Nedir Bu Ibanez Yahu ?

Ayrıca şunu belirtmek isterim ki prestige ibanezlerin headstocklarını hiç sevmedim ve alışamadım . Bu yüzden reverse sever biri olarak bu gitara sempati beslemişimdir. Nerede o eski headstocklar.

ibanez_xiphos___headstock_by_fire_style_ninja-d50llr4.png

Şu an ibanez prestige , premium modelleri dışında hala eski headstocku kullanıyor. Hem japon olsun hem eski headstock olsun dersen imza modellere bakmak zorunda kalıyorsun.Örneğin JS serisi yada jem gibi.

Sıfırı 1600-1700 civarında görünüyor ama stok durumunu bilemem. 1.000 bu şartlarda çok benim fikrim. Ama çalarsınız denersiniz "ohannes, süper bu gitar, ağaç, işçilik, mıklatıslar çok iyi denk gelmiş, bence ederi 1.000'den fazla" diyip alabilirsiniz de. Denemek, yanılmanın yarısını alır.

Sıfırı 1600-1700 civarında görünüyor ama stok durumunu bilemem. 1.000 bu şartlarda çok benim fikrim. Ama çalarsınız denersiniz "ohannes, süper bu gitar, ağaç, işçilik, mıklatıslar çok iyi denk gelmiş, bence ederi 1.000'den fazla" diyip alabilirsiniz de. Denemek, yanılmanın yarısını alır.
Diabolique ustad hakli 1000 lira bu gitara cok cunku ayni fiyata
cok daha ust duzey ibanezler var, bu bir sir da degil. Lakin benzer renklerde reverse headstock baska opsiyon da yok buyrun size kalple akil arasina sikismak ikilemi. Fiyat
ile urun iliskisini ikinci elde kaliteden daha cok piyasa belirliyor ve benim sahsi dusuncem sudur: butce sinirliysa sistemle catismanin bir manasi yoktur. Keske degistirebilmenin
yolu olsa. Jackson Usa select Soloistlerin de 3000-3500 bandinda olmasi hatta bu fiyata bile satilmamasi da aklin kabul etmekte zorlanacagi bir baska piyasa gercegi. Bu ornekleri gonlumuzce cogaltmak mumkun. Malumunuz rasyonel hareket baska, duygusal hareket baska. Ben artik duygusal davranmak
icin biraz yaslandim onerilerim de bu dogrultuda.

Jackson Usa select Soloistlerin de 3000-3500 bandinda olmasi hatta bu fiyata bile satilmamasi da aklin kabul etmekte zorlanacagi bir baska piyasa gercegi. Bu ornekleri gonlumuzce cogaltmak mumkun. Malumunuz rasyonel hareket baska, duygusal hareket baska. Ben artik duygusal davranmak
icin biraz yaslandim onerilerim de bu dogrultuda.

1.000 lira civarına 90'lardan S540 bulup atlamak çok daha şık bir hareket olur zannımca ya da arada düşen eski RG5xx serisinden denk gelir mutlaka.

3-3.500 bandında satılan Jackson Soloistler kayboldu ortadan. Dolar da coşunca şimdi 6-8bin arası isteyenler doldurmuş sahibindeni (çok ilginç şekilde 2 tane Lightning Sky SL-1 var çılgın paralara. Ben de evde yatanı koysam mı 10binden, gider mi acep?)

Dolar artiyo da bize artmiyor ki ustadim, forumca akbil basiyoruz basmayan da forumdan gitar almiyor. Ha zamlar satislari kamciliyorsa onu bilemem bilenler gorenler bana da anlatsin ben de bileyim...

Geri