağlanış şekli resimlerde var. o kablolara nasıl bişey yapmalıyım ki amfiye takabileyim. daha doğrusu bu mümkün mü ?

bilen arkadaşlarımız varsa lütfen cevap yazsınlar, şimdiden teşekkürler...

Dosyalar

• DSC_0007.jpg
    DSC_0007.jpg
    200.1 KB · Gösterim: 371
  • DSC_0008.jpg
    DSC_0008.jpg
    179.8 KB · Gösterim: 472
  • DSC_0009.jpg
    DSC_0009.jpg
    244.3 KB · Gösterim: 212
  • DSC_0011.jpg
    DSC_0011.jpg
    161 KB · Gösterim: 421
  • DSC_0012.jpg
    DSC_0012.jpg
    268.8 KB · Gösterim: 366
  • DSC_0013.jpg
    DSC_0013.jpg
    191.2 KB · Gösterim: 206
  • DSC_0014.jpg
    DSC_0014.jpg
    138.8 KB · Gösterim: 237
  • DSC_0015.jpg
    DSC_0015.jpg
    182.1 KB · Gösterim: 199
Son düzenleme:
Şimdi agam, muhtemelen -eğer gitarın topraklamasında sorun yoksa- evin elektrik sisteminin topraklaması kötü ise, o dip gürültüsünü kesemezsin. Ancak evin elektrik sisteminin topraklamasına müdahale edilmeli, onu da elektriği bilen biri yapmalı.

Kolonlardan birini, gerekli aparatları alıp kolonlun kablosuna ekleyerek amfiye bağlarsın. İkisini birden direk bağlayamazsın, ohmajı hesaplamak gerek. Lakin, bağlasan da iyi sonuç alamazsın, zira Hi-Fi hoparlörleri ile gitar amfisi hoparlörlerinin yapıları birbirlerinden çok farklı. İyi bir ton elde edemezsin.

Elinle dokundugunda dip sesin azalmasi cok normal, gitarin topragi metal aksam uzerinde hatta FR koprulerde kopru de toprakli, sabitlerde bilmiyorum ama gitari kucagina alip tellere dokundugunda dip ses azalacaktir muhtemelen.
Baglayabilirsin, amfinin arkasindaki kapagi ac, speakera takili olan kablolari kolon kablolarina bagla. He duzgun ses gelirmi bilemem fakat paralel veya seri bagladiginda ses yuksekligi ve sound degisecektir. Dene hangisini begenirsen oyle kullan.

Bende de dip gürültüsü sorunu vardı, voltaj regüleli priz aldım ve önemli ölçüde azaldı. Şimdi rahatsız etmeyecek seviyeye indi ama sende ne kadar faydalı olur bir fikrim yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çalarken bu kadar şiddetli hissetmiyorum zaten ama örneğin şarkının belli yerlerinde gitarı susturunca çok belli oluyor. bir de pod 2.0 bağlamayı düşünüyorum ama bu sorunun artmasından korkuyorum :confused:

prosesör bu gürültüyü keser diyenler de var daha kötü yapar diyenler de :/

1-gitarı kucağına al sağa sola dön,dip ses geçince çalmaya başla, veya,
2-cd calar dediğin aiwa yı toprakla veya,
3-gitarın topraklama kablosunu kontrol et,
4-hiçbiri :)

kolay gelsin

Geri