Prosesörden Anlayanlar Öneride Bulunabilir Mi ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Batuluka tarafından 17 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar Konya'da yaşıyorum ürünleri malesef deneme imkanım yok. Pod X3 Live yada Zoom G9 2 TT alıcam. Genellikle sert tonlar almayı seviyorum. Fikir paylaşımında bulunursanız çok makbule geçer.
   
 2. Zoom'u bilmiyorum da, POD X3 sahibiyim (Kırmızı fasülye olanından). İçindeki high gain ampli ve overdrive pedal modellemelerinden gayet memnunum.
   
 3. Kesinlikle x3 live. Gerek clean gerekse drive larda on gomlek ustundur
   
  Prestige bunu beğendi.
 4. Zoom g9.2tt kullandım 1.5-2 yıl civarı, yapay gelmeye başladı bir süre sonra, podlara genel olarak başarılı diyorlar. g9.2tt de sınıfında iyidir üst seviyelerdedir ama prosesörler belli bir yere kadar (axe FX hariç :) )
   
 5. Line 6 , bu konuda biraz daha önde sanki ...
   
 6. Line 6 POD bu konularda genelde bir adım öndedir. Üstelik sadece amfi ile değil, direk miksere de girebilir ve iyi performans verirler.
   
 7. 2007-2013 arası zoom g9.2tt kullandım...zoom u ne kadar büyük anfiye bağlar sesi açarsan o kadar gerçeğe yaklaşıyor diyebilirim...içerisindeki tüpler gerçekten tona baya etki ediyor...her iki cihazın da artıları eksileri var tabii x3'de çok tercih edilen bir pedaldır artılarını bilemem ama temel eksileri her ikisinde de taşıma sorunu bana göre...bu boyutta bir efekt ünitesi alacak gitaristin bunu düşünmesi iyi olur baştan...her hafta prova gibi bir durum varsa insanın çok zoruna gidebiliyor taşımak...ben 2-3 pedallık analog setup öneririm hem üzerinde değişiklikler yapması daha kolay hemde kullanmayacağın bir sürü ıvır zıvıra para vermemiş olursun...ton olarak da çok daha gerçekçi zaten orası obvious :D

  illa prosesör denirse teknolojisi ve ton paylaşım ağı çok daha geniş olduğu için line6 x3 live derim...sevgiler saygılar hörmetler...
   
 8. Eski bir kullanıcısı olarak x3 live diyorum, her türlü dijital aletler falan filan ama o boyutta değerlendirince, güzel tonlar yazmayı bilene harika alet.
   
  gurkanisevic bunu beğendi.
 9. Axe Fx Ultra ve Axe II de dahil olmak üzere bir dünya modelleyici kullandım. Ayrıca hem Line 6 ürünlerini, hem de Zoom ürüinlerini bilen ve kullanmış birisiyim.
  Buraya kadar yorum yapmış olan arkadaşların her iki cihazı kıyaslama şansı ne kadar oldu bilmiyorum, ancak benim ciddi bir kıyaslama yapma şansım var. Aşağıda bunları yazdım:

  • Line 6 ürünleri KAYITTA başarılı cihazlar. Ancak X3 ile XT arasında gerçekte bir mimari farkı yok, bu bir pazarlama işi biraz da... yani modellemeler aynı, sadece ektra özellikler var. Amfi simülasyonunda farkı yaratan şey de amfi modellemesinin kalitesi. Benim kulağıma amfi modellemeleri biraz yapay geliyor, ama yine de fena değiller.
  • Zoom G9 ise CANLI ÇALIMDA ideal. Line 6'in HD modellerini denemedim, ama HD serisi dışındaki hiç bir Line 6 cihazından G9 kadar organik tonlar çıktığını da duymadım. Bir Diesel modellemesi var ki, gerçekten müthiş. Bu anlamda G9 benim canlı performansta en başarılı bulduğum prosesör oldu. Alınabilecek tonların yelpzesi çok ama çok geniş. Her iki lamba da kesinlikle ton üzerinde ciddi fark yaratıyor ve efektler de gayet iyi. Mesela harmonizer çok başarılı ki, harmonizer zaten bu tip cihazların yumuşak karnıdır normalde, çoğu prosesör dökülür bu açıdan. Line 6 mesela HD serisinden önce bu efekti hiç bir cihazında KULLANMADI. Muhtemelen beceremiyorlardı. AMA, kabin simülasyonlarında Zoom ne yazık ki Line 6 kadar iyi değil. İş kayıda gelince bence Zoom biraz zayıf kalıyor. Tabii bu demek değil ki Zoom ile kayıt yapılmaz, illa ki yapılır. Ama Line 6 ile işiniz daha kolay olur.
  Bu nedenle, eğer asıl amacınız kayıt yapmak ise Line 6 daha iyi bir seçenek. Gitarı daha çok bilgisayara bağlayarak çalıyorsanız ve bu ton sizi tatmin ediyorsa, Line 6 alın derim.

  Ama gitarı amfiye bağlayıp çalıyorsanız ve esas amacınız çalmak ise, Zoom G9 alınabilecek en iyi prosesörlerden biri. Zoom'un şu anki cihazları G3-G5 filan yanından bile geçemez, beş para etmez şeyler. G9 bence kendi sınıfında çok farklı bir yerde bulunuyor. Ama aşırı ağır ve hantal bir cihaz. Bu da kullanımını güçleştiriyıor.
   
  Prestige, Aseilus ve john bunu beğendi.
 10. Rocktron G300 hakkında yorumu olan var mı kullanan? Bende onu merak etmekteyim.
   

Bu Sayfayı Paylaş