Boss Gt 10 Midi Pc Bağlantisi

'Elektro Gitarlar' forumunda sirone tarafından 14 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. sirone

sirone

3
    0
    1
    Arkadaşlar bugün midi kablosu aldım midid kablosu in'i prosesörde in'e --- Out'u out'a bağladım usbyi pcye taktım midi olarak gördü ama en ufak bir şey olmadı nasıl bağlantı yapabilirim ne yapmam gerek pcden patch atıcam ?

2. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    gt10 usb ile midi aktarabiliyordu diye hatırlıyorum?

3. sirone

sirone

3
    0
    1
    bende öyle bildiğim için aldım ama bağladığımda midi kablosunda ışık kırmızı yanıyo program falan bişey yok nasıl olması gerekiyor ?

4. Bağlantı için aşağıdaki kablodan alıp (printer kablosu diyede geçer), pc nize Roland'ın sitesinden boss gt-10 driverlarını yükleyin. Sonra Boss gt-10 da system tuşuna basıp, usb ikonunu seçip, çıkan seçeneklerde standart yazan yeri advanced olarak değiştirin. Cihazı Pc ye kablo ile bağlayın işlem tamamlanmış olacak. Artık bu yükleme ile hem Boss gt fxfloorboard gibi yazılımları kullanabileceksiniz, hem de guitar rig gibi yazılımları Boss Gt-10 üzerindeki ctrl ve expression pedalla yönetebileceksiniz. (guitar rig den midi cihazı olarak Boss GT-10 u göstererek/ayar yaparak)

Almanız gereken kablo :

Kutay_ bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş