Blackstar Ht-5rh - Ht Venue 112 ? Önerileriniz

Tabi ki, ne kadar ekmek o kadar köfte ona diyecek birşeyimiz yok fakat çok paralar vermemek lazım diye düşünüyorum. Ayrıca anlamadığım şey lambalı amplinin asıl maliyetli kısmı olan güç katı dururken neden üç kuruş ekonomi için preamp lambasından çalıyorlar.
Orası da satış politikası bence tamamen.yoksa pre katindaki bir stage in maliyeti lamba dahil 15 doları geçmez sanıyorum.asil para giden power katındaki trafolar cıkış trafolari, empedans trafoları vs vs.hatta kasasına bile daha fazla para gidiyor preamp katına gore.

Dökün bilgileri, dökün de millet ekonomik fiyata all tube amfi yaptırmak için kapınızı bacanızı ve mesaj kutunuzu tırmalasın :D Ciddiyim, böyle giderse millet markalara para vermektense size yüklenmeyi tercih edecek :)

Dökün bilgileri, dökün de millet ekonomik fiyata all tube amfi yaptırmak için kapınızı bacanızı ve mesaj kutunuzu tırmalasın :D Ciddiyim, böyle giderse millet markalara para vermektense size yüklenmeyi tercih edecek :)
Açıkçası şuan ki en baba amfiler de (alltube-analog) amfilerde kullanilan tüm teknoloji en yenisi 50 yıllık ve şuan müfredatta bile okutulmaz mühendislikte (lamba konuları) o yüzden herhangi düz bir elektronik mühendisi envai çeşit ağzımızın açık kalacağı amfi tasarlanabilir buradaki sorun satışını yapabilmek. "Lan bunu alsak ikinci el satamayiz gidip bi Marshall bakalım " mantığı yerleştiği için kimse cesaret edip büyük bir organizasyona girmiyor.seri üretim olmadığı zaman ise inanılmaz yorucu sinir bozucu ve kar marji düşük bir is :( malesef şuan boyle bi is çıkmaz bu ülkeden büyük çapta.bi tane trafo sardircam diye aksama kadar bobinajci aradık zamanında :)

Ben bilmez bobinaj, popi, trafo, gestapo. Ben bilir ekonomik alış veriş :) İnanın çoğu kişi de bunun peşinde aslında. İyi, şöyle evde ve sahnede kullanılabilir bir amfi yaparsanız, bunun ikinci ele düşmesi ancak mali sıkışıklık veya zaman zaman marka saplantısı sebebi ile olur. SX'in Fender tarzı amfi üreteceği haberini paylaştıktan sonra görmeye başladım ki, marka çoğu kişinin umurunda değil, tonu daha ekonomik fiyata elde etmekle daha çok ilgileniyorlar.

Ek bilgi olarak ekleyim o çoğu büyük milyarlara amfi satan firmalar bir iki tane tasarim mühendisleri var :) bi ara mesa yada Marshall da ise girelim diye düşünüyorduk :D arastirdik ve durum bu.onların oturmuş belli başlı dizaynlar üzerinden gittik lerini biliyorum yani çok aşırı farklı bir is yapmıyorlar.keşke su "Marshall abi adamlar yapıyor" mantigini kirabilmenin bir yolu olsa.

Abi Jet City, Bugera, Peavey vs... bunlarla rekabet etmek mümkün değil. Çok iyi fiyatlara çok iyi ampliler var şu an piyasada, ufak ufak Türkiye' de gelmeye başladı. Birde bizim kafalar farklı çalışıyor, burda 300-400 euroya ikinci el cillop ampliler bulunabilirken adamlar 2000-3000 bin euro gömüp Diezel alıyor. Biz de bunu yapacak adam yok maalesef, iç piyasada tutunmadan dış piyasaya da açılmazsın.

Ben bilmez bobinaj, popi, trafo, gestapo. Ben bilir ekonomik alış veriş :) İnanın çoğu kişi de bunun peşinde aslında. İyi, şöyle evde ve sahnede kullanılabilir bir amfi yaparsanız, bunun ikinci ele düşmesi ancak mali sıkışıklık veya zaman zaman marka saplantısı sebebi ile olur. SX'in Fender tarzı amfi üreteceği haberini paylaştıktan sonra görmeye başladım ki, marka çoğu kişinin umurunda değil, tonu daha ekonomik fiyata elde etmekle daha çok ilgileniyorlar.
Orda bi farklılık var bence bu isi düşünen uç beş kişi var.yani ucuza güzel ton alayım diye.sonra forumda ünlendi sxler,unlenmesiyle herkes niyetlendi almaya yoksa sx 10 yildir o strati üretiyor bu kadar sayılmıyordu,şuan herkes gaza gelip alıyor ama bu balon sönünce sx stok yapan firmalar kafasını vurcak duvara eger satamazlarsa hepsini.ucuza lambalı amfi üretmek için aylık 20-30 amfi satmaniz lazim yoksa bobinajci 1 trafoya 200 lira ister,uç haftada bekletir.ama haftada 50 trafo sardirirsaniz 50 liraya sardirir ertesi gün alırsınız malesef hayal ucuz lambalı.:(

Not:sx hayatımda çaldığım en güzel strat fender Amerika dışında çok strat caldim.orası ayrı ama psikolojik olarak halen hazır değiliz buna.

keşke su "Marshall abi adamlar yapıyor" mantigini kirabilmenin bir yolu olsa.

İnan son zamanlara dek yapamadığı çok şey vardı. Bir firma kendi ürününün reissue denilen yeniden üretimini yapmaktan aciz olur mu? Marshall çok çekti bu konuda.

Abi Jet City, Bugera, Peavey vs... bunlarla rekabet etmek mümkün değil. Çok iyi fiyatlara çok iyi ampliler var şu an piyasada, ufak ufak Türkiye' de gelmeye başladı. Birde bizim kafalar farklı çalışıyor, burda 300-400 euroya ikinci el cillop ampliler bulunabilirken adamlar 2000-3000 bin euro gömüp Diezel alıyor. Biz de bunu yapacak adam yok maalesef, iç piyasada tutunmadan dış piyasaya da açılmazsın.

Abisi dediğin markalar geliyor, bir süre sonra bitiyor. Devamlılığı yok Türkiye'de. Diezel Alman markası, belki bunda biraz milliyetçi duyguların etkisi olabilir. Belki de değildir, adamların dizaynı cezbediyordur iç piyasayı. Tabii Almanya'da olmadığım için kesin konuşamam.

Orda bi farklılık var bence bu isi düşünen uç beş kişi var.yani ucuza güzel ton alayım diye.sonra forumda ünlendi sxler,unlenmesiyle herkes niyetlendi almaya yoksa sx 10 yildir o strati üretiyor bu kadar sayılmıyordu,şuan herkes gaza gelip alıyor ama bu balon sönünce sx stok yapan firmalar kafasını vurcak duvara eger satamazlarsa hepsini.ucuza lambalı amfi üretmek için aylık 20-30 amfi satmaniz lazim yoksa bobinajci 1 trafoya 200 lira ister,uç haftada bekletir.ama haftada 50 trafo sardirirsaniz 50 liraya sardirir ertesi gün alırsınız malesef hayal ucuz lambalı.:(

Hayalden ziyade sermaye yokluğu mu desek? Sermayen olsa trafo gibi işleri toptan daha ucuza yaptırır, pek çok parçayı daha ucuza alırsın. Tabii sermayeyi topladın, işi resmiyete döktün mü daha kazanmaya başlamadan hooop hoşgeldiniz vergiler boyutu da var!! Başlamak yetmiyor, sermaye dediğimiz şeyin bir süre idare edecek kadar yetmesi gerekiyor ki bu birikimi yapmak gerçekten zor.

Ezbere konusmayim ama devlet su sıralar bu girişimleri aşırı destekliyor ve vergiden buyuk olcude muaflar onu soyleyim.sermaye olarak da destek oluyor. Bir marka yaratabilmek sıkıntılı süreç.adınız kloncu olursa tutunamazsiniz.orijinal bisi cikicak ortaya o yüzden yapilani tekrar etmek yerine özgün bir tasarım basarili olma ihtimali var ama girmeden önce çok net araştırma yapmak gerek pazar konusunda.

(Yine bir başlığı daha katlettik) :D

Ezbere konusmayim ama devlet su sıralar bu girişimleri aşırı destekliyor ve vergiden buyuk olcude muaflar onu soyleyim.sermaye olarak da destek oluyor. Bir marka yaratabilmek sıkıntılı süreç.adınız kloncu olursa tutunamazsiniz.orijinal bisi cikicak ortaya o yüzden yapilani tekrar etmek yerine özgün bir tasarım basarili olma ihtimali var ama girmeden önce çok net araştırma yapmak gerek pazar konusunda.

Klonla başlayan, geliştiren çok, küçümsememek gerek :)
Evet başlığı azıcık katlettik ama en azından ergen atarlanması yapmadık, foruma bir şeyler kattık. Devlet kibin konuştum haa :D:D

Yok küçümsemek den degil eğer başka bir gelir kaynağı yoksa isi oturtana kadar ki süreç çok sancılı geçecektir :D ben şahsen göze alamiyorun

Gigmaster tabiki güzel bir ampli ama all tube değil. Peavey ise gerçekten çok güzel zevkle kullanıyorum, çok versatil ve zengin içerikli bir ampli. Clean volume ve master volume tepkliler çok iyi, ikisinin seviyelerini farklı kombinasyonlarda değiştirerek çok farklı tonlar elde etmek mümkün. Türkiye' de var mı bilmiyorum, yoksa bir iki tane alıp da Türkiye' ye getirmeyi düşünebilirim ;)
Bak şimdi yaa, üstadım eşeğin aklına karpuz kabuğu soktun :) Bu konularda ne kadar cahil olduğumu bir kez daha gördüm, süper bilgiler veriyorsun sağolasın. Peki ENGL Ironball ve Orange Jim Root full lambalımıdır değilmidir? Bunada bir cevap yazsan çoook memnun olurum.

Gigmaster tabiki güzel bir ampli ama all tube değil. Peavey ise gerçekten çok güzel zevkle kullanıyorum, çok versatil ve zengin içerikli bir ampli. Clean volume ve master volume tepkliler çok iyi, ikisinin seviyelerini farklı kombinasyonlarda değiştirerek çok farklı tonlar elde etmek mümkün. Türkiye' de var mı bilmiyorum, yoksa bir iki tane alıp da Türkiye' ye getirmeyi düşünebilirim ;)
Peki bu Engl neden bu kadar pahalı Peavey Türkiye'de pek yok ama yurtdışında da pahalı gördüğüm kadarıyla Engl Gigmaster.
Sadece markaya mı veriyoruz parayı her açıdan üstün mü Peavey? Engl Gigmaster alma arefesindeki biri için hoş muhabbetler değil bunlar :)

Bak şimdi yaa, üstadım eşeğin aklına karpuz kabuğu soktun :) Bu konularda ne kadar cahil olduğumu bir kez daha gördüm, süper bilgiler veriyorsun sağolasın. Peki ENGL Ironball ve Orange Jim Root full lambalımıdır değilmidir? Bunada bir cevap yazsan çoook memnun olurum.
Eyvallah. Ironball 4x12AX7, Jim Root ise 3x12AX7 barındırıyor dolayısıyla all tube olmamaları için hiçbir sebep yok. Fakat Jim Root' da effect loop solid state. Tabi bunlar hep öngörü, devreye bakmak lazım.

Peki bu Engl neden bu kadar pahalı Peavey Türkiye'de pek yok ama yurtdışında da pahalı gördüğüm kadarıyla Engl Gigmaster.
Sadece markaya mı veriyoruz parayı her açıdan üstün mü Peavey? Engl Gigmaster alma arefesindeki biri için hoş muhabbetler değil bunlar :)

ENGL' in fiyat politikası bu şekilde ve Alman malı oluşu satışını arttırıyor. Almanya' da dahi Alman malının bir prestiji vardır. Gigmaster yerine o paralara all tube bir ampli alabilirsiniz. İçine baktın mı lamba görürsün en azından :D Şaka bir yana ENGL' e dökülen paraya yazık ya, Peavey' in daha çok gain stage sahibi cillop gibi amplilerini yarı fiyatına alabilirken.

Devletin verdiği girişimdi desteği 30 bin tl, yarısını teçhizat ve malzeme alımında kullanabiliyorsun. 15 bin tl ye bir CNC alıyorsun bitti zaten para. Tekno girişim vardı Sanayi bakanlığının, 100 bit tl veriyordu. Bin takla atıp alırsan bir ihtimal belki bir şeyler yapıyordun, şimdi o da yok. Trafo işi mesele değil, iş o noktaya geldimi kendin de sararsın zaten. Mesele sermaye, teçhizat vs... bulamamak ve iç pazarın riske girip bu sermayeyi kredi çekip gömecek kadar güvenilir olmayışı.

ENGL' in fiyat politikası bu şekilde ve Alman malı oluşu satışını arttırıyor. Almanya' da dahi Alman malının bir prestiji vardır. Gigmaster yerine o paralara all tube bir ampli alabilirsiniz. İçine baktın mı lamba görürsün en azından :D Şaka bir yana ENGL' e dökülen paraya yazık ya, Peavey' in daha çok gain stage sahibi cillop gibi amplilerini yarı fiyatına alabilirken.
Şimdi zehri kana soktunuz bir kere :) Tamam Peavey alalım dedik e o da Türkiye'de satılmıyor ki. Ben kendi adıma combo almam lazım kafa alamam. Şuan için en iyi seçenek Gigmaster 15 gibi duruyor. Peavey Valveking Combo 20 olsa da Türkiye'de biz de alsak.

HT5 Metal kafa ile HT Venue 112 kullanıyorum. Arkadaşların dediği gibi boost olmadan ortalama bir ton diyebilirim. Maxon OD808 kullanmaya başladıktan sonra baya baya fark oldu. Evde sesi açmak kesinlikle sıkıntı. Attenuator alacağım çünkü sesi açıp güzel tonumu her zaman alma şansım olmuyor komşular sebebiyle. Efekt loop olsa 1 watt HT1 alırdım.

Kabin konusunda seventy 80 hoparlör var HT Venue'da. Sevebilirsin sevmeyebilirsin. Vintage 30 çok daha garanti bir seçim. Planlarım arasında değiştirmek var.

Merhaba güzel forum halkı sizlere bir şeyler danışmak istiyorum ocak ayı aralık sonu gibi 1000 Lira elime geçicek ve buna amfi almayı düşünüyorum 1000 liraya bu başlıkta belirttiğim gibi Blackstar HT-5RH - Ht Venue 112 alabiliyorum forumdan bir arkadaş da satmakta acaba sadece bu kafayı alıp başka kabin mi alsam veya 1000 liraya ne tarz bi lambalı amfi önerileriniz olur şimdiden çok teşekkür ediyorum dostlar önerilerinizi bekliyorum
Merhaba. Bahsettiğin amfiyi hem sahnede hem evde kullandım. Combosunu da kullandım. Hatta kayıtta yaptım. Kafandaki metal soundu bayağı köpüklü birşey ise ts9 olmadan tam tatmin olmayabilirsin. Ancak drive tonları beni gayet tatmin etmişti. Soloları da ts9 ile boostlayarak kaydetmiştim. Zira şu an ht50 kafa+1x12 vanue kabin kullanıyorum. Tonal açıdan çok memnunum. Çok bir fark yok drive karakteri olarak. Bununla birlikte cleanler ht5 lerde kapalı bir eq ya sahip. Kötü değil ama kimisi sevmez o tarz clean i. Birkaç kayıt örneği gönderebilirim istersen.

Geri