Turntable Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

dostum turntable zatek pikap demek.. bunun dj için olanlarında pitch kontrol denilen pilağın devrini ayarlayabileceğin bir konrol zımbırtısı olur.. turntable a başlamak derken ne byapmak istediğin pek anlaşılmıyor. amacın parçaları ard arda geçişler halinde çalmak mı, yoksa armonik mixing gibi ya da remixing gibi daha ileri işlere girecek misin? scratch denilen olayla mı uğraşmak istiyorsun? önce buna karar vermen laazım....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum turntable zatek pikap demek.. bunun dj için olanlarında pitch kontrol denilen pilağın devrini ayarlayabileceğin bir konrol zımbırtısı olur.. turntable a başlamak derken ne byapmak istediğin pek anlaşılmıyor. amacın parçaları ard arda geçişler halinde çalmak mı, yoksa armonik mixing gibi ya da remixing gibi daha ileri işlere girecek misin? scratch denilen olayla mı uğraşmak istiyorsun? önce buna karar vermen laazım....
Scratch.Tarzım rapcore tam olarak manga grubu gibi.

dj controller denilen şeyler genelde evde ufak partilerde fln işe yarar. beatmatch falan desen bişeyler söyleyebilirdim ama scratch işi, turntable ve hali hazırda çalan loop'u bir enstrüman gibi kullanma sanatıdır, tapping, mute vs gibi teknikler kullanılır ki ayrı bir uzmalık alanıdır haliyle beni aşıyor. kendin kurcalayarak ne kadar öğrenirsin bilemem, ama int de video vs vardır... nasıl yapacağına gelince bu işin en ucuz ve iyi öğrenme yolu "final scratch" diye bi alet bir alet var, odur.. bu cihaz 1-2 adet turntable i ve analog bir mikseri bilgisayara bağlar. kendi özel Plak'ıyla kullanarak bilgisayarındaki mp3 leri gecikme vs olmadan mikslemeni ve scratch atmanı sağlar. hassasiyeti (tuşesi) turntable ile aynı olduğu için cdj ve ya controllerlar gibi aletlerden daha efektiftir, üstelik plak bulmak gibi bir zahmetten ve masraftan da kurtulmuş olursun. scratch işini cdj denilen cd okuyucularla da yapabilirsin ama bu işin özü turtableism dir. ve ilgili dinleyiciler plak ve turntable kullanan kişiyi daha başarılı olarak görür. açıkçası ben de cdj kullanan bir dj'in dinleyiciyi önemsemediğini düşünürüm. Scratch hakkında dökümentasyon bilgi istersen "scratch" adında çok başarılı bir belgesel de mevcut.. öyle yada böyle izlemeye çalış. umarım söylediklerim biraz fikir verir

Geri