Mesa 2:90 Ve Triaxis Için Lamba Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda dubidakka tarafından 3 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. @Sinan Güngörer in kafasını özelden çok şişirdiğim için utançdan ona soramadım :)))
  Lambaların hepsini sıfırlamaya karar verdim.
  2:90 için sadece eşleşmiş çift lambalar(4×2 matched pair) mı alayım yoksa hepsi takım mı 8 6L6 da birbirine yakın değerlerde olan mı ? Içinde 3 tane Ax7 var bunlar için ne tavsiye edersiniz ?
  Triaxis için v1-v2-v3-v4-v5 için ne lamba tavsiye edersiniz?Bazı kullanıcılar v2 ve v3 icin 12At7 tavsiye etmişler mesela bunun gibi işte :)siz ne tavsiye edersiniz ?
  V1:lead 1 input ?
  V2:input for all other modes ?
  V3:lead and rhtym mixer ?
  V4:lead 2 ?
  V5:efects return stage ?
   
 2. ilk yorum yapana bira ısmarlarım.
   
  aiyiadam bunu beğendi.
 3. Triaxis icin heavy caliyorsan V1 jj ec83s, V2 sovtek 12ax7lps, V3 electro harmonix 12ax7eh.
  Heavy calmiyorsan ilk pozisyon kesin Tungsol 12ax7 reissue, V2 jj ecc803s.
  Cok gec oldu devami yarin :D
   
  dubidakka bunu beğendi.
 4. Bildirim geldi aha dedim sonra sinan akcil gibi kaldım, öylece bakıyorum şuan :)
   
 5. Eğer heavy çalıyorsan V1 jj ecc83s, sovtek 12ax7lps, v3 electro harmonix 12ax7eh, bu üçlü tokmak gibi vuruyor palm mute karda.
  Blues rock için V1 kesin tungsol reissue olmalı.
  Kazancım düşmeden clean headroom artsın istiyorsan nos lambalara yöneleceksin ki bunlar arasında denediklerimden clean headroomu en yüksek olan RCA idi, emg 81 dahi kırılmıyor. Hatta şöyle söyleyeyim eğer lambaların şu an düzgün çalışmakta ise biraz sabret gelirken gerek nos gerek üretimde olan çok çeşitli 12ax7 ile geleceğim, deneriz sende zevkine ne uyuyor görmüş olursun, ona göre sipariş verirsin.
  Güç lambaları için gözü kapalı Svetlana winged C diyorum biraz tuzlular fakat onda da şöyle söyleyeyim kız arkadaşım Rus ve dolgun bir lamba listesi yapmış durumdayım zaten :D zira fiyatlar Rusya' da oldukça uygun. İstersen listeye seninkileri de eklerim Türkiye gelirken de getiririm, uygun fiyata edinmiş olursun.
   
  Son düzenleme: 5 Kasım 2014
  dubidakka bunu beğendi.
 6. Bana keseinlikle uyar :) hafif bi hisirti icerde biseyler yaniyor gibi arada bi citirti var kolonda bide sol kanal arada sesi açılıp kisiliyor bende lambaya bağladım olayı ki herkes hemen hemen aynı fikirde yabancı forumlarda, puf cıt çat yapıyor yani :)triaxis deki lambalar sağlam ama ben toplarını begenmiyorum stok mesalar var arayistayim bi nevi.
  Lamba konusunda görüşelim hocam ben almak isterim yardımlarınız içinde ayrica teşekkür ederim tekrar.
  Nezaman alıyoruz :)
   
 7. Bir dk. Sinan'a özelden sorup hemen geliyorum. :D
   
  dubidakka bunu beğendi.
 8. Sorma sorma ondakiler stok mesa :) ama bende garip garip tüpler var at7 ax783 81 7025 hepsinden var :) en temizi sıfırlamak :)
   
 9. Lambalı amplideki sorunların hemen hemen hepsi lambalarla ilgili geri kalanlar ise kondansatör problemlerinden kaynaklanıyor. Ayrıca dip sesin artması ve amfiden gelen çat çut sesler çok tipik, lamba problemini işaret eden belirtiler. Mesalar test edilmiş Sino Shuguang, yani bizim meşhur çan çin çon fabrikasından, eski nesil iseler sound olarak pek iyi olmayabilirler. Yeni nesiller fena değil ama daha iyisi var. Zamanı açıkçası bilmiyorum kesin birşey söyleyemem ama öğrendiğim an haber veririm. Fiyat ise burda Svetlana 50 euro eşlenik olanların tanesi, önce sormam lazım fakat tahmini olarak Rusya' da tanesi 20 euro kadar daha ucuz yani neredeyse yarı fiyatı.
  Yalnız biranı içerim, bitmiş lambalarını da alırım :D Lamba yapıları ile ilgili bir yazı yazıyorum, o kapsamda inceliyorum kerataların yapısını, hatta burdan da sesleneyim abi bitmiş lambalarınızı atmayın, koyun kenara ben gelir alırım :D
  Not: Aman diyeyim kırıp içine de bakmayın, zira katot kaplaması falan çok zehirli materyaller içeriyor.
   
  dubidakka bunu beğendi.
 10. Biralar ve biten lambalar tamamdır[emoji106] haber verirsiniz ozaman.Ha olurda ben sizden önce rusya ile bağlantı kurarsam haber veririm burdan :)8 i birden mi eş olacak bu lambaların yoksa 2 serli eşleşmeleri yeterli mi ?
   
 11. Eşlenik demek anot akımları ve transkondüktansları yakın olan seçilmiş lambalar demek. Birbirine yakın olan 2 tane quad şeklinde alınırsa yeterli olur, 8 ininde eşlenik olmasına gerek yok. Rusya' da bu işlerden anlayan biri ile bağlantın var ise halledersin sen zaten fakat postaları çok kötü ona dikkat et aylarca sürebilir hatta kaybolabilir. Ordan Almanya' ya yollanmış bir evrak 14 ay sonra ulaştı öyle söyleyeyim :D
   
  dubidakka bunu beğendi.
 12. Siz gelirken haber verin daha sağlıklı olacak öyle :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş