Manyetik Modifiyesi ( Paylaşım Konusu )

'Elektro Gitarlar' forumunda beatles tarafından 31 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bu başlığı ben ve benim gibilere yardımı olsun diye açıyorum.Olay şudur manyetik modifiyesi yapan arkadaşlar . gitar marka model , gitarın eski manyetikli halini ve yeni manyetikli halinin performansını yazıcaklar tabi hangi manyetikleri taktırdıklarınıda :)

Örneğin : ben fender american standart strata dp100 taktım eski haline göre çok daha hırçın , bas karakterli ve ağır bir distortion tonu oldu..

siz daha çok detay belirtebilirsiniz.illa manyetik modifiyesi yapmanıza gerek yok fikri olanlarda yazabilir.saygılar

2. Squier Deluxe Hot Rails Stratocaster gitarımda Duncan Designed hr-101 mini humbucker manyetikler vardı.(Orijinal hali) Bunları söküp Fender 57/62 manyetikleri taktım sustain konusunda çok bir değişiklik olmadı ton konusunda ise biraz daha tizleşti tonlar. Kalite için bir kıyas yapmak gerekirse gitar stantart meksikalardan çok daha kaliteli oldu.

beatles bunu beğendi.
  3. Before:
    Gibson les paul gold top
    57 clasic burstbucker set
    2 adet 250k volume pot
    1 adet 300k tone pot
    After:
    Sh1-sh4
    2 tane 500k pushpull volume pot
    1 adet 500k tone pot
    Sonuç :burstbucker dan sonra çok tiz geldi bana, mid severim artık yok gibiler :( geri takacağım burstbuckler i,
    kestirdiğime pişmanım.

beatles bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş