Anolog Pedal Hatalı Yapım

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda darious tarafından 2 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. İyi günler arkadaşlar ben mxr distortion plus pedalının clonunu yaptım pedal çalışıyor her şey de yerli yerinde, tekrar tekrar baktım ama pedalın led i gitarın volume potansını çevirince led in parlaklığı da azalıp artıyor ve pedal sadece volume sondayken çalışıyor bir de switch pozisyonuna göre ya çalışıyor ya çalışmıyor anlayamadığım bir şeyler oluyor sizde ilgileniyorsanız bu konuyla ve başınıza böyle bir şey geldiyse nasıl çözdünüz teşekkürler.
   
 2. Bi lehimleri kontrol et, kisa devre var mi diye bak. Bana da olmustu, babamin verdigi lehimi kullaniyordum, o lehim soguk lehim yapiyordu diyip baska lehim vermisti duzelmisti.
   
 3. Onun bir sebebi vardı dur bakalım hatırlarsam yine yazarım ama toprak bağlantılarını kontrol et, ilk olarak da stereo giriş jackını kontrol etmekle başla.
   
 4. Vol potansi ancak sondayken pedal calisiyorsa, ilk aklima gelen sey entegre besleme ucu ile potans arasinda luzumsuz bir baglanti oldugu yonunde. Bir kontrol edin.
   
 5. Pcb yi tekrar basıyorum ama söylediklerinizi göz önünde bulundurarak tekrar yapıyorum herkese teşekkürler.
   
 6. Arkadaşlar ben pcb yi tekrar bastım devreyi tekrardan kurdum her şey yerli yerinde ama bu sefer de şöyle bir sorunla karşılaştım pedal kapalı konumda iken çalışıyor amfiden clean tonunu alıyorum ama pedalı çalıştırınca ses gidiyor led de yanmıyor neden olabilir bu ve bu arada yaptığım pedal 'general guitar gadgets' den 'mxr distortion plus' devre mi yanlış yoksa ben mi yanlış yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
   
 7. Wiring i kontrol ettin mi? Onun yanlis olma ihtimali var mi?
   
 8. wiring şema ile uyumlu ikisi arasında fark yok ama şema doğrumu o konuda bilgim yok
   
  Son düzenleme: 22 Aralık 2014
 9. Ggg dogrudur herhalde.
   
 10. Bende ona güvenip yaptım ama true bypass çalışıp kendisinin çalışmaması neye dayanır bilemiyorum.
   
 11. arkadaşlar biraz uğraştım true bypass da pedal da çalışıyo tek eksik led yanmıyo ona da bakcam artık teşekkürler
   
 12. Çok basit; yaptığın devre sorunlu fakat switch bağlantısı doğru yapmışsın. Yine de yazdıklarında çelişki var, darılma ama devreyi de bu şekilde yapıyorsan çalışmaması normal. Önce sadece led demişsin şimdi pedal çalışmıyor diyorsun. Tekrar sorayım şu anda tam olarak sorun nedir?
   
 13. Tek led yanmiyormus suan, o da ters baglandigindan olabilir mi?
   
 14. True bypass kelimesinin anlamını tam bilmediğimden sanırım bir çelişki olmuş, ilk başta sorunum pedal kapalı konumda iken clean tonları almam fakat açık konumda iken distortion tonlarını alamamam daha doğrusu hiç ses gelmemesiydi, biraz uğraştım şimdi pedalım çalışıyor sadece led i yanmıyor .
   
 15. Birazdan led i ters çevirmeyi deniycem.
   
 16. True bypass pedalı tamamen devreden çıkarmak demek. Uğraştım derken ne yaptın da çalışmaya başladı? Sorun led ise o kolay.
   
 17. Mono ve streo jacklar arasında sleeve leri direk bağladığımız yerde ben bir sleeve i diğerinin tip ine bağlamışım onu düzeltim oldu ama şu an led i de ters çevirdim yanmadı led de bi sorun yok kontrol ettim ve buna ileveten pedal dc jack ile çalışırken pil ile çalışmıyor.
   
 18. Kablolama da sıkıntın var, zira led enerji alamıyor ve led tek bir direnç üzerinden besleniyor yani burda sorun olması neredeyse imkansız yine de R11'in bağlantılarını kontrol et multimetre ile. Sonra tek tek adım adım kabloları doğru bağlayıp bağlamadığını ve aralarında kısa devre olup olmadığını multimetre ile kontrol et.

  http://www.generalguitargadgets.com/pdf/ggg_dist_plus_lo.pdf
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş