Çağatay

www.cagatayonline.com AÇILDI...ALBÜM PARÇALARINI ÜCRETSİZ İNDİREBİLİRSİNİZ..AYRICA FORUMDA DA SİZLERİ BEKLİYORUZ..İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM...

NETTEKİ SIRA ÇAÐATAY’IN…
2004 yılında ulusal bir kanalın düzenlediği müzik yarışmasında finalistler arasına girip, aynı sene Özden Müzik etiketi ile çıkan albümde “Gemiler” şarkısını seslendiren Çağatay’ın “Vazgeçtim Kendimden” isimli ilk albümü www.cagatayonline.com ‘da sizlerle buluşuyor.
Daha önce yurtdışından U2, Radiohead, The Fray, Prince gibi isimlerin; Türkiye’den ise Zardan Adam, Yakup, Ceza gibi sevilen sanatçıların seçtiği yöntem gibi Çağatay da albümündeki tüm parçaları internet üzerinden kendi web sitesinde yayınlıyor.
İzmir-stüdyo negatifte, kayıt aşaması 2 ay, vokal kayıtları 3 saat süren albümde 1’i enstrümantal toplam 11 parça yer alıyor. Karanlık, melankolik, agresif ve hüzünlü parçalardan oluşan bu albüm Türk rock müziğine yeni bir soluk getiriyor. Kesinlikle başından sonuna kadar sıkılmadan dinleyebileceğiniz bir albüm sizleri bekliyor.
Çıkış parçası “Vazgeçtim Kendimden”e çekilen klipte Çağatay, Hasan Şahin’in teknik desteğini alarak klibin yönetmenliğini üstlendi. Aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü de Çağatay’ın üstlendiğini görüyoruz.
Evrim Oku tarafından tasarlanan www.cagatayonline.com adresinden hem Çağatay hakkında daha fazla bilgi edinebilir hem de eleştirilerinizi iletebilirsiniz. Çağatay “ Her şarkı, her kişiye farklı gelir. Farklı kişilerde farklı duygular yaratır. Daha önce belki de hissetmediği birşey… Klasik deyişle, herkes kendisinden bir şey bulacak derler ya…bu albümde, şarkılar kişide kendini bulacak,dinleyicide birleşip yepyeni bir form alacak…’’ diyor.
Albümünü ücretsiz yayınlayan ve konserlerinde desteklerinizi bekleyen Çağatay’ın ayrıca sadece www.pafil.com adresinden dinleme fırsatı bulabileceğiniz 2 şarkısı daha bulunmakta…
Kuş Kalpli Kadın ve Bensiz isimli şarkılarını www.pafil.com/cagatayx adresinden dinleyebilir, çok yakın zamanda ise gerçek ses cep melodi olarak satın alabilirsiniz.

albümde yer alanlar:

vokal,klavye,geri vokal:ÇAÐATAY
gitar:CENKER BAYDERE
bas,davul:ANT BALCI
ney,flüt:CEM ARAR

kayıt,mix,editing:ANT BALCI
mastering:ÇAÐAN TUNALI
stüdyo:NEGATİF (İZMİR)
düzenlemeler:ÇAÐATAY,ANT BALCI,CENKER BAYDERE

hehehe.yine buldum yaa.diğer başlık iptal olmuş sanırım.böyle daha iyi olmuş.grup elemanlarının adları falan.kısa bir açıklama.oylar sana çağatay

Çağatay Öncelikle başarılar diliyorum nokiasupersound yarışmasında..
Şarkı Değişik duygular hissettirdi bana,farklı yani sıradan bir parça değil kayıt kalitesini çok iyi buldum..Vokalini beğendim.Yolun Açık Olsun...

abi parçan çok iyi olmuş gerçekten.yarışmada başarılar.zataraya katılıyorum.bu parçayı fianlde görmek isteriz.bye

Selam Çağatay.Nasılsın görüşmeyeli.Ben Assault'tan Cİhan.O gün şarkını dinleyememiştik.Şimdi baktım gayet hoş olmuş tebrikler.Desteğimiz arkanda merak etme.Kolay gelsin.

çağatay arkandayız..desteklerimiz seninle. şarkına destek vermeyenin aklına şaşarım zaten ben.dinleyin de beğenirseniz oy verin çağatay a.253.sırada...çağatay-yalvar

zatara katılıyorum sana. bi dinleyin şu yalvar şarksınıı.beğenirseniz kesin destek olun nokiada çağatay a.desteklenmesi gereken bir arkadaşımız.