Alım Satım Olayının Geldiği Son Nokta

Bir zamanlar satılık bir Epiphone Explorer'ım vardı 1200 tl ye koymuştum, Ankara'dan kendi tabiriyle "hemşehri" bir arkadaşımız, 500 tl nakit üzerine. çok affedersiniz. bent deresinde arkadaşının yeri varmış orada "kadına götürmek" gibi bir teklif yapmıştı. Aldığım en orijinal teklif budur herhalde. Bir de birkaç sene önce Crybaby pedalımı 200 tl'ye satarken birisi 3 kilo "yeni mahsul" Kayseri pastırması önermişti. Bir de son zamanlarda denk gelmişsinizdir yana döne Gibson Flying V ararken ben bir arkadaş mesaj atıp (arkadaş kendi satmayı teklif ettiği için garip teklif olarak kabul edebiliriz) standart bildiğimiz siyah modeline 4500 (dörtbinbeşyüz) lira istemişti. Sebebi de antika olması (1993 yapım), Türkiye'de 1 tane olması (çünkü zamanında 2 bin liradan her mağaza satmadı), fabrikasyonlardan üstün olması(standart modelin?), sahibinde ayrıcalık yaratması(...) ve kendisinin koleksiyoncu olmasıymış. Aynı gitarın 1992 modelini, üstelik de en sevdiğim kırmızı renginde, gümrüğü kargosuyla birlikte 3200 tl'ye yurtdışından aldım, pişman değilim.

Bana cevap hakkı doğmuş burada. Size de özel mesajlarda dediğim gibi bu gitarı satmayı düşünseydim buraya ilan koyardım. İsteğinizi gördüm size yazdım. Koleksiyoncu olduğumu ancak evimde yer kalmadığı için gitarlarımdan bir bölümünü elimden çıkarmaya karar verdiğimi söyledim. İstediğim fiyatı size nedenleriyle ilettim. Kimseyi de kazıklama peşinde değilim. Dediğim gibi bu gitarı satmak isteseydim buraya ilanı koyardım. Karıştırdığınız, anlamadığınız bir kaç nokta var. Birincisi reissue gitarlarla 1993 yılı üretimi 20 küsür yıllık vintage bir gitarı karıştırıyorsunuz. Bu sebeple bu gitar benim koleksiyonumda zaten. 2 bin liradan her mağazada satılanların reissue olduklarının farkında değilsiniz. Aynı gitarın 1992 modelini aldığınızı yazmışsınız. O yüzden mi imzanızda 2005 Gibson Flying V Gloss yazıyor. Gidip reissue gitar almışsınız ama farkında değilsiniz ya da anlamak istemiyorsunuz. İnsanlar bu forumlarda boşuna bas bas bağırmıyorlar ağacı oturmuş, tonları yerinde, modifiye görmemiş diye. Bence önce keşke vintage ve reissue anlamlarının arasındaki farkları öğrenseydiniz. O zaman ne demek istediğimi daha iyi anlardınız. Yine naçizane yol göstermek açısından Gibson forumdan reissue ne demek, reissueların orijinaline ne kadar yakın, ne kadar uzak olduklarını öğrenebilirsiniz.

reissue.jpg

Bana cevap hakkı doğmuş burada. Size de özel mesajlarda dediğim gibi bu gitarı satmayı düşünseydim buraya ilan koyardım. İsteğinizi gördüm size yazdım. Koleksiyoncu olduğumu ancak evimde yer kalmadığı için gitarlarımdan bir bölümünü elimden çıkarmaya karar verdiğimi söyledim. İstediğim fiyatı size nedenleriyle ilettim. Kimseyi de kazıklama peşinde değilim. Dediğim gibi bu gitarı satmak isteseydim buraya ilanı koyardım. Karıştırdığınız, anlamadığınız bir kaç nokta var. Birincisi reissue gitarlarla 1993 yılı üretimi 20 küsür yıllık vintage bir gitarı karıştırıyorsunuz. Bu sebeple bu gitar benim koleksiyonumda zaten. 2 bin liradan her mağazada satılanların reissue olduklarının farkında değilsiniz. Aynı gitarın 1992 modelini aldığınızı yazmışsınız. O yüzden mi imzanızda 2005 Gibson Flying V Gloss yazıyor. Gidip reissue gitar almışsınız ama farkında değilsiniz ya da anlamak istemiyorsunuz. İnsanlar bu forumlarda boşuna bas bas bağırmıyorlar ağacı oturmuş, tonları yerinde, modifiye görmemiş diye. Bence önce keşke vintage ve reissue anlamlarının arasındaki farkları öğrenseydiniz. O zaman ne demek istediğimi daha iyi anlardınız. Yine naçizane yol göstermek açısından Gibson forumdan reissue ne demek, reissueların orijinaline ne kadar yakın, ne kadar uzak olduklarını öğrenebilirsiniz.

65434 eklentisini görüntüle

Aranızdaki olaya yorumum yok, 92 yapım belki bir nebze daha iyi bir gitar olabilir fakat bu forumda kimse ağacı oturmuş demez. O kulliyen yalan bir tabirdir. Verniklenen ağaç kurumaz. Zaten Gibson, Fender gibi gitarların ağaçları optimum şarlarda kurutulmuştur. Yani ağaç başta ne kadar iyiyse öyle kalır, sonradan iyileşmesi pek mümkün değildir.

65434 eklentisini görüntüle
Ben sizin çokta samimi olduğunuzu düşünmüyorum kesinlikle satış anlamında dürüst değilsiniz hatta. taglenmeden bir yoruma gelebiliyorsunuz ancak satış hakkında bilgi istendiğinde '' boş muhabbete ayıracak vaktim yok '' diyorsunuz. ve benim herhangi bir zaman içinde herhangi bir şey alıp/satabilieceğim biri değilsiniz takip ettiğim kadarıyla.

Teşekkürler.

geçenlerde evde kalan öteberiden kurtulayım diye (koltuk, eski bi çekyat, 15-20 tane 80lerden kalma nadir gırgır dergisi, dedemin tarih mecmuaları, kullanılmayan tv kumandası, permatik, nevresim takımı, kırlent falan) sahibindende ilan açtım, densizin teki modifiyesiz tertemiz orijinal bir 63 strat ile twin reverb önermiş o kadar da takasa kapalı yazmama rağmen.. "onlar ney ki kardeş? egsoz falan yok mu en azından" dedim.. saçma sapan bir dünya.. 250₺ tutan alışveriş için ne madrabazlıklar döndü.. gittim koydum apartmanı. önüne en sonunda.. ihtiyacı olan kullansın diye..

Aranızdaki olaya yorumum yok, 92 yapım belki bir nebze daha iyi bir gitar olabilir fakat bu forumda kimse ağacı oturmuş demez. O kulliyen yalan bir tabirdir. Verniklenen ağaç kurumaz. Zaten Gibson, Fender gibi gitarların ağaçları optimum şarlarda kurutulmuştur. Yani ağaç başta ne kadar iyiyse öyle kalır, sonradan iyileşmesi pek mümkün değildir.

Yüzüklerin efendisinde yürüyen ağaçlar vardı Entler. Gezerlerdi. Belki de onu kastetmiştir.

30 küsür senelik fender akustik ve fender hardcase var.. hardcase i satmaya karar verdim.. ilana koydum.. ilan başlığı zaten hardcase ....fotoğraflara 9 tane hardcase resmi koydum sadece bir resimde case ve gitar var... mesaj geldi.. birader gitarın telleri sağlamsa 250 veriyim.. ( adamın gitardaki kriteri teller :) gitar satılık değil sadece case yazdım.. cevap geldi.. namazım boş kutuyu gitar kaç para.. ( namazım ne demekse :) ilanı kaldırdım...

30 küsür senelik fender akustik ve fender hardcase var.. hardcase i satmaya karar verdim.. ilana koydum.. ilan başlığı zaten hardcase ....fotoğraflara 9 tane hardcase resmi koydum sadece bir resimde case ve gitar var... mesaj geldi.. birader gitarın telleri sağlamsa 250 veriyim.. ( adamın gitardaki kriteri teller :) gitar satılık değil sadece case yazdım.. cevap geldi.. namazım boş kutuyu gitar kaç para.. ( namazım ne demekse :) ilanı kaldırdım...
"Ne yapayım" boş kutuyu ? diye yazamamış. ALLAH kolaylık versin.

Ulkenin geldigi durum.Nasil olupta forumda hesap acmayi becerebilmis hayret.genelde boyle seyleri yapamaz bu tip insanlar.Lafimi esirgemiyorum alinan alinsin.

Geri