Arkadaşlar Bir Yardım Line 6 Hd 400

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda GiveİntoMe tarafından 2 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. alet yeni geldi.guitar in e gitarı girdim. usb bağlantısını yaptım bilgisayardan tanıtmaları yaptım.Gerekli software programı yükledim.FAKAT line 6 nın output çıkışını (sesi laptop hoparlöründen almak için, jak küçültücü ile laptopun kulaklık girişine girdim. hala ses alamıyorum.Yardımcı olur musunuz?
   
 2. J-P

  J-P

  aleti ses kartı olarak kullanabilirsin yani
  usb'den bağla cihazı.
  hoparlorleri de headphones'a bağlayabilirsin.
   
 3. hoparlör usb çıkışlı malesef
   
 4. laptopun kendi hoparlöründen ses alabilir miyim bu şekilde
   
 5. J-P

  J-P

  cihazı usb'den bağlamışsan eğer sesi hd400'den alman gerekli yani ses kartın harici olur hd400 olur laptop'tan ses gelmez gelmemesi gerekir.
  sesi laptoptan alabilmek için farklı bağlaman lazım bence.
   
 6. yani ses alabilmem için örneğin line 6 ya kulaklık ile girmem gerekiyor.peki böyle yaptığımda bilgisayardan açtığım bir backing trackin sesini de bu kulaklık aracılığla alabilecek miyim?
   
 7. J-P

  J-P

  tabi tüm sesler hd400'den gelecek
   
 8. Update mi yaptınız ?
   
 9. update yaptım evet
   
 10. Line6'yı usb ile pc ye bağladın. Driverlar falan yüklü değil mi? Monkey'li bir şey vardı herşeyi en güncel hale çekiyordu line6'nın sitesinde var. Sonra cubase veya herhangi bir daw'a line6'yı ses kartı olarak göstermen gerekli. Devamında da gönderidğin gitar sinyalini monitörleme yaptığında ve output olarak pc hoparlörleri seçili olduğunda gitarın sesi pc den gelecek. Daw'a atacağın herhangi bir şarkıyı playlayip üzerine oradan çalabilirsin. Normal 1/8 jack uçlu hoparlörün olsa çok daha kolay olurdu :/
   
 11. bu şekilde ses alamıyorum.bilgisayara takılı olan jack,line 6 nın output'u.Cubabase nedir ses kartını zaten tanımış durumda değil mi?
   
 12. driverlar yüklü.monkey aracılığı ile yükledim.pc line 6 yı da görüyor sorunsuz ,line 6 software programı da gitardan çıkan sesi alıyor Fakat,ses alamıyorum.
   
 13. J-P

  J-P

  gitarın sesi pc'den gelecek derken laptop'u mu kastettiniz
  hd400 ses kartı olarak kullanılıyorsa pc'den nasıl ses gelecek
  ikisini birden kullanmayı mı kastettiniz şayet öyleyse onu bilemiyorum
   
 14. Ayrı ayrı seçebiliyorsunuz. Mesela wmp'yi pc den ama skype'ı prosesörden referanslama şansınız var. Her programın kendi in out driver seçicisi var ya hani. Oradan yapılıyor.
   
  J-P bunu beğendi.
 15. J-P

  J-P

  o halde iki ses kartını birden kullanmak gerekir
  ama biri çalışırken diğeri çalışmıyor yani harici usb ses kartı çalışıyorsa onboard çalışmıyor bildiğim kadarıyla.
   
 16. Ben çalıştırıyordum. mwp'den açtığım müziği pc ses kartından alıp, cubase'den çıkacak sesi prosesörden çıkış verebiliyordum. Kurcalayın mutlaka bulursunuz.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş