Proje Gitarı Ne Demek

Bildiğin ingilizceden birebir çeviridir aslında başka bir şey değil. Çok üst kalite custom shop tarzı şeylerde ortaya çıkartabilirsin, kalite/perfomans oranı aynı sınıf ve aynı parayla alınabilecek gitarlara göre çok daha üstün bir alet de ortaya çıkrarırsın ama markasız, adı "toplama" olur, ya da çalınmayacak durumdakileri süsleyip püsleyip sarı leblebiyi şeker kaplamaya çalışmaya da benzeyebilir buradaki geyikler bunun üstüne aslında.

Yurt dışında kit halinde satılır, kafana göre alır sen toplar, gerekirse de farklı parçaları farklı yerlerden temin edersin. Bizde genelde bir sap bir de alakasız bir gövdeden meydana gelmiş olup, ne performans vereceği meçhul gitarlardır. Arada bir de yurtdışından getirilip yarım kalmış kitler yine aynı adla satılır.

Foto itibarı ile resimdeki gibidir. Ya parça parça toplarsin yada zımparalar, boyar gerekirse keser üzerinde deneyler yaparsın. :D

LY724j.jpg

Sağdaki İbanezin gövdesi rg320fm, sapı ve donanımı rg370, tremolosu Cort... Rg370 kısımlarını @Clamper 'dan aldım. Gövde(pot yerleri kırık) ve tremolo zaten bende vardı.

Soldaki ise Jackson TH-1 gövde, Charvel 375 sap, Orjinal Floyd, Seymour Duncan TB6, Fender Noisless, Seymour Duncan SH59 tan oluşmakta.

Arkada da Icingdeath'in knex replikası mevcut :p

@Blindeath tonları nasıl onu de bana. Uyumdan, sustainden bahset. Hatta çoğaltıyor, kayıt or didn't happen diyorum :)

Seni mi kıracağım :) Akşam olmadan bi şeyler yapıverdim, ses çok yüksek olmuş yanlız aman kulaklara dikkat! bebek uyuyorsa uyanabilir, sonra benden bulmayın :D

Sağ taraf Kara Kedi ( Jackson - Charvel çiftleşimi ), sol taraf İbankeştayn ( iki ibonun voltranı ) :D Gain ve leveller iki gitar için de aynı. İbanezin teller daha 1 haftalık, jacksonunkiler 1 ayı geçmiştir herhalde. Manyetik farkı ciddi şekilde belli oluyor ama ibanez tam istediğim gibi oldu diyebilirim. Şu haliyle hem 24 perde gitar gasımı hem de Judaslık ton zevkimi amfimin hiçbir ayarıyla oynamadan albileceğim gibi oldu :D

Geri