Arkadaşlar Bir Yardım Line 6 Hd 400

alet yeni geldi.guitar in e gitarı girdim. usb bağlantısını yaptım bilgisayardan tanıtmaları yaptım.Gerekli software programı yükledim.FAKAT line 6 nın output çıkışını (sesi laptop hoparlöründen almak için, jak küçültücü ile laptopun kulaklık girişine girdim. hala ses alamıyorum.Yardımcı olur musunuz?

cihazı usb'den bağlamışsan eğer sesi hd400'den alman gerekli yani ses kartın harici olur hd400 olur laptop'tan ses gelmez gelmemesi gerekir.
sesi laptoptan alabilmek için farklı bağlaman lazım bence.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yani ses alabilmem için örneğin line 6 ya kulaklık ile girmem gerekiyor.peki böyle yaptığımda bilgisayardan açtığım bir backing trackin sesini de bu kulaklık aracılığla alabilecek miyim?

Line6'yı usb ile pc ye bağladın. Driverlar falan yüklü değil mi? Monkey'li bir şey vardı herşeyi en güncel hale çekiyordu line6'nın sitesinde var. Sonra cubase veya herhangi bir daw'a line6'yı ses kartı olarak göstermen gerekli. Devamında da gönderidğin gitar sinyalini monitörleme yaptığında ve output olarak pc hoparlörleri seçili olduğunda gitarın sesi pc den gelecek. Daw'a atacağın herhangi bir şarkıyı playlayip üzerine oradan çalabilirsin. Normal 1/8 jack uçlu hoparlörün olsa çok daha kolay olurdu :/

1111111111111111.jpg

bu şekilde ses alamıyorum.bilgisayara takılı olan jack,line 6 nın output'u.Cubabase nedir ses kartını zaten tanımış durumda değil mi?

driverlar yüklü.monkey aracılığı ile yükledim.pc line 6 yı da görüyor sorunsuz ,line 6 software programı da gitardan çıkan sesi alıyor Fakat,ses alamıyorum.

Line6'yı usb ile pc ye bağladın. Driverlar falan yüklü değil mi? Monkey'li bir şey vardı herşeyi en güncel hale çekiyordu line6'nın sitesinde var. Sonra cubase veya herhangi bir daw'a line6'yı ses kartı olarak göstermen gerekli. Devamında da gönderidğin gitar sinyalini monitörleme yaptığında ve output olarak pc hoparlörleri seçili olduğunda gitarın sesi pc den gelecek. Daw'a atacağın herhangi bir şarkıyı playlayip üzerine oradan çalabilirsin. Normal 1/8 jack uçlu hoparlörün olsa çok daha kolay olurdu :/
gitarın sesi pc'den gelecek derken laptop'u mu kastettiniz
hd400 ses kartı olarak kullanılıyorsa pc'den nasıl ses gelecek
ikisini birden kullanmayı mı kastettiniz şayet öyleyse onu bilemiyorum

Ayrı ayrı seçebiliyorsunuz. Mesela wmp'yi pc den ama skype'ı prosesörden referanslama şansınız var. Her programın kendi in out driver seçicisi var ya hani. Oradan yapılıyor.

o halde iki ses kartını birden kullanmak gerekir
ama biri çalışırken diğeri çalışmıyor yani harici usb ses kartı çalışıyorsa onboard çalışmıyor bildiğim kadarıyla.

Geri