Yeni Gitar Projem..dünyada Ilk..rakuncaster

'Elektro Gitarlar' forumunda helalmustafaabi tarafından 1 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhaba.Gitarla 14 yıldır haşır neşirim
    Herşey 2 yıl kadar önce gitarda gövdeyi gereksiz bulmamla başladı.Bunca zaman boşa hamallık yaptığımı farkettim.Gövdesiz de bu işin yapılabileceğine inancım tamdı.Zaman içinde bu yönde denemelerim oldu ve daha sonra farkettim ki olayın özü sap.Birkaç denemeden sonra manyetikler de anlamsız gelmeye başladı.2 yıl süren çalışmalarım sonunda sadece saptan oluşan bir gitar yapmayı başardım.Mümkün olduğunca az parça kullanarak mükemmel sound'a ulaşmaya çalıştım.Parça sayısını azaltmamın bana getrileri olduğu gibi götürüleri de oldu elbette.Misal Jak'ı direk truss rod girişine bağlamaya çalışmam deneyimsiz ve bilgisiz ellerde faciayla sonuçlanabilirdi.
    Diğer bir sorun da 17-21.perdeler arasının gitar askısına denk geldiği için işlevsel olarak kullanılamaması oldu.O kısma çok da ihtiyacım olcağını sanmıyorumz aten.Bunca yıl kullandım da ne oldu ? Bence mümkün olduğunca hayatımızı basitleştirmeliyiz.Umarım bu projem yeni projelere de ilham olur

Son düzenleme: 1 Aralık 2014
  2. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    793
    2,705
    Bence en güzel yanı tel olmaması olmuş. Paso masraf çıkarıyordu zaten, böyle daha iyi.

Son düzenleme: 1 Aralık 2014
  3. Olabildiğince az parça kullanmaya çalıştım

Yüksek, dimebucker, KrulH ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. helal mustafa abi :)

5. Tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim umarım en kısa zamanda tele modelini de hayata geçirirsiniz muazzam bir proje olmuş :))

6. diabolique

1,415
    793
    2,705
    Peki bundan geniş spektrumda tonlar alabilir miyiz? Funktan hiphopa, bluesdan gotik melodik dramatik katastrofik death metale kadar uzanan bir yelpazede çalıyorum. Bütçem 200 lira. Bunu önerir misiniz?

Bir de tabi Duman tonu çok önemli. Ondan var mı?

FATRUCCİ, AykanKK, kaos13666 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  7. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

890
    1,293
    9,255
    En çok kafama takılan konular,
    1. gövdenin nasıl oturacağı ve oturmuş gövde tonuna nasıl ulaşacağı?
    2. Cilanın tona olan etkisi?
    3. Bu seviyede Weight relieving'in tona etkisi?
    4. Entonasyon ayarı nereden, nasıl yapılır?
    5. Whammy bar ve hareketli köprü için de ileriye yönelik geliştirmeler var mı?
    :p

celal12345 ve patlakkulak bunu beğendi.
  8. Böyle saçma şey olmaz. Sizi kınıyorum bu edepsizlik terbiyesizlik düpe düz ahlaksızlık... Nerede bunun manyetik switchi? 5 yollu mu? 3 yollu mu? yollu mu bu? :p

Darknesswithing ve taratur bunu beğendi.
  9. bana biraz saçma geldi ya..hadi gövdeyi manyetiği anladım ama telsiz çalınmaz ki.hadi çaldım.bend nasıl yapacağım.neyi kaldıracam?
    doktor aydınlat bizi.

CAJEMIR ve masterofmasters bunu beğendi.
  10. Tel olmaması gerçekten çok mantıklı fakat burguların kalmasının altında yatan dahiane fikri daha çözemediğim için kendimden utanıyorum.

AykanKK, CAJEMIR, patlakkulak ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  11. diabolique

1,415
    793
    2,705
    Duman tonu için o sanırım... O şart.

kubixsoft, Clamper, Killl ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. Bence maple sap denemelisin, rosewood biraz yutar tonları, tele de gerek yok, kopup duruyor zaten. Güzel ve değişik bit düşünce olmuş, bende tuşsuz piyano ve üflemesiz saksafon projelerimi hayata geçirmeye çalışıyorum, ses çıkarabilirsem haber vericem.

kubixsoft bunu beğendi.
  13. Bende o duman tonu nerden geliyor diyorum :coffee:

14. Askının klavyeye yapışmasıda harika fikir kötü sesleri engellemek için.

15. Biraz daha düşünursen sapa da gerek kalmadigini göreceksin @helalmustafaabi en nihayetinde tuseni korusan yeter, ama daha ileri gitme sana da gerek kalmayacak yoksa...

16. Bence sapada gerek yok arkadaki elbise askılığını direk çalsaydınız .

kubixsoft, masterofmasters ve beatles bunu beğendi.
  17. Tel yoksa, akord kulakçıklarını da çıkartmak mümkün... Hatta headstock ta komple atılabilir...

18. 100 Liram var böyle bir şey alsam Metallica Soundu alabilirmiyim :(

kubixsoft ve celal12345 bunu beğendi.
  19. Emrah'ım custom sipariş alıyor musun? Bana da Gibson tonu lazım ama yaşlandık, fıtık olmaktan korkmaktayız :LOL:

celal12345 bunu beğendi.
  20. diabolique

1,415
    793
    2,705
    Buyrunuz bayım:

Bundan Duman tonu çıkmaz yalnız, burgular yok. Mıklatıs yeri var ama, tarz katar.

patlakkulak ve hackeiommi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş