Amfi Tamircisi

Merhaba arkadaşlar,
Forumda aradım ama güncel bir bilgi bulamadım. İstanbul Avrupa yakası için Blackstar HT20 amfimi tamir ettirebileceğim gerçekten profesyonel birileri yada bir teknik servis biliyormusunuz?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
http://www.guitartech.info/iletisim.html

Buradaki Levent Hocaoğlu'ndan "işinin ehli biri" diye bahsedilir. Bu arada sormuş olayım, amfinin garantisi yok mu?
Abim selamlar öncelikle,
Kimseyi karalamak yada ekmeğinle oynamak değil niyetim. Böyle bir şey ne bana yapılsın isterim nede başkasına yapılmasını hoş karşılarım. Konu hakkındaki ayrıntıları özelden konuşmamızdan sonra burada paylaşmam gerektiği şeklindeki uyarını dikkate aldım ve birkaç kelam etmem gerektiğini kanısına vardım.
Levent beyle ilgili şu anda maalesef kötü bir tecrübe yaşıyorum çünkü amfim zaten 4-5 gündür kendisinde ve arızayı gideremiyor. Kendisinden cevap olarak aldıklarım ise gerçekten sansasyonel. (elbette mübalağa ediyorum). Teknik anlamda yetersiz kaldığını gördüm, ayrıntıları sana özelden yazmıştım, fakat burada yazmak doğru olmayabilir çünkü işin ucunda ekmek parası var. Tabiki kendisine giden arkadaşlarında maddi manevi zor durumda kalmasını istemem fakat bu noktada kendime bir rol vermek istemiyorum, çünkü her 2 taraf içinde vebal söz konusu. Eğer konuyla ilgilenen arkadaşlar olursa onlara da durumu özelden ayrıntısı ile izah ederim.

Şikayetini, kötü tecrübelerini dile getirmek en doğal hakkındır, kimse de buna engel olamaz, olmamalı da.

Bu ara amfinin distrübitörü Do Re hala sanırım. Onlarla konuştum mu arıza, garanti durumunu?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dün Do Re ile görüştüm, Levent beyin yanına gidip konuyu görüşeceklerini beni arayacaklarını söylediler, fakat ne dün nede bugün aramadılar beni. Yarın şahsen gidip görüşeceğim.
Cihaz halen garanti kapsamında, umarım çözüm üretebilirler.

Eğer cihaz garanti kapsamında ise, resmi olarak cihazı teslim ettiğine dair belge al mutlaka. 30 gün içerisinde arıza giderilmez ise direk iade et. Hatta şöyle söyleyeyim eğer alalı 6 ay olmadıysa ürün ayıplı kapsamına girer ve iade hakkın vardır.
Kimin tamir ettiği, tamir edebilip edemediği, masrafı, şusu busu senin problemin değil, bırak onlar düşünsün. Senin vazifen ürünün fişini saklamak, arızalı şekilde teslim ettiğine dair evrak almak. Bırak gerisini onlar düşünsünler. 30 gün içerisinde arıza giderilip ürünü teslim etmek zorundalar. Aksi halde kendilerine iade veya değişim isteğini belirt, olmazsa yasal hakkın olduğunu hatirlat. Yoksa hiç uğraşma ürün fişi, ürünü teslim ettiğine dair servis belgesi ve olayı anlatan kısa bir dilekçe ile hükümet konaklarındaki hakem heyetine başvur 1 ay içinde karar çıkar 15 gün içerisinde ise paşa paşa uygularlar.

Eğer cihaz garanti kapsamında ise, resmi olarak cihazı teslim ettiğine dair belge al mutlaka. 30 gün içerisinde arıza giderilmez ise direk iade et. Hatta şöyle söyleyeyim eğer alalı 6 ay olmadıysa ürün ayıplı kapsamına girer ve iade hakkın vardır.
Kimin tamir ettiği, tamir edebilip edemediği, masrafı, şusu busu senin problemin değil, bırak onlar düşünsün. Senin vazifen ürünün fişini saklamak, arızalı şekilde teslim ettiğine dair evrak almak. Bırak gerisini onlar düşünsünler. 30 gün içerisinde arıza giderilip ürünü teslim etmek zorundalar. Aksi halde kendilerine iade veya değişim isteğini belirt, olmazsa yasal hakkın olduğunu hatirlat. Yoksa hiç uğraşma ürün fişi, ürünü teslim ettiğine dair servis belgesi ve olayı anlatan kısa bir dilekçe ile hükümet konaklarındaki hakem heyetine başvur 1 ay içinde karar çıkar 15 gün içerisinde ise paşa paşa uygularlar.
Gerçekten çok teşekkür ederim, güzel bilgiler bunlar. Benimde pek kafam çalışmaz böyle işlere, iyi oldu bunları hatırlattığınız.
Aynen dediğiniz gibi Do Re ye teslim ettim, ama teslim ettiğime dair tutanak vermemek için uğraştılar hatta 10 dakika tartıştık, sonunda aldım tutanağı. Şimdi beklemedeyim :)

Gerçekten çok teşekkür ederim, güzel bilgiler bunlar. Benimde pek kafam çalışmaz böyle işlere, iyi oldu bunları hatırlattığınız.
Aynen dediğiniz gibi Do Re ye teslim ettim, ama teslim ettiğime dair tutanak vermemek için uğraştılar hatta 10 dakika tartıştık, sonunda aldım tutanağı. Şimdi beklemedeyim :)

Rica ederim, ayrıca tüketici kanunu bir kez okumanızı da öneririm. Mesela son çıkan yasa ile birlikte, ilk 6 ay içerisinde arıza yapmış ürünleri, tamir ile falan uğraşmayıp direk iade etme hakkınız var.
Ayrıca şunuda hatırlatayım garanti belgelerindeki tüketicinin aleyhine olabilicek şartlar hazır metin olduklarından geçersiz. Tutanağın fotoğrafını da mesaj olarak yollarsanız, inceler yardımcı olmaya çalışırım.

Geri