Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

Arkadaşlar bir çok kişi imzasına yazsada türkrocktaki gitaristlerin ekipmanlarını merak ediyorum..yazmak isteyen arkadaşlar setuplarını,gitarlarını,amfilerini yazsalar hatta hangi pedallarından ne kadar memnunlar eksileri artıları neler onlar için,niye o pedalı tercih etmişler ya da gitarları nasıl falan yazarlarsa hem setup kurmak isteyen, hem sizdeki herhangibir aletten almak isteyenlere yardımcı olmuş olursunuz...haydin güzel abilerim kardeşlerim!?

bide setuplarının ses kaydı varsa hatta ne kadar güzel olur di mi:D

bi de asıl merak ettiğim bu işe gerçekten çaba harcayıp değişik tonlar yakalayan insanların yorumları..

daha "gitaristlik" mertebesine erişemedim ama kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum.buyrun yaziyim... :)

gitarım 1946-1996 50.yıl özel üretim bandrolü bulunan güzel bi squier.amfim marshall mg15dfx.birde boss ds-1 distortionum var.yakında sert karakterli bi gitar almayı düşünüyorum.bide analogmu dizsem yoksa processormu alsam kararsızım.fikirlerini paylaşmak isteyenler olursa fikirlerine açığım :) haa birde tamamen hurda olarak alıp kendi uğraşlarımla adam ettiğim markasını bilmediğim bi strat var.onuda kardeşim çalıyor.

gitarım fender strat mexica yapımı-amfi marshall mg100dfx-gt8-gt8 almadan önce aldığım ve satamayıp elimde kalan boss od20 ve digitech rp100-ha bi de yakında jackson dkmg dinky'm geliyo-bu kadar :)bi de genelde kullanmadıım küçük bi fender frontman amfim daha war...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya bu ne böle alla alla biraz ayrıntılı yazın kardeşlerim abilerim ablalarım:D

mesela..

ben

cry baby gcb95:

metal ve rock tonlarda çok sevdiğim bir alet setup ımın vazgeçilmezi ama cry babylerin şu switch olayı yüzünden deli oluyorum..wah sız bir setup düşünemiyorum ama bir daha wah alırsam cry baby alır mıyım bilmiyorum..

metal zone:
aldığm ilk analog pedal çok seviyorum:D güzel sert tonları var ama en seviğim yönü üzerindeki eq ile çok değişik tonlar yakalayabiliyor olmam.forumda kimse sevmiyor ama ben seviyorum..dip gürültüsü biraz fazla ama

overdrive od-3:
çok güzel ve drive tonları veriyor yumuşak bir pedal çok seviyorum kendilerin gayet memnunum..

sansamp gt-2: çok güzel drive tonlar yakalanabiliyor ama ben clean de sadece mixere girmek için kullanıyorum gayet memnunum iyiki almışım...amfi taşımaktan kurtuldm...

digitech delay: yeni aldım ama çok değişik delayler var biraz fazla dijital gibi geldi ama genede çok sevdim..

tremolo tr-2:
bi anlık hevesle aldım çok fazla kullanmıyorum aralarda renk katıyor..

reverb rv-5:soloların vazgeçilmezi benim için verdiği derinlik hiç bişeyde yok gibime geliyor çok seviyorum olmazsa olmazlarımdan...

tu-12: setupıma yine bir anlık heves sonucu girmiş bir alet..güzel bir tuner çalarken devamlı gözüm onda kaymış mı akortum falan diye seviyorum..

bcb60:pedallarımı taşımak için aldım süper bi çanta iyiki almışım muhteşem:)

görüldüğü gibi genel olarak boss pedal kullanıyorum true bypass olmadığı için bukadar boss pedal peş peşe ciddi anlamda sesi değiştiriyor ton manyaklarının pek sevceği bir setup değil,ayrıca belli bir karakteri olan bir setupta değil standart pedallar var sadece...

gitarım ibanez rg370..tremolo yüzünden memnun değildim ve fret ayarları canımı sıkıyordu..fretleri ayarlattım şimdilerdeyse tremoloyu sabitleyeceğim...klasik ibanez tonu herşeye gidiyor.ama manyetikleri distortionda pek beğenmedim,bi de neckteki manyetik cleanlerde beni tatmin etmediği için neck ve bridge için aldığım seymour duncan sh-4 ve sh-2 zebralarım yakında gelirler:D

sevgiler saygılar..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hani öyle bir yazınki yarın öbür gün sizin yazdığınız ya da övdüğünüz bir pedal görürsem alayım:D ya da başkaları alsın...yada sizin yerden yere vurdğunuz şeylerden uzak duralım..falan fiştan fesmekan..

ben daha bu işte yeniyim, 1 sene falan oldu olmadı yazdıktan sonra aman gülmeyin:D:D

ilk elektro gitar serüvenime Yamaha'nın bir setiyle başladım onla gidiyor:)

Gitar; Yamaha ERG 121
ilk gördüğümde aşık olmuştum ama sonra işin derinliklerine indiğimde nelerin var olduğunu anlayınca azıcık soğudum, ama gitardan sadece:D
Floyd Rose var ama pek kullanmıyorum, kendileri humbucker olmakla birlikte kaliteli tonlar yakalayabiliyorum.(yada yakalayamıyorumdur, çünkü ilk elektro gitarım, bağışlayın:) ) Başlangıç için yeterde artan bir gitar. İlerleyince yetmeyeceğini bir çok yerde okudum.

Processor; Digitech GNX1
İlk pedal alma olaylarına girerken çok kararsızdım, bu işte yeni olmakla birlikte gelen bir heyecan ve acelecilik vardı üzerimde.. Ama sağolsun bir kaç tanıdık bazı modeller önerdi, hatta bu forumda sormuştum GNX1 hakkında öneriler falan diye. GNX1 memnunmuyum derseniz, evet memnunum iyi ki almışım. Hatta ileride değiştirmeme bile gerek kalmaz. Her türlü tonu yakalayabilirsiniz, ton hafızası yeterli, drum sim var,wah var. Canım sıkıldığında beraber takılıyoruz:)

düzenleme(!) amfimi yenilemiş bulunuyorum:),
Amfi; Marshall AVT20 2 channel 20w
Daha 2 gün önce almama rağmen, harika bir amfi, lambalı. tonlar hiç bozulmadan yüksek seslere ulaşabiliyoruz. Ev için süper bir amfi. Tavsiye ederim.

İyi günler

Asıl ekipman www.marsyapim.com da ama özellikle bildirmek istediklerim:

Jackson King v custom made gitar,
Jackson Pro SL1 soloist (1990 yılı ürünü el yapımı neckthru),
Jackson KE (290 dolarlık gitar) 750 dolar modifiyesiyle çok iyi oldu. Yngwee Malmsteen tonu alınabiliniyor.
Marshall JCM900 ve 1960 A 4x12 kabin.
Hiwatt Maxwatt kafa ve 4x12 kabin
Zoom superplayer 8080 bence halen en iyi foot processor

guitarra;
washburn x10 :p semi-modified :D (kulağı kesilmiş)
pedal;
Boss MT2
Amp;
Marshall MG15Dfx
Mikrofon :D ;
Sony F-V20 2

Ses kaydı için imzamdaki cover parçayı dinleyebilirsiniz.. Parçada kullanılan gitar tonu tamamen amp mikrofonlanarak elde edilmiş mt2'li tondur..

bilen arkadaşlar bilir nisan ayında aldım ilk gitarımı jackson dk2eds. ve de amfim marshall mg30dfx evde amatör takılıyorum genelde bir kere ders aldım sadece o da pozisyonları öğrenme amaçlı.. herneyse biraz komik ama gitarı aldığımdan beri tel değiştirmemiştim bugüne kadar:p yaklaşık 5 ay oehhh. korkuyordum biraz açıkçası gitara zarar veririm diye... artık gitarın sesi ölü gibi geliyordu bugn yeter artık deyip girişiverdim gitara. tel değiştirirken forumdaki floyd rose hakkında herşey yazısı çok yardımcı oldu tabi:D neyse sadece si telini bir anlık dalgınlıkla koparıverdim:D gerisini kazasız belasız değiştirdim. ses şimdi yine ilk aldığımdaki gibi:p

Şöyle bir okuyunca yazıyı biraz güncelleme gerektiğini fark ettim, buyurun bakalım:

Ibanez Prestige RG2550E-GK: Gitarım, a.k.a sevgilim. :) 2005 Japon yapımı, üzerinde hiçbir modifikasyonda bulunmadığım harika bir alet. Basswood gövde, maple-walnut sap ve 24 perde rosewood klavyeye sahip. Bolt-on. Sade bir klavye, akranı 2570'lerdeki Sharktooth inlay'ler yerine bunda dot inlay'ler var. Clean tone'ları benim hoşuma gidiyor ama tabii siz ne dersiniz bilemem, bana yeterli geliyor. Distorted - overdriven tonları ne yöne çekmek isterseniz o yöne doğru hiç naz yapmadan geliyor, Slayer mı çalmak istiyorsunuz, alın köprü manyetiğine, ayarlayın pedalı, cayır cayır Bloodline çalın. Canınız funky bir şeyler tıngırdatmak istiyorsa 2. veya 4. pozisyonda güzel tonlar yakalama şansınız yüksek. Blues, 80'ler glam, hard rock aklınıza ne gelirse hepsine ait hoş bir ton yakalayabiliyorsunuz gitarın üzerindeki manyetiklerle ve elinizdeki pedal alternatifleriyle. (Ben TO800 ve Wasabi Distortion kullanıyorum) Sustain Locking Tremolo'lu bir gitardan bekleneceğinden çok daha yüksek. Bazı vintage tremolo'lu aletlerden daha sağlam sustain'e sahip bu güzide alet. Edge PRO köprü oldukça sağlam, ne kadar kolla oynarsanız oynayın gitarın akorduna birkaç ay hiç dokunmaksızın çalabiliyorsunuz. Kendimden biliyorum, gitarı en son birkaç ay önce, tel değişiminden sonra akort etmiştim, o günden beri akort kayması gibi bir sorun yaşamadım hiç, sürekli tremolo kullanmama rağmen. Sap oldukça ince ve düz (Radius: 430mmR) Gitarı elinize aldığınız zaman eğer düz klavyeye alışkın değilseniz gitar elinize batıyor resmen, bu sorun çalma sürenize bağlı olarak geçiyor, ben gitarı aldıktan iki hafta sonra tatile gidip 3 hafta gitara elimi süremediğim için bir aydan fazla zamanımı almıştı klavyeye tam manasıyla alışmak. Gövde rengi "Galaxy Black" olarak geçiyor, ışığa göre renk değiştirebilen "kumlu siyah" diyebileceğim bir renk. Hoş ama dayanıksız, gitarı sağa soşa hafifçe bile olsa çarpmamaya çalışın, boya çok çabuk atabiliyor.

Son olarak, gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim harika bir gitar kendisi. Edinin, pişman olmazsınız... :)

Berhinger Vintage Tube Overdrive TO800: Behringer'in TS-808 klonu. Esasına göre oldukça uygun bir fiyata sahip. ($65) Adından da anlaşılacağı gibi oldukça "vintage" bir alet, özellikle blues ve bazen de hard rock çalarken kullanıyorum bu pedalı. Ama studyoda amfinin ekolayzırıyla biraz oynayıp Train of Consequences de çaldığımı söyleyeyim bu pedalla, sert tonlara da gelebiliyor ekolayzırla kullanılınca. Dışı sert plastikten yapılma, hafif ama sağlamdır. Pek fazla ağırlığının olmaması taşıma esnasında size kolaylık sağlıyor, birden çok metal kasalı pedalı birarada taşıyan arkadaşlar anlar derdimi burada. Üzerinde tepinmediğiniz sürece pedala bir şey olmuyor. Pil kapağı biraz dandikçe yanlız, adaptör ile kullanmanızı yavsiye ederim. Pil takıp çıkarırken bir gün kapak elinizde kalırsa hiç şaşrmam... :)

Danelectro Wasabi Distortion: Bir takas yoluya elime geçen çok işlevli distortion pedalım. Distortion pedalı olmasının yanısıra 5db ve 10db olmak üzere 2 ayrı boost seçeneğine sahip. Biri Flat olmak üzere toplam 5 ayrı hazır ekolayzır moduna sahip ayrıca pedal. Bunun haricinde Level, Tone (Bass ve Treble) Distortion veMix potları var pedalın üzerinde. Mix potu ile direkt veya biraz daha efektli tonlar yakalama olasılığına sahipsiniz. Ekolayzır modları ve Mix sayesinde ton çeşitliliğiniz inanılmaz artıyor özellikle her mod için ayrı ayrı hoş tonlar bulma şansınız çok yüksek. Bir de "Pick-up" diye bir özelliği daha var ama pek kullanmadım bu özelliği, tam olarak ne işe yaradığını bilemiyorum. Single - hum olarak modelleme gibi bir işlevi olabilir ama emin değilim. Adaptör veya 9V pil ile çalışıyor. Dış kısmı metal, yani ağır ve dayanıklı. Yanlız çok şekilsiz bir pedal, board'larda biraz kesme biçme yapmanızı gerektirmesi kuvvetle muhtemel.

Çok işlevli bir distortion pedal arıyorsanız Wasabi sizin için yapılmış bir pedal. Sıfır fiyatı hakkında bilgim yok malesef, dediğim gibi takas yoluyla geçmişti elime.

Ibanez WD7 Weeping Demon Wah: Gene çok işlevli bir alet WD7. Türkiye'de Morley ve CryBaby'lerin arkasında kalmış ama her ikisinin de özelliklerini birleştiren denediğim en iyi wah pedalı. Foot Switch ve Auto Switch özellikleri ile ister Morley ister CryBaby gibi kullanabilirsiniz. İki ayrı range, (Normal - Low) Range Fine Tuning, Q, ve LO potlarıyla pedalın tonunu, Level ile ses gücünü, Auto Off Delay ile de Auto Switch modunda kullanırken ayağınızı Wah'tan çektiğiniz zaman tonun ne kadar süre içerisinde normale döneceğini ayarlayabiliyorsunuz. Bunların dışında fiziksel olarak pedala ne kadar basabileceğinizi ve pedalın sertliğini de ayarlayabiliyorsunuz. Broşürdeki hazır tonlardan da yola çılarak kendi tonlarınızı yaratma imkanınız var. Şirin bir pedal, anlayacağınız... Fiyatını hatırlamıyorum ama Morley ve CryBaby'nin klasik modellerinden daha düşü bir fiyatı vardı diye aklımda kalmış. Dış kısmı metal, yani ağır ve büyük. Sırt ağrısı çekmek için birebir... :)

Laney HCM15R: Evde kullandığım, bana yeten amfim. Pek fazla bir şey beklemiyorum zatem amfimden, ara sıra gaza gelince ortalığı inletsem yeter diyorum ki, bu olanağı da bana fazlasıyla sağlıyor zaten amfim, daha 6'yı göremedim. Reverb kanalı güzel, istediğim efekti bana fazlasıyla sağlıyor. Fiyatına göre oldukça iyi bence... :)

Yamaha PSR-36: Babamın yaklaşık 15 yıllık klavyesi, emektar... Pek çalan eden yok şimdilerde, durmakta kendileri sehpasının üzerinde, toz toplamakta...

Yamaha RBX 375: Kardeşimin gitarı, 5 telli bass. Pek çalmadım ama iyi bir alete benziyor, klayvesi oldukça rahattır, güzel gitar.

Behringer BX108 Thunderbird: Kardeşimin kullandığı bass amfisi. 5 telli basstan sesin yanında ton da alabileceğiniz güzel kokulu, mis bir amfi. Bunu da pek kullanmadım açıkcası ama kullandığım kadarıyla memnun kaldım.

Admira Juanita: Yaklaşık 15 - 20 yıllık bir klasik gitar. Benim hemen hiç alakam yok bu aletle, teyzemindi, kardeşim çalıyordu, şimdi bass gitar alında köşeye koydu, pek ellememekte kendisini.

Biraz uzun oldu ama başlığın hakkını vereyim istedim... :)

gitar-1
jackson wrxt (sapı değişik ama) warrior...tonları çok hoşuma gidiyor açıkcası.bununla genellikle sert takılıyorum ama cleanler.i ayrıyetten bi seviyorum. bi jackson.dan bu gusel tatlı bir clean beklemezdim ama çıkıyomuş.çokta rahat bir çalımı var.

gitar-2
sb dreams les paul.elime takasla geçti. ilk dikkatimi çeken işçiliğimim kalitesi işlemeler fln oldu. zaten bir gitarın iş.iliği güzelse o gitarda emek vardır. emek oluncada gitar markasına rağmen çok güzel tonlar verebilir. bridge manyetiği çok kotuydu yerine bir jackson manyetik taktım. şu anda elimden düşmüyo bu gitar.

pedal
mt-2 kullanıyorum dist için. bana göre ilerde efsane olcak bi pedal. bence çok kaliteli bir drive.i var.

amfi
mershall vs230 var elimde. stereo bir amfi. tam iş goren cinsinden bu amfi. 60 watt.lık bişi..

biskuwi_etu demiş ki:
sb dreams les paul.elime takasla geçti. ilk dikkatimi çeken işçiliğimim kalitesi işlemeler fln oldu. zaten bir gitarın iş.iliği güzelse o gitarda emek vardır. emek oluncada gitar markasına rağmen çok güzel tonlar verebilir. bridge manyetiği çok kotuydu yerine bir jackson manyetik taktım. şu anda elimden düşmüyo bu gitar.

SB Dreams'in Les Paul modelleri çok hoş gerçekten, takdir edilesi modeller... Pan Müzik'te hem Epiphone Les Paul hem de SB Dreams Les Paul çalmıştım, SB'nin daha iyi olduğunu söyleyebilirim, fiyat olarak da daha iyiydi yanlış hatırlamıyorsam...

fender MIM standard satin stratocaster (midnight wine) - anlatmaya gerek yok sanırım herkesin stratlar hakkında bir fikri vardır. artı olarak belirtmek isteyeceğim noktalar; aynı squierlarda olduğu gibi meksika fenderlerin de (an itibariyle çoğu amerikan modeli hakkında da aynını söyleyebilirim) bir standardı yok, biri diğerine göre çok daha iyi ve rahat çıkabiliyor, işçilik açısından, gövde ve klavye ağaçları açısından. benimki için ortalama diyebilirim. ben köprü manyetiğini single karakteristiğinde tonlamıyorum, yüksek gain kullanmayı seviyorum, gerçi amfimde bu 4/10 ila 6/10 arasında değişiyor ama, bazı kayıtlarımda bu kesin single demezsiniz. zaten stratları blues'a özgü bir gitar olarak görüp cın cın yaparsan doğasını bozmuş olursun diyen insanlardan tiksinirim. gitar mı seni çalıyor yoksa sen mi gitarı çalıyorsun? yakında köprüye bir tone zone gelebilir.

behringer gmx 210 - 2 x 30w., 2 adet 10" jensen speakerı olan 60 wattlık bir amfi. 2 kanallı 2 kanalda da analog modellemeler mevcut (amp, mode ve speaker olarak) biraz dijital bir amfi, tamamen doğal tonlar almak istiyorsanız uzak durun, şayet ben bu tonlardan da pek hoşlanmam hafif dijital isterim :) tiz karakterlidir kendileri. kanaldan kanala footswitchle geçerken bir duraksama söz konusu olduğu doğrudur.

boss ds-1 - gaini tamamen kısınca tatlı bir overdrive tonu, yarısına ya da daha fazlasına getirince tone ayarına da bağlı olarak hoş fuzz tonları elde edebilirsiniz. keşke amfimle birlikte kullanınca bu kadar tiz olmasaydı.

boss ns-2 - setupımda en çok işime yarayan pedal, singledan kaynaklanan hum + yüksek drivedan kaynaklanan hum.. iyi ki varsın diyorum. ayrıyetten adaptör ve daisy chaşn kablosu ile sanırım 8 pedalı falan besleyebiliyorsunuz. ben denemedim hala ama.

boss cs-3 - kayıtlarda cleanler için kullanıyorum, konserlerde levelını biraz açıp sololarda bir nevi volume pedalı gibi kullanıyorum. kendi tone ayarı olması bence büyük avantaj.

morley bad horsie - düşük gainde ya da funk ritmlerinde falan wah kullanacaksanız bu pedala yaklaşmayın bile, pedal aşağıdayken hafif bir boost veriyor yüksek gainlerde gitarı bağırtmak için kullanılması daha uygundur. (bu tanımı sanırım ktapçığında görmüştüm :p)

behringer gi 100 ultra-g - bunu bar gibi pek de önemli olmayan yerlerde konsere giderken amfi taşımayayım diye aldım özellikle bu forumda okuduğum yazılar üzerine. iyi de etmişim. 4x12 kabin simulatörünün yanısıra +20 ya da -20 dB seçenekleri var, ses yetersiz gelirse ya da peak yaparsa ikinci kez kurtarır sizi. allah jürgen rath'dan razı olsun.

ve çok yakında bir equalizer, %90 ihtimalle de boss ge-7.

bahsettiğim aletler hakkında fikir verebildiysem ne mutlu bana.

The_Answer demiş ki:
ama cry babylerin şu switch olayı yüzünden deli oluyorum..wah sız bir setup düşünemiyorum ama bir daha wah alırsam cry baby alır mıyım bilmiyorum..
ben aynı sebepten dolayı bad horsie almıştım. şu anda wah pedalımı çok seviyorum ve değiştirmeyi düşünmüyorum ama şu bir gerçek ki hiçbir wah (fulltone'u bilemiyorum sadece) crybaby gibi hoş ve akıcı bir ton veremiyor, yani bence ayağını çektiğinde wahın kapanması büyük rahatlık ve bir daha wah alırsan kesinlikle crybabylerin ayağını çektiğinde kapanan modellerinden almalısın :) zira benim pedalımın 2 katı fiyatında olmasa ben gidip de bad horsie tercih etmezdim.

bir de bcb-60 hakkında biraz daha ayrıntı istesem? kaç pedal sığıyor içindeki süngerin şekli değişiyor mu, yani gördüğüm resimlerde ortası ikili pedallar ya da o genişlikteki pedallar için tasarlanmış o şekli normal boyuttaki bossları alacak şekilde değiştiremez miyiz, modifiye edemez miyiz custom yapamaz mıyız? :p ve ağır mıdır değil midir nedir?

bcb-60 içinde pedallar varken yoğun bir stüdyo temposunda bir yıl içinde arnold ya da stallone kıvamına getirebilir seni:D

içindeki süngeri ben falçatayla kesip digitech delay koydum:D

yani kesip kesip koyabilirsin istediğin markayı...

Bende ne gitarsit sayılırm ya :D ama yinede yazayım.. 8)

Gitar > Schecter C-1 Hellraiser FR
Çok memnunum vallaha alalı ne kadar oldu hiç hesaplamadım. USA'den getirttim kendisini. Üzerinde Emg 81/85 manyetikler. var. Orjinal Floyd Roseu var. Sap gövde maun. Gövdenin ön yüzeyi maple kaplı felam. Sapı çok rahat. Çuk diye eline oturuyor. Bir önceki gitarım İbanezdi yok kardeşim ince klavye bana göre değil :D

Behringer GDI21 >
Bilindiği üzere GT2 kopyası bir alet. Amfim olmadığından evde çalmak için almıştım. Gayet memnunum. Evde amfisi olmayanlar içib ucuz yollu güzel bir çözüm.

Line6 Über Metal Distortion >
Manyak bir pedal :D çok memnunum süper birşey. Tek kötü özelliği pili çok harcaması. Direk emiyor. Onun dışında süper... Türkiye'de fiyatları çok pahallı Line6'lerin. Ben 2. el temiz aldım...

Bunların yanında PlanetWaves jack ve DiMarzio kilitli askılardan kullanıyorum. Askı konusunda bir sorunum yok ama gitar çok ağır ve omzumu kesiyor uzun süre takılı olunca... Jacklar süper. Gerçketn kaliteliler, devre kesici olması gereksiz gürültüleri hemen önlemede çok yararlı.

Şimdi sırada bir delay, compressor ve Eq var... :D

Şu anda kullandığım alet-edevat...

Gitar ve Manyetikler:

Fender American Vintage ‘62 Stratocaster

Kinman AV-n Blues Set Dip gürültüsüz, vintage ton..

Pedallar:
Boss CS-2 Comp.Sustainer - Şu anda satılan CS-3 ün önceki modeli. '80'lerin başlarında üretilmiş. MAde in Japan. CS-3'ten daha makbul bir pedal olarak bilinir. David Gilmour'da bundan kullanıyor ya. Benim için gerisi boş.

Jim Dunlop CryBaby Wah-Bildiğin standard crybaby işte. Bana göre yerini alabilecek tek pedal Fulltone Clyde wah olduğu için hala duruyor.

Carl Martin Crunch Drive - Güzel bir pedal lambalı amplilerin hafif genizden gelen hırıltılı tonunu iyi veriyor. Gaini çok yüksek değil ama zaten olması da gerekmiyor. RAt ile çok uyumlular.

ProCo Vintage RAT Üretimden kalktı. Hızla "harbi" vintage olma yolunda ilerliyor. Dist/OD arası kendine has bir tonu var. Favori pedallarımdan.

Ibanez BC9 Bi-Mode Chorus - Bu da vintage pedallarımdan biri. 80'lerin başında üretilmiş. Şimdilerde reissue edilen CS9'dan tek farkı her iki çıkışı için de ayrı kontrollerinin olması. Güzel bir organik ve sıcak vintage chorus tonu var.

Carl Martin Red Repeat Delay -EH Deluxe memory man almak niyetiyle girdiğim mağzadan bununla çıktım. Fiyatına göre çok güzel tonu var. Digital delayler gibi gitar tonunu fazla bozulmasın diyen, çok fazla özellik istemeyen kullanıcılar için ideal.

Ampli:

Tech 21 TM10 (Evde)- Kısaca Tech 21 GT2'nin hoparlör ve mid kontrolü için ilave pot takılmışı diyebiliriz. Ev için ve XLR çıkışı ile kayıtlar için ideal.

Marshall JCM900 (stüdyoda)- Bildiğin lambalı Marshall işte..Cayır cayır.

Geri