Soundcloud Upload Sorunu

'Forum Meydanı' forumunda piano_izm tarafından 17 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

 1. Yaklaşık 1-2 haftadır, Soundcloud'da açtığım hesaba şarkı yükleyemiyorum. Yeni açtığım iki farklı profilden ise, mail'ime gelen onay linkini onaylayamıyorum. Sayfalar kapanıyor hemen. Sorunun ne olduğunu bilen var mı?
   
 2. Bir kaç sebebi oluyor genelde
  1-) Modem aksaması,veya uzak çekim alanları

  2-)Copyright ile korunan bir şarkıysa atmayabilir

  ama şuan baktığım kadarıyla bir sorun yok.Takip ettiğim kullanıcılar gün içerisinde uploadlarını başarıyla yapmışlar.
   
  piano_izm bunu beğendi.
 3. Ya evet eski üyelerde sıkıntı yok sanırım. Asıl sıkıntı aktivasyona izin vermemesi.
   
 4. Yeni üyelik alımları şuanda banada sağlıklı gelmiyor.Eski fizy hesabımın şifresini bir anlık unutmamla yeni bir hesap aldığımda.Yaptığım dev playlistten açtığım her şarkı bastığım esnada ilk 30 saniyesi çalıp diğer şarkıya geçmesi gibi bir problemle karşılaştım.
  Soundcloudda bir ara benimde upload problemim vardı,çok araştırmıştım fakat çözümü olmadı zaman içinde ne oldu hatırlayamıyorum ama düzelmişti.Aktivasyona izin vermeme olayı şuan banada ilginç geldi.Umarım çözümü bulursunuz.Bende merak ettim doğrusu kurcalayıp sağlıklı sonuçlar alırsam.Müjdelerim hemen :hungry:
   
  piano_izm bunu beğendi.
 5. Arkadaşlar daha önce soundcloud a yüklediğim parçamı garageband ile yeniden düzenledim ancak bu sefer tekrar upload edemiyorum Copyright hatası veriyor yardım ederseniz sevinirim teşekkürler..
   
 6. Artık şarkıları direk soundcloud'a, youtube'a yükleyemezsiniz. Telif hakkı diye bir şey çıkardılar. Bunun için kullanım hakkı satan siteler ortaya çıktı ve bu altyapılar ufak paralarla satılıyor. Teknik detayı pek bilemeyeceğim.
   

 7. Az önce bunu upload edebildim mesela . ama gecen hafta yayınladığım parçamı düzenleyince ve yeni hali ile yayınlamak istediğimde bu hatayı veriyor

  Bu farkın nedenini anlayamadım dostum ya sağol kardeşim...
   
 8. copyright olayına pek bir müdahale edemiyoruz. youtube da 30 tane videom silindi. müzikten soğutmuştular beni. ama parça size aitse mail atmanızı öneririm. sonuçta parçanın sahibi olduğunuzu bilmeleri lazım.
   
 9. Dumanın orjinal elleri ellerime parçasının üstüne solo atmıştım garageband ile kayıtını yapmıştım acaba ondanmı kaynaklandı sorun ama öyleyse geçen hafta nasıl upload edebildimki anlamadım ya..
   
 10. evet sitedeki botlar db de kayıtlı parçalarla eşleşeni bulursa direk siliyorlar. 5 saniyelik bir bölüm olması bile yeterli.
   
 11. Benim bildiğim ise sarkının ilk 10 saniye kadarı eşleşirse, çünkü birisi vardı coverlar yapıyordu ve şarkının ilk on saniyelİk bölümü farklı oluyordu. Ancak hala duruyor mu cover videoları bilmiyorum. Denk gelirsem buradan da bildiririm.
   
  forbidden_city bunu beğendi.
 12. bu sıralar ben direk soundclouda giremiyorum. Dns ayarlarım değişik olduğu halde. Ama vpn kullanınca rahatlıkla girebiliyorum.
   
 13. cover videoları olanlar var, yalnız bunlar işin yolunu bulmuşlar. eğer video eğitim içerikli olursa silinmiyor. bu coverları yapanlar da videoya tab veya notasyon ekliyorlar böylece sorunu halletmiş oluyorlar. tabi böyle bir iş yaptığınızı youtube a bildirmeniz gerek veya partner olmanız gerek.
   
 14. Teşekkürler arkadaşlar sanırım sorunu bulduk..
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş