Schecter Alacağım Ama...

Öncelikle herkese merhaba...
Daha önce açtığım http://turkrock.com/konu/54797/ başlığı neticesinde uygun fıyata Ltd bulamamış olmam ve fiyat performans açısından uygun olduğunu düşündüğüm ( istedığım özellıkler dahilinde ) Schecter gitarlar hakkında bir kaç sorum olacak. Bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.
Sorum: Schecter hellraiser special c1 fr almayı düşünüyorum ama bu gitarların üretim yerleri bakımından kore- guney kore - endonezya olduklarını gördüm ve olumlu olumsuz şeyler okudum. Size göre schecterların üretim yeri açısından kalitesi( ton, işcilik vs. ) ne derece etkılenır ? Ayrıca acele etmek yerıne biraz bekleyıp ltd(2. el ) fırsatları mı kollasam ? mh-400,350 vs gibi.

Bende Güney Kore yapımı Schecter Corsair var. Ufak tefek işçilik kusurları olmasına rağmen genel anlamda güzel bir gitar. Diğer firmalara oranla fiyatı sizin için daha uygunsa deneyerek alınabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende Güney Kore yapımı Schecter Corsair var. Ufak tefek işçilik kusurları olmasına rağmen genel anlamda güzel bir gitar. Diğer firmalara oranla fiyatı sizin için daha uygunsa deneyerek alınabilir.
kahretsın trabzondayım ve burada 1 tane bıle schecter satan bır yer yok.. ıstanbulada gıtar ıcın gelemem bılmıyorum işte iyice arastırıp alacağım..zaten uzun zamandır arastırıyorum

Tavsiyem, seçimi yaparken yapım yeri bilgilerinden ziyade işçiliğe tona bakman gerek hatta bizzat görmeden denemeden gitar alma diyecektim ama, Trabzon'da olman da beni tıkadı şimdi.

Schecter Synyster Custom'a sahibim ve birçok modelini de denedim. Schecter tam bir fps ürünü hatta çok uygun fiyata harika ürünler çıkartıyo. LTD EX400 BD almayı düşünürken gaza gelip Schecter Synyster Custom aldım iyi ki almışım bu gitar apayrı. Klavye rahatlığı ve sağlamlığı üzerindeki seymour duncan ve lisanslı floyd rose'u rahat klavyesi apayrı birşey.. LTD mi Schecter mı dersen LTD ler çok kalın klavyeye sahip Ibanezden gelmiş olmamdan olsa gerek pek alışamadım LTDlere ama Schecter klavyeleri falan denediklerimde çok rahat ve kendini bilen burdayım diyen tonları var yani asla pişman olmazsın Schecterdan.

Schecter Synyster Custom'a sahibim ve birçok modelini de denedim. Schecter tam bir fps ürünü hatta çok uygun fiyata harika ürünler çıkartıyo. LTD EX400 BD almayı düşünürken gaza gelip Schecter Synyster Custom aldım iyi ki almışım bu gitar apayrı. Klavye rahatlığı ve sağlamlığı üzerindeki seymour duncan ve lisanslı floyd rose'u rahat klavyesi apayrı birşey.. LTD mi Schecter mı dersen LTD ler çok kalın klavyeye sahip Ibanezden gelmiş olmamdan olsa gerek pek alışamadım LTDlere ama Schecter klavyeleri falan denediklerimde çok rahat ve kendini bilen burdayım diyen tonları var yani asla pişman olmazsın Schecterdan.
klavye acısından sana pek katılmıyorum , yani kalın klavyelı gıtarlar schecterlar.. kullandıgım ltdf250 eskı gıtarımdan daha ince bır sap gormedım rahatlık acısından sen nasıl rahat edıyorsun anlamadım

klavye acısından sana pek katılmıyorum , yani kalın klavyelı gıtarlar schecterlar.. kullandıgım ltdf250 eskı gıtarımdan daha ince bır sap gormedım rahatlık acısından sen nasıl rahat edıyorsun anlamadım
Yapma hocam ya ltdlerin klavyesi çok kalın ve hani el üzerinde o kadar rahat gidemiyor. Schecter Synyster Custom denedin mi hocam tavsiye ederim klavyesi yağ gibi ve ele tam oturuyor :)

Geri