Manyetik Içeri Göçmüş

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda bozo1453 tarafından 20 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. Gitarım İbanez 370dx. Sap manyetiğim içeri göçük durumda yuvasına paralel yani. Diğerleri daha yüksekte normal seviyelerinde.
  Nasıl oldu hiçbir fikrim yok. Stüdyodan geldikten sonra kılıfından çıkarttığım da gördüm.
  Elimle yükseltmek istedim ama kalkmıyor. Çalışmasında bir sıkıntı yok ama görsel olarak hoşuma gitmemeye başladı bayadır var önemsememiştim.
  Kendim yapabilir miyim bir bilene mi göstermek lazım?

  DSC_0032.JPG
   
 2. Elbette. Çerçevenin köşelerinde olan vidalar değil de kenarların ortalarında bulunan vidayla ayarlayacaksın. Gerek yok bir bilene göstermeye evdeki tornavidalardan biriyle hallediver ;)
   
  bozo1453 bunu beğendi.
 3. Her zamanki gibi yardımıma yetiştiniz :) Çok teşekkür ederim hocam hemen yapıyorum o zaman.
   
 4. Çok da yükseltme yalnız he, sap manyetiği -çıkışına göre değişse de- biraz daha aşağıda oluyor genelde köprüye nazaran. Neyse işte kontrol ede ede hallet.
  Son bir bilgi daha önceden gelen sound'dan memnunduysan iki vidayla da eşit oranda oynayıp manyetik gövdeye/tellere paralel duracak şekilde ayarla.

  Ben alt teller biraz daha baskın olsun diye manyetiğin bas tarafını biraz daha aşağıda, tiz kısmını biraz daha yukarıda ayarlıyorum mesela, tercih meselesi tabi.
  Sen biraz kurcala hocam, bir zararı olmaz :)
   
  Rat_Dog ve bozo1453 bunu beğendi.
 5. manyetik pozisyonundan dolayı özel bir ton tercihiniz yoksa, manyetiklerinizi tellerin salınımını etkileyecek kadar çok yaklaştırmayın.
   
  Clamper ve bozo1453 bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş