Amfi Yapmak Istiyorum Bu Malzemelerle Olurmu ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda soulmusıc tarafından 9 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar aşağıdaki malzemelerle amfi yapmak istiyorum nasıl yapabilirim neler lazım ?
    (Elektronik hakkında bilgim yok denecek kadar ) Yardım ederseniz sevinirim :)

TRAFO

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Kasım 2014
  2. http://turkrock.com/konu/53055/sayfa-2#post-958461

Amfi yapmanın basit olmadığını zaten biliyordum ancak bu konuda yapılan hibrit amfinin yapım aşamalarını görünce bir kez daha anladım zorluğunu. Ve elektronik bilginiz yoksa bulaşmamanızı öneririm, elektrik ile şaka olmaz.

3. Ölürsün açık ve net elektronik bilgin azsa dokunma :D

Grugum bunu beğendi.
  4. haklısın ama ben öyle büyük bi anfi yapmicam yani pc hoperlerü gibi birşey olcak profsynel değil...
    Ayriyeten hiçbişe bilmiyo değilim sadece bu devre kurulumlarını falan bilmiyom o ... bu amfiye ne lazım yapım için biliyosanız yazın yoksa boşa nefes harcamayın

5. Lütfen Türkçe'yi özenli kullanın. (bkz: Forum kuralları no:6).

metaltrrocker, aiyiadam ve taureN bunu beğendi.
  6. [​IMG]

En basit amfi devresi bu. Bu devreyi kur hoparlör kısmına ılk resimdeki hoparlörleri bağla.

soulmusıc bunu beğendi.
  7. Abi yapma gözünü seveyim devre kurmayı bilmiyorum diyor ,ne olursa olsun elektrigin ihtimali olmaz . ..

8. 9 volttan bir şey olmaz sakin :D

9. :D ya 9 volta düşmedigi yerden alırsa elektrigi :D

10. Rahmetli güzel amfi yapardı... :D

SLASH123, Grugum ve Sarı Kurdele bunu beğendi.
  11. Pil veya harici güç kaynağında böyle bir ihtimal yok neyseki. En iyisi biz pil tavsiye edelim ne olur ne olmaz :D

12. Hoca senin amacın yardımcı olmak mı ? kimse 220 V nin girdiği yere sarılmaz çarpsın diye ... eğer resimlere baktıysan kullanacağım maksimum voltaj 12 volt ben sadece bu amfi'yi nasıl kurarım diyorum biliyorsan yaz yoksa post kasma

13. Türkçe'yi şeklinde yazılmaz, "Türkçeyi" şeklinde yazılır :)

izzzyy'nin verdiği şemadaki devre kurulabilir. Verdiğiniz fotoğraflardan ilkindeki hoparlörleri kullanabilirsiniz. İkinci resimde R920 ve R921 var, ikisi de 75ohm. Onları da paralel bağlayarak izzzyy'nin verdiği şemadaki 10ohm yerine kullanabilrsiniz (İlla 10ohm olması şart değil zaten oranın). Yine şemadaki 10ohm'un yanında duran 0.1u kondansatörü de, yüksek ihtimalle, ikinci resimdeki turuncu mercimek biçimindeki kondansatörlerden kullanabilrsiniz. Üçüncü resimde üzerinde 05/03 yazan trafo EMI filtresidir, işinize yaramaz.

soulmusıc bunu beğendi.
  14. Arkadaşın hatalarını da düzeltir misiniz bir zahmet ? Ben uğraşamadım da...

programci_84 bunu beğendi.
  15. teşekkür ederim

Bu Sayfayı Paylaş