Schecter Alacağım Ama...

'Elektro Gitarlar' forumunda sweeney.jack tarafından 28 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle herkese merhaba...
    Daha önce açtığım http://turkrock.com/konu/54797/ başlığı neticesinde uygun fıyata Ltd bulamamış olmam ve fiyat performans açısından uygun olduğunu düşündüğüm ( istedığım özellıkler dahilinde ) Schecter gitarlar hakkında bir kaç sorum olacak. Bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.
    Sorum: Schecter hellraiser special c1 fr almayı düşünüyorum ama bu gitarların üretim yerleri bakımından kore- guney kore - endonezya olduklarını gördüm ve olumlu olumsuz şeyler okudum. Size göre schecterların üretim yeri açısından kalitesi( ton, işcilik vs. ) ne derece etkılenır ? Ayrıca acele etmek yerıne biraz bekleyıp ltd(2. el ) fırsatları mı kollasam ? mh-400,350 vs gibi.

2. Yahu daha dün açmışsın ilanı, biraz sabır. Schecter uzmanları gelir başlığa da, bu kadar çabuk pes etme bence.

3. Bende Güney Kore yapımı Schecter Corsair var. Ufak tefek işçilik kusurları olmasına rağmen genel anlamda güzel bir gitar. Diğer firmalara oranla fiyatı sizin için daha uygunsa deneyerek alınabilir.

4. yenı actım ama cok fazla duramam repertuara calısmam lazım.. ayrıca secım yaparken bu bılgıler lazım olacak. esplerin fıyatlarıda ulkemızde cok ucuk oldugunu hepımız bılıyoruz.

5. kahretsın trabzondayım ve burada 1 tane bıle schecter satan bır yer yok.. ıstanbulada gıtar ıcın gelemem bılmıyorum işte iyice arastırıp alacağım..zaten uzun zamandır arastırıyorum

6. Tavsiyem, seçimi yaparken yapım yeri bilgilerinden ziyade işçiliğe tona bakman gerek hatta bizzat görmeden denemeden gitar alma diyecektim ama, Trabzon'da olman da beni tıkadı şimdi.

7. Bir aksilik çıkmazsa 6-12 Aralık tarihleri arasında Giresun'da olacağım, yolunuz düşerse elimdeki Schecter gitarı fikir vermesi açısından deneyebilirsiniz.

8. ltd f250 vardı önce yeni sattım onu. sımdı kondısyon olarak yeni bır seyler arıyorum

9. Schecter Synyster Custom'a sahibim ve birçok modelini de denedim. Schecter tam bir fps ürünü hatta çok uygun fiyata harika ürünler çıkartıyo. LTD EX400 BD almayı düşünürken gaza gelip Schecter Synyster Custom aldım iyi ki almışım bu gitar apayrı. Klavye rahatlığı ve sağlamlığı üzerindeki seymour duncan ve lisanslı floyd rose'u rahat klavyesi apayrı birşey.. LTD mi Schecter mı dersen LTD ler çok kalın klavyeye sahip Ibanezden gelmiş olmamdan olsa gerek pek alışamadım LTDlere ama Schecter klavyeleri falan denediklerimde çok rahat ve kendini bilen burdayım diyen tonları var yani asla pişman olmazsın Schecterdan.

10. tabi olabılır sızdekı schecter hangısı ?

11. Bendeki model Schecter Corsair. Özünde yumuşak karakterli bir gitar, sadece işçilikle ilgili merak ettiğiniz noktalar ya da başka bir şey varsa denemenizi öneri olarak sundum.

12. klavye acısından sana pek katılmıyorum , yani kalın klavyelı gıtarlar schecterlar.. kullandıgım ltdf250 eskı gıtarımdan daha ince bır sap gormedım rahatlık acısından sen nasıl rahat edıyorsun anlamadım

13. anladım tamam o zamankı duruma gore habelesırız ama denemek ıcın gelırım hem gıresuınu gezerım bıraz :)

14. Nasıl isterseniz. Siteden bana ulaşırsınız duruma göre.

15. peki tesekkurler

16. Yapma hocam ya ltdlerin klavyesi çok kalın ve hani el üzerinde o kadar rahat gidemiyor. Schecter Synyster Custom denedin mi hocam tavsiye ederim klavyesi yağ gibi ve ele tam oturuyor :)

17. f/p olmasın :D Sizinki First Person Shot olmuş :D
    Ama katılıyorum, Schecter piyasada çok iyi bir yere geldi gözümde. Gerek süperstratları , gerekse LP kasaları çok harika gitarlar. Şu an elimdeki gitara Schecter teklifi gelmedikçe, elektro gitar ile takas düşünmeyeceğim o derece :D

18. denemedım ama benım eskı gıtarım thin u olarak gecıyor senınkıde thin c olarak gecıyor bılmıyorum ama hellraıserlar falan bayagı kalınmış.

19. ahahaha hocam sınavdan çıktım gelmeyin üzerime :D

20. jackson soloistler var aradıgım ozellıklerde ama ucuz soloistler ıhlamur govdeli onlar hakkında ne dusunuyorsunuz

Bu Sayfayı Paylaş