scalopping(oyuk perde olayı) nedir ne ise yarar.

'Elektro Gitarlar' forumunda masterofpuppetsasd tarafından 30 Ağustos 2006 tarihinde açılan konu

1. bendlerde daha rahat falan yapılıyo falan die duydum da kesin bi sekilde bilgilendirebilicek biri varsa lütfen yardım etsin...

2. bkz:Yngwie Johann Malmsteen hocam daha ayrıntılı şeyler için google da da arama yapabilirsin..

Not:Kevin nabıyor?

3. saolasın

not:maun maun oturuyo işte ne yapsın :D

4. Yngwie J Malmsteen yaparda bizim cemin nesi eksik alla allaaa :lol:

5. shark ;) adam malmsteen i yalayıp yutmuş abi napsın..

MaLmsteen-Fire and ice = Cem Koksal - Ruthless

girişleri bi dinleyin

6. dikkat et detone seslere sebep olur düzeltmek için daha kalın tel takmak zorunda kalırsın.

7. daha bi durum yok ki :)

8. olmasın zaten:) resimdeki gibi bütün klavyeyi oymak sorun yaratır, detone sesler çıkar. oymadan önce bilmekte fayda var.

9. yoo gitarıma ole bi işlem yaptırırsam ancak 12. fretten sonra yaparım.ama goruntu olarakda güzel duruyo baya

10. steve vai de tam tersi 5. perdeye kadar yapıyor sanırım

11. basmasını bilen için detone ses sorunu gibi bir şey yaratacağını sanmıyorum. ama oralar oyuk diye fazla bastırırsan o zaman görürsün detoneyi :)

12. denemedim fakat bütün klavyenin scalloped olması çok zorlaştırır bence çalmayı.son 4-5 perde olsa baya kolaylaştırıyor bknz:jem

gereksiz bence ya böyle abidik gubidik bişi gibi duruo timsah sırtı gibi :D

13. bence 12. perdeden öncesini öyle oymak çalmayı oldukça zorlaştırır. hele oralarda akor, bare vs basma gerekliliğini düşünürsen hiç mantıklı değil. sadece 12. perdeden sonrasını oyunca bile direk 10 numara tel taktım ben 25.5" lik sapa, ki bu sap uzunluğu için standard normalde 9'dur.

14. ben yurt dışında bi malmsteen strat çalmıştım hiç beyenmemiştim takoz gibi klavye vardı cort x-11 bile dahaii klavye olarak gözümde
    ayrıca scalloped çok bi farlılk yartmıo strat dada öledi kendi jem7 imdede çok gerkli bişi deil bend up larda birazdaha rahat ama tapping fln zor baya deymez bence yani
    ama konser de falan dıştan bakan çok anlamyan insan vaaaay gitara bak perdelere bak ne garip oha der......en çok ta o işe yarar :)

15. scalloped ın bendlere etkisi yanı sıra. ki bunu ilk defa duydum... bildiğim kadarıyla son fretlerde pozisyon bulmaya yardımcı oldugunu duymuştum hız a etkisi var yani.

Bu Sayfayı Paylaş