Line 6 Spider Iv Hakkında...

Arkadaşlar bu amfiyi do re müzikte 250 tl'ye gördüm sizce almalımıyım. Peki neden bu amfi 250 tl'ye düşmüstür bir fikriniz var mı ? (Amfi kutulu sıfır)

İndirimin sebebini bilemeyiz. Belki stok eritmeye çalışıyorlar, belki ödemeleri geldi ve nakit sıkıntısı var. Asıl soru sen amfiden memnun kalacak mısın? Bunu da denemeden bilemezsin. Spider serisini bazıları sever, nefret eden de bir daha yanına yaklaşmaz.

Her sene, sene sonunda do-re yapıyor büyük indirimler.

Amfi hakkındaysa ben mesela nefret ederim. Bir türlü sevemedim elektro gitar amfilerinde üzerinde fx barındıran modelleri. Belki 12" hoparlöre sahip modelleri iyidir ama 8" hoparlörde aşırı dijital geliyor kulagıma. Ama bir arkadaşım da bayılıyor, proesesör yerine üzerindeki fxlerin yettiğini söylüyor kendine, çok zevk-i bir mesele.

Her sene, sene sonunda do-re yapıyor büyük indirimler.

Amfi hakkındaysa ben mesela nefret ederim. Bir türlü sevemedim elektro gitar amfilerinde üzerinde fx barındıran modelleri. Belki 12" hoparlöre sahip modelleri iyidir ama 8" hoparlörde aşırı dijital geliyor kulagıma. Ama bir arkadaşım da bayılıyor, proesesör yerine üzerindeki fxlerin yettiğini söylüyor kendine, çok zevk-i bir mesele.

Aynen, niyeyse çok itici görünüyor bir çoğu bana da. Yani ne kadar analog olursa olsun -ki bu bahsedilen amfi bayağı prosesör sanırım- böyle bol fx'li amfilerden kaçıyorum. Ne bileyim bir Jazz Chorus falan elbette buna dahil değil, onun görüntüsü yeter.

Efenim gitar işlerinde yeniyseniz, 1-2 senedir bu işin içindeyseniz hoşunuza gider büyük ihtimalle sesler yine de, karar sizin. Doğru düzgün dip gürültüsü duyamamak bile alınmaması için sebep yoksa bana.

Aynen, niyeyse çok itici görünüyor bir çoğu bana da. Yani ne kadar analog olursa olsun -ki bu bahsedilen amfi bayağı prosesör sanırım- böyle bol fx'li amfilerden kaçıyorum. Ne bileyim bir Jazz Chorus falan elbette buna dahil değil, onun görüntüsü yeter.

Efenim gitar işlerinde yeniyseniz, 1-2 senedir bu işin içindeyseniz hoşunuza gider büyük ihtimalle sesler yine de, karar sizin. Doğru düzgün dip gürültüsü duyamamak bile alınmaması için sebep yoksa bana.

Nedense Line6'in modelleyici amfilerinden çok modelleyici POD prosesör serisi daha sevilir. Bana da onlar daha doğal tınlıyor gibi gelmekte.

Valla Hakan abi, fiyat olarak bakınca da zaten hoparlörü olmayan yalnızca preamp görevi görecek aletleri düşünürsek olsun o kadar. Onca ayar var içerisinde, modellemeler var falan, güzel ayarlamayı bilen her türlü kendini dinletecek tonlar yaratır bu aletlerle. Ancak gel-gelelim kim ne yaparsa yapsın drive'da hele hele kabin simulasyonuyla dinletilen bir kayıt varsa amfilere nazaran daha doğal olsa da, sonuçta dijital olduğunu belli eder. Ha bazısı buna takılmaz, yine de güzel der, bazısı -özellikle çalan kişi için- 'dinamikleri okuyamıyor' der, bazısı da sebepsiz sevmez o ayrı.

Ben de tam tersi prosesör alacak parası olan kimselere onun yerine analog setup tavsiye ederim ama line 6'nın uygun fiyatlı amfisi varsa 'almayın' demem pek. Neticede tak gitarını, çal, pratik. Yeni başlayan biri için rahatlık yani. E ilerlemişsen biraz, daha organik, daha canlı, daha albümlerdeki doğallığı arıyorsan da boşver o parayla analog setup kur yani :) El yapımı pedal istenmiyorsa -ben bu şekilde geçiş yapmıştım prosesörden pedallara, hala da kullanıyorum bir kaç tane takip edenler bilir belki- ele para geçtikçe en temellerden en keyfi olanlara şeklinde kurulur bir şekilde setup. Arada da -bana göre- dağlar kadar fark olur.

İmza: Axe Fx serilerine bile ısınamamış gitarcı (kısacası çok kaale almayın isterseniz beni :D)

Geri