Dunlop Crybaby Pedalboard'a Yapıştırma

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda bartuger tarafından 19 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar crybabylerin altına velcro cırt cırt yapıştırılması önleyen ayakları var. Bu ayakları söküncede pedalın tabanı ile kendisi arasında bir boşluk kalıyor. Siz crybabynizi board'unuza nasıl yapıştırıyorsunuz? Tavsiyeleriniz neler?
   
 2. Ben, altına yeterli boyutta parke parçası silikonlayarak bu sorunu çözmüştüm. Sizde bunun gibi birşey yapabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken nokta parkeyi yada herhangi bir parçayı yüzeye eşit bölümlere yapıştırmak. Eğer küçük bir parça yaparsanız pedalı kullanırken sağa sola ileri geri oynayabiliyor. Ben her yerine düzgün gelebilecek büyük bir parçayı (üstten görünmeyecek büyüklükte) silikonlayıp altınada velkroyu yapıştırıp hallettim, çokta sağlam oldu.
   
 3. ayakları söküp yerine başka/kısa bir vida takarak sabitleyince olmuyor mu?
   
 4. hatta velcroyu yapıştırmak istemezsen vidalarla velcroyuda sabitlersin?
   
 5. dediğiniz gibi velcroyu deldim vidaları oradan geçirdim ama vida uzun oldugu için arada boşluk kaldı ve vidanın başı velcronun boarda yapışmasına engel oldu. Kısa vida kullanarak bir de deneyeceğim. Teşekkürler
   
 6. Cok mantıklı yontem ama uğraşmak gerekiyor, Bilgi için teşekkür ederim :)
   
 7. @MetalPose un dediği gibi şeritleri vidalara denk gelecek şekilde diklemesine çekip daha sonra velcro üzerinden aynı şekilde vidalayabilirsin, contaları çıkararak, ben de öyle kullanıyorum. veyahut resimdeki gibi bir şey de iş görür;
  wah_board_main.jpg
   
 8. vida olayını geçtim, pil kapağı kısmıyla ilgili ne yaptınız acaba? orasıda yüksek kalıyor ve velcro yapıştırıldıktan sonra pedalın yapışmasını engelliyor.
   
 9. çıkarttım, denk gelen yere de velcro yapıştırılabilir :) adaptörle kullandığım için pille işim olmuyor.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş