Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

Son durum:

Gitar:
Fender American Stratocaster 2012 Olympic White Maple (artık kolum bacağım gibi bir şey oldu her şeyiyle seviyorum)

Pedallar:
Crybaby GCB-95 (bir çok wah denedim, tonu hep ayrı gelir bana)
Fulltone OCD (elimden en uzun süre çıkartmadığım distortion/overdrive pedalı olabilir. Efsane, denemeyen denesin derim)
Mesa Boogie Grid Slammer (OCD V-Scoop bundada mid var, açınca tam lead tonu oluyor)
Ehx Big Muff NYC Pi (Aileye yeni katıldı, ne zamandır aşırı bir fuzz tonu arıyordum. Güzel oldu. Adaptör girişi için çözüm bulmam lazım)
Line6 DL4 (Bugün aldım, tam anlamıyla hayran kaldım bir çok pedal arasından deneyince, AC adaptör gerekiyor ne yapacağımı düşünmekteyim)

Amfi:
Fender Blues Junior II (Tonu inanılmaz bar konser, ev her yerde güzel amfi, ah birde fxloop olsa dedirtir bana arada o kadar)

photo_4.jpg

Valla 3 yıldır falan gitar çalıyorum :) Kendimi geliştirdikçe güzel birşeyler kapıcam :)

Squier by Fender Bullet Stratocaster HSS : ilk başlayanlar için fena gitar değil.Squier işte neyini anlatim :D
Digitech Rp90 : Güzel bir prosesör en azından kullanışlı.
NUX Mighty 30 : Eh işte denebilecek bir amfi,aslında roland cube da alabilirdim ama hocam bunu önerdi.Zaten genelde amplitube veya garageband takıldığım için amfi sadece küçük konserlerde işe yarıyor :D

LTD EC1000 FR

Ilk elektro gitarim. Ust duzey bir gitardir. Karakteri harika. Maun govde, maun sap, 2 parca flame maple kapak. Gul agaci tuse, set neck baglanti. EMG81-60, 24 perde ve floyd rose. Kesinlikle hayatimin sonuna kadar benimle olacak bir gitar. Alacak olanlar dusunmeden alsin.

Cry Baby 535q

Denedigim ilk wahdi. Zaten denedikten sonra baska denemedim. Harika bir wahdir. Uzerinde ayarlar mevcut ve istediginiz gibi sekillendiriyorsunuz wah tonunu.

Blackstar HT5R KAFA

Gercekten uzun zaman hayalini kurup aldigim bir amfi. Reverb u harika drive hos. Tek kotu yani amfinin karakterinin bass olmasi. Benim icin kotu bu ama cok memnunum yinede. Ht112 kabinle kullaniyorum cok memnunum

Valla ben hala istanbuldan kuzenime aldırdığım cry baby slash wahı bekliom :) Gerçi benim amatör ekipmanla ne kadar iyi olur orasını bilemiyorum :D

Madem Hortlattınız;

Enstrüman, Amfi vs. :
  • Cort EVL-K4 Elektro Gitar,
  • Washburn HSS Gofret Kasa Elektro Gitar,
  • Extreme Akustik Gitar,
  • Melody Vintage Bass Gitar,
  • Zeynel Abidin Cümbüş (Siyah),
  • Hohner Marine Band C-G Diatonic Harmonica,
  • Mesa Mini Rectifier 25W Tube Amp,
  • 1x12 Rectifier Slant Kabin,
  • Marshall MG15 15W Combo Transistörlü Amfi,
  • M-Audio M-Track 2 Kanal Ses Kartı,
  • Samson C01 Condenser Mikrofon ve Pop Filtre,
  • Creative SB Live 4+1 hoparlör,
  • Ableton Live 8 Yazılım,
Pedal Seti:
  • Morley Bad Horsie 2,
  • EHX Metal Muff,
  • Behringer Over Drive OD100,
  • EHX Small Stone Phaser,
  • Boss Super Chorus,
  • Digitech Digidelay,
  • Boss RC-3 Loop Pedalı,
  • Boss FDR-1 Reverb,
  • Mooer Graphic G 5 Band EQ

Madem konu hortlamış ben de yazayım.

Klavyeler :
Yamaha Clavinova CVP-503
Yamaha MOX6
Roland SonicCell ( Roland'ın Fantom serisi base'li yeni jenerasyon ses modülü )
Roland Pro-E ( Artık vintage bir alet oldu. Cihazı bana 1989 yılında israrla Rıza Silahlıpoda aldırmıştı.)
Korg M1 ( Bu da artık bir vintage alet oldu. 1989 yılında almıştım.)

Ses Kartı :
RME Fireface UFX ( 2012 yılından beri kullanıyorum. Muhteşem bir cihaz herkese tavsiye ederim. )

Kulaklık Pre-Amplisi :
SPL Phonitor Mini ( Sipariş verdim, Almanya'dan gelmesini bekliyorum. 120 V teknolojisi ile çalışan çok enteresan bir cihaz.)

Kulaklıklar :
Audio Technica ATM-M50x ( Güzel bir referans kulaklık. Türkiye'de çok pahallı. Japonya'dan Türkiye'nin yarı fiyatına getirttim.)
Yamaha RH-5Ma ( Yamaha'nın efsanevi NS-10M monitörlerini simüle ettiği söylenen bir kulaklık. )

Monitör :
Yamaha HS-80m

Kablolar :
Enstrüman kabloları : Vovox Line Protect A
Monitör kabloları : Vovox Link Direct S
Ses kartı power kablosu : Vovox Initio Power 180cm
spacer.gif

Geri