Joyo Ironman Serisi

JOYO-IRONMAN-MAIN-starlte.jpg

Arkadaşlar bu pedalları Türkiye'de hiç gören oldu mu bazen mağazalar internet sitesine koymuyor belki öyle olmuştur :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fabrika belgeseline baktım mooer ve joyonun
Joyo baya baya profesyonel bi yerde üretiliyor ama mooer baya baya merdiven altı üretim :D Çin orijinali joyo :D

Arkadaşlar, ekipman meselesinin karanlık tarafına yani pedalboard dizme işine geçiş yapmaya karar vermiş bulunmaktayım.

Elimde lise yıllarımdaki çılgın pedalım MT-2 var. Çok kullanacağımdan değil, amfinin distortionu yetiyor da artıyor ama kenara koyalım.
Mooer Shimverb var. Amfi fx loopundan reverb almak için kullanıyorum.

3. aşama için bir delay pedalı almaya karar verdim. Arkadaşımın MXR Carbon Copy'sini bir süre kullandım. Çok hoşuma gitti aslına bakarsanız. Çok uzun delay zamanlarıyla işim yok ama fiyat olarak pahalı bir pedal.

Geçenlerde internette bakınırken Joyo'nun Quattro delay pedalına gözüm takıldı. Aranızda var mıdır kullanan, kullanmış olan, deneyen, beğenen. Modlarıyla vs. çok kullanışlı bir pedal gibi durmakta.

Bildiğim kadarıyla Joyo'yu Senkop getiriyor.

Bende Iron Man serisinden Wov Wah (auto wah) var. Fena değil gibi. Puanım: 6,5/10 (sahip olduğum diğer auto wah olan Boss AW-2'ye ise benden 9 puan çalışır...)

Joyo'nun ürettiği -bence- en afili cihaz PXL serisi. Her açıdan mükemmel, kusursuz çalışıyor ve ses kaybı ya da bozulma miktarı elbet -her bu tarz cihazda olduğu kadar- var ama tatminkar denebilecek kadar az. (En azından bendeki PXL-Live öyle) Buna da 8 puan çalışır. Notu da, MIDI programlamasını öğrenmek için okuduğum Manual'den hiçbir şey anlayamamış olmaktan akabinde YouTube'da harcadığım 40 dakikadan ve fabrikasında hazır programlanmış olmamasından dolayı kırıyorum.

Teşekkürler yorumlar için. İzmir'de deneyebilecek yer yok sanırım. Gözü karartıp bir tane alayım bari... İlk düşüncem fuzzdogtan kit alıp yapmaktı zaten en kötü o yola girerim. Ürün geldikten sonra bir inceleme videosu çekip benden sonrakileri aydınlatabilecek birşeyler de hazırlarım.

PXL Live benim bildiğim kadarıyla buffered çalışıyor, bozulma dediğiniz buffered sinyalin size yansıması olabilir. Ama dediğiniz gibi güzel alet. Joyo inceleme videolarında Henning'in kanalında baya dikkatimi çekmişti benim de.

Şunu da iliştireyim şuraya :)

Teşekkürler yorumlar için. İzmir'de deneyebilecek yer yok sanırım. Gözü karartıp bir tane alayım bari... İlk düşüncem fuzzdogtan kit alıp yapmaktı zaten en kötü o yola girerim. Ürün geldikten sonra bir inceleme videosu çekip benden sonrakileri aydınlatabilecek birşeyler de hazırlarım.

PXL Live benim bildiğim kadarıyla buffered çalışıyor, bozulma dediğiniz buffered sinyalin size yansıması olabilir. Ama dediğiniz gibi güzel alet. Joyo inceleme videolarında Henning'in kanalında baya dikkatimi çekmişti benim de.

Şunu da iliştireyim şuraya :)

Benim kablolardan falan da kaynaklanıyor olabilir. Genelde kayıt yaparken, ton arama aşamasında kullanıyor, bulduktan sonra pedalları direkt bağlayıp kaydediyorum. Arada "bariz" denilebilecek bir fark yok ama var tabi bir şey. Sinyal azalması değil ama ufak bir dip ses, ama öyle noise gate'lik bir dip de değil söz konusu olan.

Bu arada Iron Man serisinin tasarımı, kapağı, ışığı, kutusu, kitapçığının şekli ve seriye verilen isme 10 üzerinden 10 vermek istiyorum müsadenizle. Çok çok iyi bence :D

Benim kablolardan falan da kaynaklanıyor olabilir. Genelde kayıt yaparken, ton arama aşamasında kullanıyor, bulduktan sonra pedalları direkt bağlayıp kaydediyorum. Arada "bariz" denilebilecek bir fark yok ama var tabi bir şey. Sinyal azalması değil ama ufak bir dip ses, ama öyle noise gate'lik bir dip de değil söz konusu olan.

Bu arada Iron Man serisinin tasarımı, kapağı, ışığı, kutusu, kitapçığının şekli ve seriye verilen isme 10 üzerinden 10 vermek istiyorum müsadenizle. Çok çok iyi bence :D

Gece gece siparişi verdim ben de. Yarın ya da Cuma günü en geç elimde olur. Hafta sonuna kurcalamalık tam :D

Bende Joyo grafik ekolayzır pedalı var. Baya güzel iş görüyor. Kardeşimde analog delayi var çok fazlasıyla memnun. Ne kadar dayanırlar sürekli taşımada o kafada soru işareti bence. Evde sabit duruyorsa denemeye değer.

Bende Joyo grafik ekolayzır pedalı var. Baya güzel iş görüyor. Kardeşimde analog delayi var çok fazlasıyla memnun. Ne kadar dayanırlar sürekli taşımada o kafada soru işareti bence. Evde sabit duruyorsa denemeye değer.

Bir yerlerde patlatsa içini açar ters mühendislik yaparız :D

Genel görüntü itibari ile piyasada mevcutta bulunan devreler ile marka imajı olmadan fiyatlandırma ile satış yapmaktalar. Tabi distribitör ücretleri ve marka imajı karı az olduğundan fiyatıda ucuz kalıyor.

Bunun dışında kopya pedallardan sonra çıkan v2'ler olsun iron man serisi olsun kendinden bir şeyler katıp satmaya çalışıyorlar. Hani bozulsa 2.sini almak marka bir pedal almaktan daha ucuza gelicek yine. :D

Joyo distortion pedalları biraz zayıf kalıyor. Mooer' in pedalları daha güzel geliyor. Cruncher ve Hustle drive kullanıyor kardeşim. Çok memnun.

Geri