Gitar Tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda diskjockey tarafından 29 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. İkinci el almayı planlıyorum 400 lira civarı bir bütçem var.Tarz olaraksa çok geniş bir tarzım var.Alternatif rock,pop rock,nu metal,trash metal,blues.....Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Abi zor ya.. Rg serisine bakabilirsin, 370 ya da 350 aslinda isini gorecektir. Ihtiyacina gore ilerde kopruye uygun fiyatli bir manyetik takviyesi yaparsin, temizine denk gelmissen uzun bir sure idare edecektir. Tabi bu gitarlar icin butceni belki bir 500e zorlaman gerekebilir.

3. biraz daha biriktir,bu paraya ne alsan tatmin etmez...

4. Ne alırsan al sabit köprülü bir gitar al o fiyata..

5. Oyle yapmayı duşunuyorum.Floyd rose ile uğraşamam :D

6. Sx'e başla. giriş seviyesindeki en oturaklı sesleri duyabileceğin gitarlar. Ama gitarist bir arkadaşınla gitmeni öneririm. "0" sın galiba gitar hakkında. Yanlış bir karar müzikten soğutabilir :) Kolay gelsin.

7. Evet gitarda yeniyim.Her çeşit enstruman çaldım gitar çalmadım :)

8. İyi o zaman müzikten değilde gitardan soğuyabilirsin diyelim. Bu arada pop/rock+blues aynı gitarla olur belki ama Blues+Nu metali aynı gitarda yapmak imkansız gibi geliyor. Bence o listeden metal şıklarını çıkar. Çünkü 400 liraya blues+"hacimli" metal tonu verebilecek manyetikli gitar bulamazsın !! Ama 2. el piyasası belli olmayabiliyor işte. Modifiyeye göre değişir. :)

9. EMM

EMM

735
    822
    4,556
    Ampliyi soran olmamış da ampli nedir?

hackeiommi bunu beğendi.
  10. Arkadaşlar bütçemi gitar için 500 e çıkardım(2.el)amfi de marshall 10 watt duşunuyorum.

11. EMM

EMM

735
    822
    4,556
    Eğer farklı müzik tarzlarıyla ilgilendiyseniz, elinizde ses kartı ve/veya referans monitörü ve iyi bir PC vardır diye düşünüyorum. Var mı? :)

Eğer öyleyse, bir önerim olacak, Marshall'dan ziyade. Çünkü ton işinde gitardan önemlisi var. Manyetik, pedal falan da değil, ampli.

12. Elimde ltd ec 50 var Sıfır fiyatı 700 küsür lira , Bu hafta içinde 225 liraya vereceğim . Düşünürsen

13. Evet ses kartım ve bilgisayarımı iyi çunku daha onceden grupta turntable ve klavye kullanıyordum.Gitar benim için evde çalacağım bir enstrüman olacak profesyonelleşme gibi bir isteğim yok o yuzden bütçeyi alçak tutuyorum.

14. EMM

EMM

735
    822
    4,556
    Benim önerim daha çok ampli konusunda olacak. Kesinlikle bir referans monitörü ile bilgisayardan ampli yazılım programları kullanarak çok güzel tonlar alırsınız. Müzikle uğraşan biriyseniz bu programları avucunuzun içi gibi bilir ve hakim olursunuz.

Blues için farklı bir ampli pedal seti yaparsınız, metal için ayrı. 10luk Marshall'dan çok çok daha fazla tatmin edici olur sizin için.

15. Ses kartı + Amplitube 3 ile müthiş işler başarabilirsiniz . Mg15e hatta ses kartından sinyal gönderip prosesör olarak kullanıyordum amplitube u ve çokta tatmin ediyordu.

SLASH123 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş