Lambalı Kafa Amfi Ve Ev Için Kabin Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda GiveİntoMe tarafından 9 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. Bursa'da üniversite okuyorum.altımız üstümüz tıpçı.şöyle ev için uygun kafa-kabin arıyorum.Yani kastım volume düşükken iyi bir performans alabileceğim,Boyutu taşıması kolay kafa-kabin kombinasyonu.Kafa olarak lambalı alacağım.Laney cub head tavsiyesi aldım.Mooer Little monster,Orange için de övgüler aldım.İkinci el 500 - 300 arası bir aralığım var fakat kabin fiyatlarını bilmiyorum.Kabin ne kadar taşınabilir(eşek ölüsü gibi değil de, cici,tatlı,şımarık ama idarelik birşeyler).Bir ikinci sorum ise, Drive'ı kafa amfiden alsam , soloda bir overdrive pedal ile boostlasam ne kadar verimli olur?Drive yeterli olur mu,Kafa amfilerde overdrive kanalı olan var mı yoksa overdrive'ı pedaldan, drive'ı kafa amfiden mi alıyoruz.Gördüğünüz gibi bu konuda batakta batan adam kadar bilgim yok.Anneye anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.
   
 2. Lambali ampli olsun illa diyorsan kendi denedigim ve ev ortaminda kimseyi sinir sahibi yapmadan çalip dinleyecegin iki amplifikatör var ama malesef fiyat istedigin gibi degil (laney studio ve engl ironball) ama lambali amplifikatörde üniversite ortaminda,yurtta yada küçük bir odada randiman almak çok zor is benim tavsiyem bu tür ortamlarda yamaha thr amplifikatörlerdir.
   
 3. VOX lil' night train ve V110NT kabin kullanıyorum.çok memnunum istediğinde kulaklık opsiyonu var.ikinnci el ucuz bulursan tavsiye ederim.Gain tonları mükemmel bir amfi
   
 4. Altınız üstünüz tıpçı ise ya siz yandınız ya da onlar yandı : ). Sizin aradığınız ürün belki de yükseltici ve kabin yanında güç zayıflatıcıdır ("power attenuator").
  Hangi "power attenuator" iyidir, iş görür bilemem. Bu konuda tecrübem sıfır. Basit bilgi oluştursun diye wiki linki ekleyeyim.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Power_attenuator_(guitar)
   
 5. Bence Full lambalıya hiç bulasma orange micro terrorü bir dene derim , alltube bir amfi sahibi olan beni bile şaşırttı :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş