Patch Kablo Olarak Hangi Markayı Önerirsiniz

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda spyder tarafından 26 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba, elimdeki çok sayıdaki pedalı rocktron patchmate loop ile kontrol etmek istiyorum. Bu nedenle yaklaşık 30-50 cm uzunluğunda çok sayıda patch kabloya ihtiyacım var. Kablolar çok sayıda olacağı için ekonomik ve aynı zamanda sinyal kaybı olmaması benim için önemli. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum...
   
 2. Neutric, Mogami, Redco(ebay den başka ulaşım var mı bilmiyorum), Switchcraft(ebay den başka ulaşım var mı bilmiyorum) araştıracağınız markalarr :)
  Tünelde istediğiniz uzunlukta yapan yerler var diye biliyorum. Henüz işim düşmediği için kim nasıl yapar fikrim yok.
  Buarada gitarist değilim ama mix stüdyomda harici kompresör vs.. için neutric ve mogami son derece mutlu ediyor beni ;)
   
 3. Neutrik kablo değilde konnektör firması, Switchcraft yine aynı şekilde konnektrör firması ve bildiğim kadarıyla bunların mono patch kabloları bulunmuyor. Mogami' de fiyatları çok şişkin bir marka. Ama Tünel' de bu iş gerçekten çözülür. Neutrik jack+ Klotz kablolarla istenen uzunlukta tünelde yaptırarak çok kaliteli ve olabildiğince ucuz bir şekilde çözüm üretebilirsiniz.
   
  tunckk, Asr.Rh ve spyder bunu beğendi.
 4. Evet dostum, aynen kablo ve konnektör karışık yazdım...
   
  izzzyy bunu beğendi.
 5. Pig Hog aldım geçenlerde yerel bir satıcıdan. Fiyat olarak iyi, işçilikte iyi.
   
  spyder bunu beğendi.
 6. Tünelden bulk olarak klotz ve neutrik alma imkanımız olan bir dükkan var mı? Lehim ve işçiliği kendim halledeyim diyorum, boyutlar da değişken olacak, kendim yapmam daha kullanışlı olur.
   
 7. Lava solder free tightrope set'i tek geçiyorum. Geçenlerde 2 set sattım, pişman olup bi set daha aldım.

  @LuciferioN Ecem Kablo'ya bak derim. Tünel'de Do-Re drum shop'un üst katında. Yaklaşık 20 ara jak yaptırdık. Amphenol uçlar ve Sommer kablo kullanıldı.
   
  spyder bunu beğendi.
 8. 10+ marka ara jak kullandım. En sağlamları ve en iyileri, aynı zamanda en uygun fiyatlılarından biri de Hosa idi. Ki tüm markalar bozuldu. Hosa'lar hala sapasağlam.
   
  spyder bunu beğendi.
 9. Aslında do-re' nin sitesinde 1mt'lik gördüm fiyat olarak uygun duruyor. Ancak bu marka hakkında hiçbir bilgim yok. Klotz gibi ürünlerle karşılaştırıldığında fiyat performans olarak nasıldır...
   
 10. 6 pedal, efektloop, gitar kablosu hepsi pighog. Açıkçası sıkıntı görmedim, baya sağlam duruyorlar, daha iyi kablo ihtiyacım olacağını sanmıyorum. Bozulurlarsa ayrı mesele tabi.
   
  spyder bunu beğendi.
 11. Bu cevap iyi oldu. Teşekkürler. Bugün do-re'den bir bakacağım.
   
 12. Dün ofisimize emek kablo dan bir misafirimiz geldi. Adamlarda bir Kablolar var, Hollanda ve birkaç avrupa ülkesi için üretiliyor. Spec ler inanılmaz. Hafta içi bana kablo gönderecek. Amphenol marka jack lerde sonlandiracagim.
  Test akabinde yorumumu yazarım.

  Bu arada Perpa da nokta elektronik de Amphenol marka kablo ve jack lar mevcut. Yapabilirim diyorsanız bir bakın bence.
   
 13. Emek kablo ile ilgili şeyler söylemiştim burda kablo seçimi konusu altında. Fakat emek kabloyu ne bulmak mümkün ne de kendilerine ulaşmak, o kadar mail atmama rağmen cevap dahi alamadım. Tipik Türk firması, reklam yok, iletişim yok, perakende satış ile de ilgilenmiyorlar anlaşılan.
   
 14. Ben kontağı buldum :) Karaköy De bayileri varmış. Dilersen tam adresini ogrenirim paylaşırım.
   
  Khan bunu beğendi.
 15. Hadi ya:):)
   
 16. George L`s 50cm Siyah Patch Kablosunu önerir misiniz?
   
 17. Emek kablodan numune kablolarım geldi..
  3 tip geldi ve aşağıdaki gibiler.

  [​IMG] [​IMG]
  Bu kablonun üzerinde direk Professonal Guitar Cable yazmakta... ilk bunu deneyeceğim :) Amphenol jack lar ile..
  [​IMG]
   
  dtcar ve izzzyy bunu beğendi.
 18. Kontak bilgilerini paylaşmanızı bekliyoruz. Ayrıca fiyat bilgisi de verebilir misiniz....
   
 19. Tekrardan selamlar,

  Teşekkür etmek için aradım kendisini, ama açmadı telefonu. Karaköy'deki bayi sini öğrenince hemen paylaşacağım. Adam avrupa'ya üretiyoruz dediğinde ciddiymiş. lacivert kablolarda www.gotham.ch yazıyor. GAC-1 ultra pro ve GAC-2 Ultra Pro sadece avrupa'ya veriliyormuş. Bayi'den alabilirmiyiz bakalım. Professional Guitar Cable yazanda ise EMEK Kablo yazıyor. Muhtemelen temin edebiliriz.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş