Bu Cort'lar Ne Böyle ?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda mrks tarafından 14 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. Söz konusu Cort modelleri artık üretilmiyor, fiyatları da hiç bir zaman bu kadar uçuk değildi zaten.
  Güncellenmemiş, saçma sapan bilgiler onlar.
  Zaten söz konusu modeller "stokta yok" gözüküyor. Bu da gülünç, sanki isteseniz alınması mümkünmüş gibi:)
   
 2. 4000 TL'si olan adam, Cort mu alır ? (Gene Simmons hariç tutulsun..)
   
  mrks bunu beğendi.
 3. O üçbinküsürlük Cort 290'ın aynısı geçen sene biri 650'ye satamıyordu sanırım 550'ye gitti. Bence ederinin çok altına gitti.
   
 4. Sadece o gitarda değil genelinde bir uçukluk söz konusu. 8000 tl ye satılan gibson studio lp aklıma geldi abartı ilanlardaki. Ya tutarsa tarzında fiyatlar belirlenmiş sanırım bu ne böyle ? Bunların yurtdışı fiyatı ne ki ?
   
  mrks bunu beğendi.
 5. fiyatları türk lirasına çevirdikten sonra çıkan rakamı tekrar türk lirasına çevirmişler.
   
  2013, anti-social, dubidakka ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 6. Benim bildiğim burası ürün video örnekleri, marka tanıtımı, müzisyen tanıtımı-röportaj vs yapıyordu. Ne ara enstrüman satışına döndü hayret verici. Ülkemizde müzikle iligili yapılan herşey gelip tek bir yere bağlanıyor, para-ticaret.. Hem de "baya baya" paralı ticaret. Ben olsaydım loto oynardım böyle fiyatlar çekip de alıcısını beklerken "ya tutarsa" mantığıyla yürümektense. Komik olmuş.
   
  mrks, metaltrrocker ve Prestige bunu beğendi.
 7. Cort G254 1500 diyor 550'ye aldı bir arkadaş 2 sene önce :D
   
 8. Cort A.5 BAS için konuşayım, gayet rahat ve güzel bir klavyesi var. Ama potansların dandikliği ve hafif olması sizde biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Sapın head kısmında çok enteresan bir cnc operasyonu var ki oradan tutmak çok hoşuma gidiyor :) onun haricinde 5 telli bir bass olduğu için olsa gerek, parmakların alışması biraz zaman alıcak. 2-3 gün kadar olsa gerek. Onun haricinde blues ve rock için yumuşak, kulağı okşayan bir bass almak istiyorsanız 550 tl civarında önerebileceğim bir bass. Tabi bass denince düşük profilden SX alder bassları aklıma geliyor son zamanlarda. Denk gelirsem yazarım kesinlilkle.. Ama o zamana kadar CORT BASSLARI çokta fena değil.. Vasat bir profili var. Ama ekleyeyim, Geliştirmeye açık bir bass kesinlikle değil. Sapı diğer bass gitarlara göre geniş.. Alışk olmayan ellere tabi :)) (5 telliler için konuşayım.)
   
 9. eskiden stratları vardı artık üretmiyorlar.Keşke üretilse.
   
 10. Bizim arkadaşa bir süredir a5 bakıyoruz. Piyasası sanırsam pek söylediğiniz gibi değil artık, 900-1000 civarından aşağı olanına rastlamadık çünkü şu son 2 aydır.
   
  Can Temtek bunu beğendi.
 11. Haklısınız yanlış yazmışım. Kontrol edince a5 diye farklı bir seri varmış. Benim kullandığım sanırsam Action 5 bass oluyor. İkaz için teşekkür ederim.
   
 12. Eyvallah, acaba biz de mi bir yanlışlık var diye yazdım esasen mesajı.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş