Manyetik Değişimi

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda asutay16 tarafından 20 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

 1. Benim ibanez gax30 gitarım daha sert ses almak istiyorum önerebilceğiniz EMG kadar pahalı olmayan idare edicek bir manyetik öneriniz varmı ?
   
 2. Sert ton arıyorsan ya Emg, ya da Seymour Duncan Blackouts alacaksın. Bu manyetikler de gitarın 2.el değeri kadar olur ancak.
   
 3. Sert ton dediğiniz kavram için pahalı manyetiğe gerek yoktur hatta emg ve blackouts dışında tonla manyetikle death metal yapan adam var.Yüksek gainde dip ses yapmayan-az yapan bir manyetle her türlü metal yapılır.İşte bu konuda manyetikler pahalanıyor,dip ses yapmayan...Fakat biraz zevkiniz oturduktan sonra daha rahat manyetik seçimi yaparsınız.Şahsen ben EMG lerin cın cın cın tonundansa seymour duncan invaderin tok mid-bass ağırlıklı tonunu ve seramik manyetik tercih ederim onu bulamıyorsam da JB alırım.
   
  inhumanform bunu beğendi.
 4. Bence o GAX30 ile manyetik fantezisine girişme. Dünyanın parasını ucuz bir gitara dökme. Onun yerine üstüne para ekleyip deneyerek Epiphone LP Standart veya SG G400 al, onlarla fantezi yap daha iyi. Arada kötüleri çıksa bile en azından belli standartları olan marka ve modeller. O GAX30'a özel yapım manyetik taksan da kesmez bence.
   
  tusker bunu beğendi.
 5. O gitarın hiçbir yeri seni tatmin edecek tonu vermez sanırım.
   
 6. tusker bunu beğendi.
 7. Teşekkür ederim yardımlarınız için
   
 8. asutay gorusme odasina :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş