Solid-state Preamp Önerisi

A

Afgan

Arkadaşlar forumunuza yeni katıldım, çünkü tecrübeli arkadaşların bulunduğu izlenimi aldım diyebiliriz, öncelikle şunu sormak istiyorum ekipmanlarım arasında MXL Genesis 2 var güzel bir kabinim ve akustik ses panellerim iyi Ses kartı olarak TC Elec. Impact Twin tercih ettim ama bunları tercih ederken solid-state olayını yeni duydum sizce solid-state preamp almalımıyım. Aldım varsayalım , kaliteyi ne yöne taşırım bunda ne kadar etkisi olur, alırsan çok daha iyi olur diyen arkadaşlar bana ne önerir ? Hangi marka ve model ? Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi Çalışmalar

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Anladığım kadarıyla bir preamp tavsiyesi istiyorsun. Solid state, devre katında transistör barındıran amfilere verilen addır. Benim görüşüm şuanki ekipmanına bakılacak olursa, ekstra bir preamp'e ihtiyacın yok gibi. Impact Twin'in preamp katı ev kullanıcıları ve yarı profesyoneller için oldukça yeterli düzeyde. Düşük veya orta segment bir harici preamp ile arasında pek bir fark olmayacaktır.

Preamp işini ekipmanlarını daha üst bir sınıfa taşıdığında düşünmeni tavsiye ediyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladığım kadarıyla bir preamp tavsiyesi istiyorsun. Solid state, devre katında transistör barındıran amfilere verilen addır. Benim görüşüm şuanki ekipmanına bakılacak olursa, ekstra bir preamp'e ihtiyacın yok gibi. Impact Twin'in preamp katı ev kullanıcıları ve yarı profesyoneller için oldukça yeterli düzeyde. Düşük veya orta segment bir harici preamp ile arasında pek bir fark olmayacaktır.

Preamp işini ekipmanlarını daha üst bir sınıfa taşıdığında düşünmeni tavsiye ediyorum.
Teşekkür ederim bir sorum daha olucak ben Impact Twin ve Focusrite saffire pro 40 ile git gelde kaldım ve Impact twin aldım bu mantıklı bir karar mı saffire pro 40 hakkında düşünceniz nedir ? saffire pro 40 ta thunderbolt var duyumu aldım fakat özlliklerine baktığımda göremiyorum, incelerseniz çok sevinirim Hala değiştirme gibi bir imkanım var çünkü .

Teşekkür ederim bir sorum daha olucak ben Impact Twin ve Focusrite saffire pro 40 ile git gelde kaldım ve Impact twin aldım bu mantıklı bir karar mı saffire pro 40 hakkında düşünceniz nedir ? saffire pro 40 ta thunderbolt var duyumu aldım fakat özlliklerine baktığımda göremiyorum, incelerseniz çok sevinirim Hala değiştirme gibi bir imkanım var çünkü .
Göremezsiniz çünkü saffire'lerde thunderbolt özelliği yok.
Siz her halde şu ifadeden söz ediyorsunuz "Thunderbolt ile çalışabilmesi içinApple Thunderbolt-FireWire Adaptörü gereklidir ayrı satılır."
Burada sadece Apple bilgisayarların thunderbolt girişi ile kullanılması için bir firewire/thunderbolt adaptorü kullanılmasından söz ediliyor. Diğer bir ifadeyle focustrite'larda thunderbolt çıkışı yok. Bu açıdan bakıldığında Focustrite' ın TC'ye bu konuda bir üstünlüğü yok. Ancak, benim Focustrite Distributor' ü ile yapmış olduğum görüşmelerde yeni Scarlett serisini tavsiye ettiler. USB/FireWire arasında hiçbir fark kalmadığını, Hatta USB'lerin daha stabil ve uyumlu çalıştığını ifade ettiler.
Ayrıca, yeni notebooklarda FireWire girişi olmaması da doğal olarak USB' yi üstün kılıyor.

Solid state preamp ve lambalı mikrofon kombinasyonu güzel sonuçlar veriyor gerçekten, zaten lambalı preamp kullanmanız tavsiye edilmez, çünkü kayıt zincirinde sesin iki defa makyajlanması netlik kayıplarına yol açabilir. solid anlamda iyi bir preamp almazsanız dahili preamp'lardan çok bariz bir fark hissedemezsiniz. burada aranması gereken özellikle orta frekanslardaki harmonikler ve üst frekanslardaki açıklık-keskinlik özelliklerine katkı sağlamasıdır. Size uygun fiyat skalasında Focusrite ISA One önerebilirim. Golden age'i de kullandım ama pek benim zevkime hitap etmedi açıkçası. Eğer biraz daha bütçe çıkarabilirim derseniz Avalon V5 harika bir hamle olur, yine Neve 1073DPA , Great River, Grace Design gibi üst seviye preamplar zincire eklediğiniz anda varlığını hissettirecek aletlerdir...

Geri