T.c Electronic Impact Twin Vs Focusrite Saffire Pro 24 Dsp

'Elektro Gitarlar' forumunda metallicastic tarafından 17 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar hepinize merhaba.
    Öncelikle forumu araştırıp benzer bir konu olup olmadığını kontrol etmedim. Eminim benzer başlıklar vardır fakat bana kişisel anlamda daha fazla faydası olacağını düşünerek tecrübe , fikir ve bilgilerinizi bu başlık altında da paylaşırsanız sevinirim..

Üniversite ve askerlik öncesi yaklaşık 5 yıllık bir ev stüdyosu maceram oldu. Bütçem el verdiğince bir takım ekipmanlar toplayıp deneysel şeyler yaptım. Ancak askerlik öncesi her şeyi satıp daha üst seviye ekipmanlar almak amacıyla kayıt olayına bir süre ara vermiştim. Şuan bu süreci başlatmış bulunuyorum.
    Bütçem doğrultusunda titizlikle seçmek istediğim ana ekipman ses kartı olacak. O yüzden preamfi kalitesi ve AD/DA dönüştürücüleri konusunda nispeten daha fazla güvendiğim iki kartı başlıkta yazmış bulunuyorum. Akustik kaydının daha ön planda tutulacağını belirterek bu iki kartla ilgili varsa tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum sizlerden. Sadece bu değil tabiki. Öneri , fikir ve ufkumu genişletecek her türlü bilgiye açığım :)

Stüdyoyu olusturan ve bu süreçte üzerine eklenecek ekipmanların bir listesini yazıyorum. Bu noktada vereceğiniz fikirlere eminim yardımcı olacaktır.

• PC : Cubase 5 kullanmaya yetecek donanımda standart masaüstü pc
    • TI ins. firewire PCI kart
    • Yamaha HS50m referans monitörler
    • Shure PG48 vokal mikrofon
    • Rode Nt1A condenser mikrofon(eklenecek)
    • Samson Q7 ens. mikrofon(eklenecek)
    ( NOT: Şuanki muhtemel bütçeyle almayı planladığım mikrofonlar bunlar. Ancak ilerleyen günlerde ekstra bütçelerle daha farklı tercihlere yönelebilirim. )
    Bu bağlamda maksimum performansı sağlayacak ses kartını almak ve uzun süre kullanmak istiyorum. Son olarak kartların üzerindeki DSP özelliğini çok fazla önemsemiyorum. İlk etapta preamfi kalitesi ve mikrofon kazançlarıyla , dönüştücürü kalitesini kıyaslarsanız sevinirim.

Bu Sayfayı Paylaş