Mikrofon Kesik Kesik Kaydediyor

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda patlakkulak tarafından 25 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba,
  Bilgisayarım üzerinde kayıt yapmaya çalışıyorum. Gitarı amfinin önüne mikrofon koyarak kaydettim ve bitirdim kaydı. Ancak sıra vokale geldiğinde mikrofon ilginç bir şekilde sesi kesik kesik almaya başladı. Yani AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA gibi bir sesi "AAAAA___AAAAA___AAAAA" gibi bir formda kaydetmeye başladı. M-Audio M-Track ses kartı ve condenser mikrofon kullanıyorum. Ses kartında Direct-Usb şeklinde direk inputun ses düzeyini ayarlayabileceğim bir düğme var. Ses kartında direk inputu duyacak şekilde sesi ayarlayınca mikrofondan gelen ses normal geliyor. Bilgisayardan işlenip gelen sesde ise periyodik bir kesilme oluyor.
  Böyle bir durum ile karşılaşan varsa yardımlarınızı rica ediyorum.
   
  Son düzenleme: 25 Ekim 2014
 2. Ses kartınızın buffer değerini kontrol edin, çok düşükse arttırın.
  Diğer bütün programları kapatın(antivirüs dahil) ve bilgisayar sistem özelliklerinden önceliği arka plan hizmetlerine verdirin.

  Eğer olmuyorsa ve imkan varsa mikrofonu başka bir mikserde ya da ses kartında önce aynı, ardından başka bir kabloyla test edin.
   
  CoolDoG ve patlakkulak bunu beğendi.
 3. @Kutay_
  çok teşekkür ederim nasıl becerdiysem yanlışlıkla buffer size değerini küçültmüşüm. Kullandığım yazılıma pek aşina olmadığım için ne yaptığımın farkına varamamışım. Teşekkür ettim tekrar
   
  Kutay_ bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş