Nedir Bu Ibanez Yahu ?

'Elektro Gitarlar' forumunda Darknesswithing tarafından 3 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar şimdiye kadar hiç görmediğim bir gitar modeli olan ibanez rg3xxv'i gördüm.Bu gitar hakkında bildikleriniz nelerdir benimle paylaşır mısınız?Deneyen çalan hatta sahip olan varmı hoş bir şeye benziyor. img_rg3.png

antbalci bunu beğendi.
  2. 25. yıldönümü modeli olarak geçiyor, xxv de oradan gelmiş olmalı. Yalnız cidden hoşmuş.

3. İbanez dimarzio falan şaşırdım yani :D

4. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    790
    2,705
    celalabay bunu beğendi.
  5. İbanez demek DiMarzio demek değil mi zaten ya?

blueorangeflames bunu beğendi.
  6. Sadece rail olarak dimarzio şahsen ilk defa gördüm bir ibanezde

7. Peki ya hiç çalan oldumu ?

8. diabolique

1,415
    790
    2,705
    @levantin de 1 tane 465 oldugunu biliyorum. Ben denemedim hic. Koprusu edge 3 olmasaymis cok guzel olacakmis.

Buried ve Darknesswithing bunu beğendi.
  9. Klavyesi çok hoşuma gitti görünüş olarak.

10. Profile bakana kadar "ne desem ki?" diye düşündüm. :)

Flamenco bunu beğendi.
  11. Hayır dalga geçiyorsunuz da haksız birşeymi dedim şu ana kadar kaç tane kendinden rail dimaziolu ibanez gördünüz ?

12. Şahsen ben ilk defa gördüm ve bunu belirttim yanlışım varsa affola.

13. Bende kırmızısından var. Endonezya üretimi, hakketten kendinden dimarziolu (şaşırmayın). Tonu, çalımı gayet iyi, tabi üst seviye J Custom gibi bi gitar değil ama fiyat kalite açısından tatmin edici. Stüdyolara götürüp iki 80'ler çalarım diye almıştım. Bu günlerde ise kendisi bariton olarak hayatına devam ediyor, drop F#'de duruyor.

14. İlk çıkan serinin 465 olanının fiyat performansı çok iyiydi sonradan doların yükselmesi v.s. zamlanınca normal seviyeye geldi. Hala alınabilir bir gitar . Reverse ibanezler benim de çok hoşuma gider. İlk ibanez gitarım RGR480 idi :(.

RGR480 - Ibanez Wiki

15. Yanlış hatırlamıyorsam köprüsünün Edge-II olması lazım. Hatam olabilir

16. diabolique

1,415
    790
    2,705
    Ben de net olarak bilmiyorum sahip olmadığım için, linkte yazandan ve fotoğraflarından yola çıktım açıkçası:
    RGR465M - Ibanez Wiki

17. Bana da garip geldi son 5dk dır bir araştırdım ama galiba dediğiniz gibi Edge-III olmalı. Şurada da 2 demiş ama model biraz farklı gibi:

RG3XXV-CA - RG S 25th Anniversary | Ibanez guitars

18. diabolique

1,415
    790
    2,705
    Bu 25th anniversary modeli. Edge Zero var bunlarda, baya farklı sistem. Birkaç sene önce piyasaya sürdükleri 465 modelinde edge III vardı. O zamana göre fiyat performans çok iyiydi. 1.000 liraya dimarzio'lu reverse headstock, maple Ibanez:)

erenkavukcu bunu beğendi.
  19. Ben ilk posttan kaynaklı olarak 25th anniversary sandım o yüzden bunu bulmuşum galiba :) Teşekkürler bilgi paylaşımı için

20. diabolique

1,415
    790
    2,705
    Benim de postu 465 odaklı yazdığım çok belli olmamış pardon:) şimdi dank etti konunun 25th anniversary modeli için olduğu.

erenkavukcu bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş