Patch Kablo Olarak Hangi Markayı Önerirsiniz

S

spyder

Merhaba, elimdeki çok sayıdaki pedalı rocktron patchmate loop ile kontrol etmek istiyorum. Bu nedenle yaklaşık 30-50 cm uzunluğunda çok sayıda patch kabloya ihtiyacım var. Kablolar çok sayıda olacağı için ekonomik ve aynı zamanda sinyal kaybı olmaması benim için önemli. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum...

Neutric, Mogami, Redco(ebay den başka ulaşım var mı bilmiyorum), Switchcraft(ebay den başka ulaşım var mı bilmiyorum) araştıracağınız markalarr :)
Tünelde istediğiniz uzunlukta yapan yerler var diye biliyorum. Henüz işim düşmediği için kim nasıl yapar fikrim yok.
Buarada gitarist değilim ama mix stüdyomda harici kompresör vs.. için neutric ve mogami son derece mutlu ediyor beni ;)

Neutrik kablo değilde konnektör firması, Switchcraft yine aynı şekilde konnektrör firması ve bildiğim kadarıyla bunların mono patch kabloları bulunmuyor. Mogami' de fiyatları çok şişkin bir marka. Ama Tünel' de bu iş gerçekten çözülür. Neutrik jack+ Klotz kablolarla istenen uzunlukta tünelde yaptırarak çok kaliteli ve olabildiğince ucuz bir şekilde çözüm üretebilirsiniz.

Neutrik kablo değilde konnektör firması, Switchcraft yine aynı şekilde konnektrör firması ve bildiğim kadarıyla bunların mono patch kabloları bulunmuyor. Mogami' de fiyatları çok şişkin bir marka. Ama Tünel' de bu iş gerçekten çözülür. Neutrik jack+ Klotz kablolarla istenen uzunlukta tünelde yaptırarak çok kaliteli ve olabildiğince ucuz bir şekilde çözüm üretebilirsiniz.
Evet dostum, aynen kablo ve konnektör karışık yazdım...

Tünelden bulk olarak klotz ve neutrik alma imkanımız olan bir dükkan var mı? Lehim ve işçiliği kendim halledeyim diyorum, boyutlar da değişken olacak, kendim yapmam daha kullanışlı olur.

Lava solder free tightrope set'i tek geçiyorum. Geçenlerde 2 set sattım, pişman olup bi set daha aldım.

@LuciferioN Ecem Kablo'ya bak derim. Tünel'de Do-Re drum shop'un üst katında. Yaklaşık 20 ara jak yaptırdık. Amphenol uçlar ve Sommer kablo kullanıldı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Pig Hog aldım geçenlerde yerel bir satıcıdan. Fiyat olarak iyi, işçilikte iyi.
Aslında do-re' nin sitesinde 1mt'lik gördüm fiyat olarak uygun duruyor. Ancak bu marka hakkında hiçbir bilgim yok. Klotz gibi ürünlerle karşılaştırıldığında fiyat performans olarak nasıldır...

6 pedal, efektloop, gitar kablosu hepsi pighog. Açıkçası sıkıntı görmedim, baya sağlam duruyorlar, daha iyi kablo ihtiyacım olacağını sanmıyorum. Bozulurlarsa ayrı mesele tabi.

Dün ofisimize emek kablo dan bir misafirimiz geldi. Adamlarda bir Kablolar var, Hollanda ve birkaç avrupa ülkesi için üretiliyor. Spec ler inanılmaz. Hafta içi bana kablo gönderecek. Amphenol marka jack lerde sonlandiracagim.
Test akabinde yorumumu yazarım.

Bu arada Perpa da nokta elektronik de Amphenol marka kablo ve jack lar mevcut. Yapabilirim diyorsanız bir bakın bence.

Emek kablo ile ilgili şeyler söylemiştim burda kablo seçimi konusu altında. Fakat emek kabloyu ne bulmak mümkün ne de kendilerine ulaşmak, o kadar mail atmama rağmen cevap dahi alamadım. Tipik Türk firması, reklam yok, iletişim yok, perakende satış ile de ilgilenmiyorlar anlaşılan.

@tothestars sorma Emre :)
IMG-20141126-WA0001.jpg

Tekrardan selamlar,

Teşekkür etmek için aradım kendisini, ama açmadı telefonu. Karaköy'deki bayi sini öğrenince hemen paylaşacağım. Adam avrupa'ya üretiyoruz dediğinde ciddiymiş. lacivert kablolarda www.gotham.ch yazıyor. GAC-1 ultra pro ve GAC-2 Ultra Pro sadece avrupa'ya veriliyormuş. Bayi'den alabilirmiyiz bakalım. Professional Guitar Cable yazanda ise EMEK Kablo yazıyor. Muhtemelen temin edebiliriz.

Geri