Tırnak Koruyucu

İyi akşamlar,

Son zamanlarda işaret parmağımın tırnağı çok fazla kırılıyor artık kalyonda fayda etmiyor.

Kırılmaması için özellikleri rasgueadolarda, tırnagıma kalyon sürüyorum ama çok parlak duruyor,tıpkı oje gibi 4 kat yapıyorum yinede aşınıyor

Flamenkoda tırnaklar çok kıymetli olduğu için daha sağlam birşeyler almaya karar verdim ne tavsiye edersiniz.

İspanyada Flamenkocular genelde japon yapıştırıcısı kullanıyor ama cesaret edemiyorum.İçinde birsürü kimyasal var ve tırnağa birşey olur mazallah.

:)

Japon yapıştırıcısı 2. dünya savaşında yara ağızlarının birleşmesi için kullanılmıştır :) içeriği kandaki pıhtılaşmayı sağlayan fibrin proteinlerine benzerdir, günümüzde bir sürü kimyasal olduğu tabi ki malumun ilanı.. C vit. tüketin bol bol tırnakların yapısını kuvvetlendirir, limon kabuğu ve limon da sürün bunlar küçük düzeyde etki etse de etkisini yabana atmamak lazım. Bir de parmak şeklinde penalar var yalnız onlar flamenko tarzına gitmeyebilir ?

japon yapıştırıcısının cilte temas etmesi çok tehlikelidir.Kanserojen bir maddedir.tırnakların korunması için tırnakların iç tarafına tırnak koruyucu ve tırnak sertleştirici oje sürülür.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
watson,rossmann veya büyük parfumeri mağazalarında mevcut.nail hardener ( tırnak sertleştirici ) derseniz.işinizi oldukça görecektir.tırnak içlerine 2-3 kat sürünce %60 oranında tırnağı sertleştirip korur.şeffaf oje kendisi..

Anladım lakin bendede buna benzer bir ürün var üzerinde nail hardener kalyon yazıyor.

Sorun şuki çok parlıyor ve flamenkoda hem ice hem dısa sürmek gerekiyor rasgueadolar icin.boyle olunca bende yeni arayış icine girdim.

Mat bir ürün lazım tırnagin dogal goruntusunu saglayan ve kolay kolay cikmayan kalyon 2 kere duş alinca dökulmeye basliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Japon yapıştırıcısı 2. dünya savaşında yara ağızlarının birleşmesi için kullanılmıştır :) içeriği kandaki pıhtılaşmayı sağlayan fibrin proteinlerine benzerdir, günümüzde bir sürü kimyasal olduğu tabi ki malumun ilanı.. C vit. tüketin bol bol tırnakların yapısını kuvvetlendirir, limon kabuğu ve limon da sürün bunlar küçük düzeyde etki etse de etkisini yabana atmamak lazım. Bir de parmak şeklinde penalar var yalnız onlar flamenko tarzına gitmeyebilir ?

Limon tırnaklarımı aşındırıyor maalesef tırnaklarım cok gucsuz ve ince,kalkık (yukarıya dogru uzuyor)cok nadir bulunan bir tırnak tipi.

Parmak penası olmaz flamenkoda :) illaki tırnaklar

[/QUOTE]
Anladım lakin bendede buna benzer bir ürün var üzerinde nail hardener kalyon yazıyor.

Sorun şuki çok parlıyor ve flamenkoda hem ice hem dısa sürmek gerekiyor rasgueadolar icin.boyle olunca bende yeni arayış icine girdim.

Mat bir ürün lazım tırnagin dogal goruntusunu saglayan ve kolay kolay cikmayan kalyon 2 kere duş alinca dökulmeye basliyor.
bir arkadaşım quimica alemana kullanıyordu ve çok memnundu.Türkiyede varmı bilemiyorum..

Biraz farklı bir bakış açısı getireceğim; buna değinen olmamış.
Kolay kırılan, yumuşak vs. tırnaklar metabolik sorunlar ve kansızlık ile ilişkili olabilir. Aşağıdaki sunuya bir bakabilir veya internetten arama yapabilirsiniz.
http://vitamins.lovetoknow.com/Slideshow:Fingernails_Vitamin_Deficiency#7
Demir eksikliği anemisi veya tiroid problemleri açısından doktora gözükmeyi de düşünebilirsiniz.

En azından bir süre multivitamin desteği alabilirsiniz. Tırnağı sadece dışarıdan kuvvetlendirilecek bir şey olarak düşünmeyin:) Beslenme vs... de önemli.

Biraz farklı bir bakış açısı getireceğim; buna değinen olmamış.
Kolay kırılan, yumuşak vs. tırnaklar metabolik sorunlar ve kansızlık ile ilişkili olabilir. Aşağıdaki sunuya bir bakabilir veya internetten arama yapabilirsiniz.
http://vitamins.lovetoknow.com/Slideshow:Fingernails_Vitamin_Deficiency#7
Demir eksikliği anemisi veya tiroid problemleri açısından doktora gözükmeyi de düşünebilirsiniz.

En azından bir süre multivitamin desteği alabilirsiniz. Tırnağı sadece dışarıdan kuvvetlendirilecek bir şey olarak düşünmeyin:) Beslenme vs... de önemli.
@Flamenco nun tırnakları durup dururken kırılmıyor.gitarda devamlı sürtünme ve darbe alan tırnaklar
Peki tırnak koruyucu oje sürmek tırnağın uzamasına engelmidir ?
Selamlar,
Oje sürmek tırnakların uzamasına engel değildir,sizdeki tırnak kırılmasının vitaminsizlikten vs kaynaklandığını düşünmüyorum.tırnağın yapısı ve gitar çalarken maruz kaldığı sürtünme sonucu her tırnak kırılır ve aşınır.önemli olan bu süreyi uzatacak yardımcılar kullanmaktır.Oje kimyasal bir madde olsa da zararsız olduğu kanıtlanmıştır.Şayet tersi olsaydı kadınların hepsi kanserden yok olurdu.Kaliteli tırnak sertleştirici işinizi görecektir.tırnağın uzama süresini hızlandırmak @barrios arkadaşımızın dediği gibi beslenme ile ilgili.Kalsiyum ve bol vitamin takviyesi tırnakların uzamasına yardımcı olabilir.
sevgiler

Geri