The Police

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Mahcem tarafından 16 Ocak 2004 tarihinde açılan konu

 1. Eski göz ağrım. Yıllarca kendimi Stewart Copeland'ın davullarını, Andy Summers'ın gitarlarını çalarken hayal ettikten sonra aslında Sting gibi bir basçı olduğumu farketmeme sebep olan grup. Geçmişte aylar boyu başka birşey dinlememe engel olan albümler.

  Uzun bir süredir dinlememiştim "Reggatta De Blanc"ı, eski vinyl'ların yerini içi multimedya destekli, o arayıp da bulamadığımız videolarla desteklenmiş Enhanced-Remastered CD'ler almış. Diskçalarımda "Message In A Bottle" çalarken merak ettim, forum ahalisi ne düşünür bu kısa sürmüş ama ortalığın da canına okumuş çocukluğumun en büyük Punk-Reggae grubu hakkında?

  [​IMG]
   
 2. o message in the bottle parçasını machine head coverlamıştı..
  1983 tarihli the synchronicity concert videosu vardı.. ne coşmuşlar o konserde yaa..

  Sting tam zirvede iken bırakmış tam.. bırakmasa grubun seyri nasıl olurdu acaba?
   
 3. evet aslında belki düşüşe geçerlerdi...
  tepede bırakmak en güzeli :D

  aslında grup hakkında pek az şey bilmeme rağmen, şu anda dinlediğim Roxanne şarkısı oldukça güzeeel :D
   
 4. Andy Summers'in Telecaster'ine hastayimdir. Custom; humbucker neck'de, bol FX kullanir. Ralph Denyer'in Guitar Handbook'un girisinde yazisi vardi :) Bu arada, o kitap en cok satan gitar kitabi! Sting, Police'den ayrilinca bayagi kizmistim, bayagi zaman aldi onun solo calismalarina alismak. Rock&Roll Hall of Fame'e alindiklari konserde bir araya geldiler, cok superdi. Bu arada Copeland konserde snare'i patlatti !!! Herif acaip kuvvetli :D
   
 5. the police deyince direkt aklıma "every breath you take"geldi..çok küçükkken sırf bu sarkı için albümlerini almıştım...severdim,ne diyiiim şimdi..dinlemeyeli öyle uzun zaman olmuş ki...
   
 6. Severiz ve de bolca özleriz, kanımca Sting'in hırsına kurban gittiler. Keşke Sting eski günlerini bir hatırlasa, hem grubu yeniden toplasa hem de içinde düştüğü durumdan kendini kurtarsa...
   
 7. Yaw Mahçem, bunların muhabbetini sen buradayken yapsaydık ya...
   
 8. don't think me unkind, words are hard to find,
  its only cheques i've left unsigned from the banks of chaos in my mind
  and when the elequence escapes me their logic ties me up and rapes me

  çok severim, yıllarca sting'in solo çalışmalarını beğenmedim ama the police'i deli gibi dinledim. ama artık sting'in sololarını da seviyorum ama the police kadar olamaz tabi yine.
   
 9. aynı tarzı paylaştıkları grupların 5 kat önünde olan bir grupmuş vaktiyle, bir de VH1'da Steve Copland'in Sting'e okkalı bi sopa atmasını seyretmiştim, çok komikti.....çok sinirli bir adammış Steve Copland. Albüm kayıtları sırasında polo oynarken attan düşüp kolunu kırdıktan sonra da Sting'le Andy Summers fena kapışmış drum machine'ni kim kullanacak diye :)
   
 10. sanırım bunu benden çok daha iyi bilenen sürüsüyle insan var burada ama benim bildiğim kadarıyla sting'in düğününde grup tekrar toplanmıştı. ve daha sonra tekrar çalışmaya başlamıştı. ve sonra gene dağılmıştı... :D yani beraber olma şansları az gibi değil mi? bu arada umarım feci yanlış hatırlamıyorumdur... :?
   
 11. Mmmm... o pek doğru değil Kırmızı. Sting'in düğününde çaldıkları doğru, o da iki üç parça mı ne. Ondan sonra da bir çalışmaları filan yok, hatta o olaydan sonra Stewart Copeland'a bir araya gelip gelmedikleri sorulunca esprili bir şekilde "evet geldik, artık sadece düğünlerde ve bar mitzvalarda (yahudi ergenlik töreni) çalıyoruz" demiş, bizdeki düğün salonu grubu ayağı yani.

  Sting ile Stewart Copeland'ın tekme tokat kavgaları çok bilinen bir olay, o sürekli olan birşeymiş. Birbirlerine bam güm girerlermiş kıl olduklarında. Hatta bir keresinde Sting gazetecilere hava yapmak için toplantıya girerken Stewart Copeland'ın elindeki New York Times gazetesini kapıyor, hani "ben entellektüelim" ayağı yapacak, oysa kendisi gariban kenar mahalleden gelen birisi, Copeland ise babası eski CIA ajanı, çocukluğundan beri bütün dünyayı dolaşmış en iyi özel kolejlerde okumuş operaya klasik müziğe meraklı aristokrat bir herif, neyse "ver ulan gazetemi, yok vermem çek elini" derken Stewart Copeland kafa göz giriyor Sting'e orada kameraların önünde. İki gün sonra çıkmak üzere oldukları bir stadyum konseri öncesinde sahne arkasında Sting yığılıp kalıyor aniden, hastaneye bir kaldırıyorlar ki ne görsünler: Herifin kaburga kemikleri kırılmış.

  Öyle bir olay işte. Hatta The Police'in son zamanlarında Sting'in inanılmaz müzikal baskısı ve Andy Summers ile Stewart Copeland'ın yazdıkları şarkıları söylemeyi reddedişi öyle bir hal almış ki Stewart Copeland davul kitinin derilerinin üzerine "F*ck Off You C*nt" yazmış, konserlere öyle çıkarmış. Ben bir konserlerinin bitiminde Copeland'ın trampeti kaldırıp Sting'in kafasına fırlattığını bile izlemiştim bir dokümanterde :D

  Stewart Copeland aslında The Police'i bir araya getirmeye çalışır ticari kafalı birisi olduğu için (kardeşi Miles Copeland uzun yıllar Sting'in menejerliğini yapmıştı, hâlâ yapıyor mu bilmiyorum) ama Sting ve Andy Summers pek ilgilenmiyorlar bildiğim kadarı ile, üçü de birbirinden pek hazzetmiyorlar söylendiğine göre. Zaten Sting'in öyle birşeyi kabul etmesi demek solo kariyerinin başarısızlığını kabul etmesi demek olur, ki öyle birşey mükün değil. Herif solo kariyerinde de deli gibi başarılı bir adam, geri niye dönsün?
   
 12. o zaman ben feci atmışım galiba... ehehehehh :? neyse artık. Sağol Mahçem abi...
  Yanlız gerçekten de niye bu kadar kasmışlar ki? böyle kafa göz girmeler falan...? olmazsa olmaz kardeşim...
   
 13. Ahah! Hatta Copeland'ın o davul kitiyle olan resmini bile buldum :D

  [​IMG]


  Bir de benim adım Mahçem değil, Mahcem ;)
   
 14. ayyyyy, biliyorum zaten de öyle yazmışım pardon... Taa Mavisakal volume 2'de yazıyodu... :D
  bi de ben bu resmi de daha önce görmüştüm... :D
   
 15. Steve Copland'in metronom'un her daim önünde gitmesi de çok ilginçtir. O yüzden hekes adam gibi groove'unu tutturarak The Police parçası çalamaz :)
   
 16. Mahcem bugun Old Grey Whistle Test diye eski BBC muzik programlarinin arsivinin DVD'sini aldim netflix'den. Police, Can't Stand Losing You'yu caliyor, adamlar live'da canavar gibiler, sadece uc kisi :)
   
 17. Bu trio ile dağları devirme olayında bi The Police, bir de Rush var zaten.
   
 18. Biliyorum ya ben de seyrettim heriflerin bir konser videosunu, insan ölür öyle performanstan sonra...
   
 19. ya ben anlamıyorum şimdi bu The Police grubu sting'in grubu mu yoksa sting and the police diye ayrı bir albüm mü çıkartmışlardı?
   
 20. The Police Sting'in basçı/solist olarak ilk meşhur olduğu gruptur. Daha sonra soloya yürümüştür. O bahsettiğin toplama albüm Sting'in solo kariyerinden ve The Police ile olan zamanlarından parçaları içerdiğinden albümün ismi Sting & The Police konmuş. Yoksa grubun adı hiçbir zaman Sting & The Police olmadı.
   

Bu Sayfayı Paylaş