Ipad Air Ve Müzik Imkanları...

Ipad Air2 64 sahibiyim, son güncelleme ile latency sınırları ne alemde bilgilendirebilir misiniz acaba? JamUp ve Bias indirimde idi, 10ar liraya düşmüşler ikisini de aldım elimde gitar-ipad arası adaptör olmamasına rağmen. Ama bugün yarın onu da halletmeyi planlıyorum.

Irig- Tascam ve Cherub alternatifler, hepsi çok aman aman pahalı aletler değiller ama, siz hangisini tavsiye edersiniz? Klasikten şaşma diyip IK Multimedia'mı, yoksa özellikleri vs. olarak Tascam'mi...

Fikir beyan edebilirseniz sevinirim.

iPad Air kullanıyorum ve latency nedir bilmiyorum, senin endişelenmene hiç gerek yok. Arabirim seçimini iyi düşünerek yap kullanılabilirlik vs fiyat şeklinde bir denge sağlamak lazım onun haricinde elindeki makine her türlü dağıtır.

Ipad Air2 64 sahibiyim, son güncelleme ile latency sınırları ne alemde bilgilendirebilir misiniz acaba? JamUp ve Bias indirimde idi, 10ar liraya düşmüşler ikisini de aldım elimde gitar-ipad arası adaptör olmamasına rağmen. Ama bugün yarın onu da halletmeyi planlıyorum.

Irig- Tascam ve Cherub alternatifler, hepsi çok aman aman pahalı aletler değiller ama, siz hangisini tavsiye edersiniz? Klasikten şaşma diyip IK Multimedia'mı, yoksa özellikleri vs. olarak Tascam'mi...

Latency denen olay, kulaklık girişinden bağlanan aletlerde var. Lightning girişli ses kartları öneriyorum. Focusrite iTrack Solo olabilir. Ama bu aletten de lightning uçlu kablo çıkmıyor sanırım, direk Camera Kit denilen 30pin-Lightning dönüştürücü uçtan almanız lazım.

Bias çok güzel, Amplitube da edininiz.

Ben İrig HD kullanıyorum memnunum Ama şimdiki kafam olsa biraz daha paraya kıyıp apogee jam alırdım

Ben şimdi ikisi arasındayım. Apogee Jam 96k ile iRig HD arasında kaldım. Neden Apogee diye sırayım size yakalamışken :)

Ya da mesela Focusrite iTrack Solo var, o nasıldır?
Tofaş şahin ve ferrari ikiside yolda gidiyor... Apogee sektörde en önde yer alan kendini kanıtlamış bir marka ve uzmanlık alanı bu. teknik konulara girmeye lüzum yok. Performans konusunda da artısını gösterecektir mutlaka.

Focusrite da düşünülebilir segmenti farklı artısı olacaktır notebooklarda ve ya masa üstünde de kullanım imkanı olur.

Bende çok iyi kasa var ama ses kartım line 6 gx ve latenxy var. Ipad ve iyi bir ses kartında latency farkı nasıl olur. Artar mı düşer mi bişey farketmez mi?

Hatta soruyu daha da ileri taşıyayım macpro nasıl bir fark yaratır bu konuda.

Bende çok iyi kasa var ama ses kartım line 6 gx ve latenxy var. Ipad ve iyi bir ses kartında latency farkı nasıl olur. Artar mı düşer mi bişey farketmez mi?

Hatta soruyu daha da ileri taşıyayım macpro nasıl bir fark yaratır bu konuda.
İpad önerisini neden istediğinizi anlayamadım. amacınız canlı performansmı? her iki durumda da desktop ya da bir notebook ipad dan verimli çalışır. ipad avantajı biryerlere bilgisayar taşımanızdn daha kolay olması.
Mc pro işlemciyi ve ram i daha verimki kullandığı için elbette windows tabanına göre fark yaratır. Yüksek bütçeli ses kartları ile de 0 latency den söz etmek yine malesef mümkün değil. Buffer size i düşürdüğünüzde latency değeri bağlı olarak kayıt kalitesi de düşecektir. Eğer amaç kayıt yapmaksa softwere monitöring kullanmayın. direct monitöring özelliğini kullanın yada di-box ile gitar sinyalinizi kayıtta farklı bir monitöre yönlendirin.

Buffer size ile audio kalitesi düşmez yalnız, sadece mix aşamasında pluginlere bağlı olarak yük çoğaldıkça seste çatlamalar oluşmaya başlar, bu sorunları aşmak için buffer size yükseltilir. Mix esnasında yüksek latencynin bir manası olmadığından cpuya binen yük böylece azaltılır ve atlamalar vb. giderilir. 128 iyi bir başlangıç değeri, bende 4ms falan latency yapıyor o değerde ki 7nin üstüne çıkılmadıktan sonra sorun yaratmaz, 7den sonra ufaktan farkedilebilir olmaya başlıyor. Ayrıca direct monitoring eğer kanalda fx kullanmıyorsak kayıt esnasında mantıklı olur, aksi taktirde kayıt dönüşünü duyman gerekirken girişi duyarsın. Buffer değerini ve latency değerini okuyup buraya yazabilirsen sendeki sorunu daha net anlayabiliriz belki değerlerinde bir hata vardır. Canlı mevzularına girilmeyecekse ipadin çok bir avantajı yok ki bilgisayarda kayıt için kullanılacaksa latency daha fazla sorun olacaktır çünkü bilgisayarın latencysi ve ipadinki üst üste eklenecek AMA bu durumda direct monitoring kullanılabilir. Dediğim gibi ayarlarını görmek lazım kesin bir şey diyebilmek için.

Selam arkadaşlar. Az önce garanti ile ilgili başlığa yazmıştım. İzmir'de yaşayanlardan bir şey rica etmek istiyorum, Focusrite iTrack Dock cihazım benim iPad'imde ara ara kapanmaya başladı, aldığım yer onların ipadinde çalıştığını söyledi. 5-10 dakika iPad'inde test yapabileceğim bir arkadaş var mı? Yeni iPad almaktan yırtabilirim bu sayede.

Selam arkadaşlar. Az önce garanti ile ilgili başlığa yazmıştım. İzmir'de yaşayanlardan bir şey rica etmek istiyorum, Focusrite iTrack Dock cihazım benim iPad'imde ara ara kapanmaya başladı, aldığım yer onların ipadinde çalıştığını söyledi. 5-10 dakika iPad'inde test yapabileceğim bir arkadaş var mı? Yeni iPad almaktan yırtabilirim bu sayede.
Hangi semttesin kardeş..

ipad air sahne öncesi 1 saat civarı mp3 ve oyun, 3.5 saat sahne, giden miktar %55 irig pro ile. kulaklık girişinden giren bir cihaz daha az yer muhtemelen ki her halukarda çok iyi bir zaman.

Geri