Amfiden Anons Gelme Sorunu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda seruven tarafından 9 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

 1. Elimde Line VI spider 15 watt amfi var ve yurtta kaldığım için burada kullanmak zorundayım. Fakat yurdun odalara anons yapmak için kullandıkları sistem tamamen amfiden bağımsız olmasına rağmen ne zaman anons yapılsa düşük bir sesle amfiden anonsu duyuyorum. Bunun nedeni nedir ve düzeltmek için bir yol var mıdır ?
   
 2. Senin sorunun anlaşılır bir şey. Zaman zaman görülebiliyor. Geçenlerde biri başka bir forumda kullandığı preampı kullandıkça Japon radyosunu dinlediğini yazmıştı :D

  Sanırım amfiler yükseltici olduğu için bir sebepten anten görevi de gördüğü için yayın çekebiliyor. Alan çok dar değilse mfinin yerini değiştirmeye bak. Belki çözülür veya hafifler.
   
 3. Bu nasıl bir şanstır.Tövbe tövbe.Burdur'da gitar çalmaya çalışırken japon radyosu dinlemek..
  Ben bu gezegeni bu yüzden çok seviyorum.Bi Neptün'de Merkür'de bu asla olmazdı.

  #direntsubasa
  [​IMG]
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 4. maalesef alanda dar, 15 metrekare bir alanda yaşıyoruz 4 kişi :( artık olmadı makina müh. arkadaşlara danışacağım belki onlar ve ya hocaları bir çözüm bulur :)
   
 5. Makinacılara değil Elektronik okuyan arkadaşlarına sor.
   
 6. bir ara gitar çalarken arabesk radyo frekansı karışmıştı amfiye.. gitarı bırakıp dinlemeye başladım efkarlandım
   
  patlakkulak ve DengeHsnCinar bunu beğendi.
 7. Bu konu sizi bu kadar etkiliyor mu, makina müh (elektrik-elektronik daha uygun sanki) arkadaşlara danışma ihtiyacı duyuyorsunuz, yani siz odada sürekli ampliyi kullanıyorsunuz ve paralelde de sürekli anons mu oluyor? Hatta belki @izzzyy size yardımcı olabilir...

  Sevgiler ve saygılar...
   
 8. Faraday kafesi mantığında bir kafes iş görebilir.
   
 9. bende de oluyor bazen. pc de müzik çalarken amfi açık kalmışsa çok kısık bi seste duyuyorum (hatta gitarı pc ye yaklaştırınca çoğalıyor) ama gitarı pc den uzaklaştırınca ses tamamen kayboluyo. bana söylenen gitardaki manyetiklerle alakalı bişey olduğu ve bu tarz şeyler çok normalmiş. sorun yok yani :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş