Schecter Alacağım Ama...

Schecter aldim limited jacksonumu satip ciddi anlamda fiyatlarina gore harika gitarlar uretim yerine bakmadan almani gidip cal zaten anlicaksin harika gitarlar gercekten bende olan modeli Schecter hellraiser extreme c1m aldim neck thru oldugu ve klavyesi harika oldugu icin aldim aklindaki model nedir tam olarak hocam

Schecter Banshee FT active (solak) sahibiyim.
Malzeme kalitesi ciddi anlamda ön planda. Floyd rose 1000 köprünün diğer köprülere nazaran bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum. Aslında solaklarda seçenek az ya hani, ondandır belk bilemedim. BenSchecter Banshee yi elime aldığımda resmen çağ atladım.
işçilik olarak sıfır kusur, malzeme olarak zaten kusursuz.
Schecter dışında geneli üst seviye ibanez ve epiphone gitarlara da sahibim.. Ama bu schecter ciddi anlamda üstlerinde.
Bu ara sardığım model de solo modelleri... PRS solak gelmeze ilk fırsatta alacağım gitarı Schecter Solo modellerinden olacak.

Schecter aldim limited jacksonumu satip ciddi anlamda fiyatlarina gore harika gitarlar uretim yerine bakmadan almani gidip cal zaten anlicaksin harika gitarlar gercekten bende olan modeli Schecter hellraiser extreme c1m aldim neck thru oldugu ve klavyesi harika oldugu icin aldim aklindaki model nedir tam olarak hocam
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...soloist-plus-jackson-hardcase-187166410/detay

400 TL daha buluştur Eskişehir'e git ve bu gitarı al derim. Bende bir tane var ondan diyorum. Bak adam aynısının siyahını sipariş vermiş ben ikinciyi de alsam mı diye düşünüyorum. Öyle acaip bir alettir bence bu.
peki ec1000 mi bu gitar mı desem hangısını dersın ?

Schecter Banshee FT active (solak) sahibiyim.
Malzeme kalitesi ciddi anlamda ön planda. Floyd rose 1000 köprünün diğer köprülere nazaran bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum. Aslında solaklarda seçenek az ya hani, ondandır belk bilemedim. BenSchecter Banshee yi elime aldığımda resmen çağ atladım.
işçilik olarak sıfır kusur, malzeme olarak zaten kusursuz.
Schecter dışında geneli üst seviye ibanez ve epiphone gitarlara da sahibim.. Ama bu schecter ciddi anlamda üstlerinde.
Bu ara sardığım model de solo modelleri... PRS solak gelmeze ilk fırsatta alacağım gitarı Schecter Solo modellerinden olacak.
aklımı allak bullak eden bır kac sey var 1000 tl param var ama gözüm 2. el olarak daha pahalı seylere kayıyor

Ec1000 denemedim ama avantajı sanırım biraz daha popüler ki millet sıfırı 800 dolar olan bir gitar için 2000-2200 gibi rakamlar isteniyor Pera'nın fiyat politikası yüzünden ama bu Soloist çok güzel bir gitar sapı , hafifliğine rağmen rezonansı eğer çalmak için alacaksan biraz daha önde sanırım benim için Jackson şahsen elden çıkarıp bir EC1000 almam.
Ha alacaksam da 1400 TL 2.el EC 1000 için biçtiğim maksimum değerdir. Fazlasını pera ödesin.

Ec1000 denemedim ama avantajı sanırım biraz daha popüler ki millet sıfırı 800 dolar olan bir gitar için 2000-2200 gibi rakamlar isteniyor Pera'nın fiyat politikası yüzünden ama bu Soloist çok güzel bir gitar sapı , hafifliğine rağmen rezonansı eğer çalmak için alacaksan biraz daha önde sanırım benim için Jackson şahsen elden çıkarıp bir EC1000 almam.
Ha alacaksam da 1400 TL 2.el EC 1000 için biçtiğim maksimum değerdir. Fazlasını pera ödesin.
videon falan varmı ?

Bende ec 1000 istiyordum denedim ve gitar bana o kadar itici geldi ki fotograftakiler gibi degil resmen sap gercekten kalin 20. Perdeden sonrasina ulasmak ciddi anlamda zor o yuzden efendi gibi gittim neck thru schecter aldim setneck geneli ve onlarda ciddi anlamda basarili benim icin klavye rahatligi once gelir kesinlikle ama kesinlikle kendi gorusum ec1000 isim satiyor :)

Ben Schecter üzerine yürüyün derim. Schecter kendim de kullandım hala kullanıyorum ve kullananlardan da hiç memnun olmayan ya da deneyip bakıp da beğenmeyen -elbet vardır da- ben duymadım çevremde. Bence kesinlikle işçilik - hardware kaliteleri fiyatlarına göre çok iyi

Schecter hellraiser c1 var bende de , gayet memnunum , ibanez prestige vardı öncesinde ibanez e göre klavyesi daha kalın ama genel olarak cok da rahatsız edici bir kalınlıgı yok. Tam bir fiyat performans ürünü demiş arkadaslar katılıyorum ....

Bende Schecter Omen Extreme 7 telli var, Erdem Birgül'den satın almıştım, üzerinde Seymour Duncan Full Shred manyetikler takılı, kendisi bana fabrika çıkışı gelen manyetikleri de yanında verdi ama tabi ki SD Full Shred varken onları takıp kullanmayı düşünmedim bile.

Eski gitarım Cort X6 idi, bu gitarı kullandığım sırada, bilgisayarda kullandığım ve çok beğendiğim Clean tonları Schecter gelir gelmez denemiştim, o an Cort gitarla uzun zaman boyu çamur gibi ses dinlediğimi anladım.

Malzeme işçilik olarak bir kusur göremedim, hepsinden önemlisi 7 telli klavye, 6 telli klavyeden elime daha rahat geldi, en çok da buna sevindim, gitarın normal tel tınlaması bile çok güzel, beni en çok şaşırtan yanı blues hatta caz soundlarda bile başarılı sesler verebilmesi oldu, higain tarafında zaten sıkıntı yok, manyetik takviyesini korkmadan yapabileceğiniz ve hakkını veren bir gitar, tavsiye ederim.

4071bb585fe5baa90c61fec90a13c422.jpg

Geri