Manyetiklerin Birbiri Ile Uyumu

Selamlar,
Elimde bir adet yamaha pasifica 612v bulunmakta. HSS dizilim olup şuan sadece seymour duncan jb-tb4 bridgesi mevcut. Daha önce üzerinde bulunan fenderden çıkma singlelar ile uyuşamıyordu. middle reverse wound idi ve 4.pozisyonda (alttan 2.) çok cılız bir ses geliyordu. Ayrıca seymouru split yaptığımda çok saçma cılız bir ton geliyordu. Kabloların yerini değiştirdiğimde (jb nin fazını) yine olması gereken soundu alamıyorum. Acaba jb4 ile hangi single'lar güzel uyuşur tecrübe eden var mı? arada fazla çıkış gücü farkı olmayacak soundun rengini bozmayacak uyumlu ne tavsiye edersiniz?

JB genel olarak yüksek çıkışlı bir manyetik fakat coil split yaptığında çok cılızlaşması...?? bana wiring de bir sıkıntı varmış gibi geldi

Selamlar,
Elimde bir adet yamaha pasifica 612v bulunmakta. HSS dizilim olup şuan sadece seymour duncan jb-tb4 bridgesi mevcut. Daha önce üzerinde bulunan fenderden çıkma singlelar ile uyuşamıyordu. middle reverse wound idi ve 4.pozisyonda (alttan 2.) çok cılız bir ses geliyordu. Ayrıca seymouru split yaptığımda çok saçma cılız bir ton geliyordu. Kabloların yerini değiştirdiğimde (jb nin fazını) yine olması gereken soundu alamıyorum. Acaba jb4 ile hangi single'lar güzel uyuşur tecrübe eden var mı? arada fazla çıkış gücü farkı olmayacak soundun rengini bozmayacak uyumlu ne tavsiye edersiniz?

Alttan 2.de cılız sesin sebebi manyetikleri hatayla out-phase yapmış olmanızdan kaynaklanıyor. Uyumsuzlukla alakası yok. Yani oluşan sinyaller ters fazda oluşmuş ve birbirini sönümlemiş, hatalı bağlantı yapılmış. Splitte cılız diye bir şey de olmaz, ya duyduğunuzu beğenmiyorsunuz ya da bağlantıda bir problem var. Cılız derken köprü manyetiği tek başınayken mi cılız oluyor?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Köprünün split olmuş hali olması gerekenden fazla cılız oluyor. Yamahada 24 uçlu super switch var. Orjinal bağlantı yapıyorum yine de out-phase kalıyor fender manyetikler ile (orjinalleriyle yoktu) acaba reverse olmasından mı diye düşündüm. Mesela hotrails'i single böldüğümde jb'nin bölünmüşünden çok daha güçlü bir şey ortaya çıkıyor. Switch'i değiştireceğim olmazsa veya fender single almayacağım.

Reverse olmasıyla hiçbir alakası yok. O sadece 2 ve 4'de gürültüyü keser. İlgili manyetiğin +, - kablolarını değiştirmen gerek. O zaman çözülür. JB kesinlikle hot-rails'den iyi sonuç vermeli. Onda da birşey de hata yapıyorsun muhtemelen. Gidip split yapıp, super-switch de hatalı bağlantı sonucu 2. posiyon yüzünde yine out-of-phase olma ihtimali yüksek. Yani farketmeden 1. pozisyonda birşeyle paralel kullanıyor olabilirsin. Dirençlerini ölçüp bakmanı tavsiye ederim.

Selamlar. Benim de bu konuda bir sorum var. Gitarımın köprüsünde seymour duncan tb11 var. gitar cort g250. single manyetikleri de deiştirmek istiyorum şimdilik sadece neck ee texas special almayı düşünüyorum. acaba manyetikler arasında çok bi ses farkı olurmu uyum problemi olurmu? bu tip konularda bilgili arkadaşlardan bilgilerini bekliyorum.

Selamlar. Benim de bu konuda bir sorum var. Gitarımın köprüsünde seymour duncan tb11 var. gitar cort g250. single manyetikleri de deiştirmek istiyorum şimdilik sadece neck ee texas special almayı düşünüyorum. acaba manyetikler arasında çok bi ses farkı olurmu uyum problemi olurmu? bu tip konularda bilgili arkadaşlardan bilgilerini bekliyorum.

Volume olarak çok olmaz tonal olarak daha farklı tınlayacaktır. Daha berrak ve tizleri yoğun gelebilir.

Farklı bağantı şekilleri ile sorunu çözdüm. Outphase denilen bir muhabbet var onu araştırmasını tavsiye ediyorum sorunu çözemeyen arkadaşlara.

Geri