Cubase 8 Pro Çikti :)

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda anticipation tarafından 4 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Kutay_ ve metaltrrocker bunu beğendi.
  2. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    Update yolu görünüyor :)

anticipation bunu beğendi.
  3. AYNEN :) fiyata bakmadım ama, grace perioddan da yararlanamıyorum sanırım, 7.5 çıkar çıkmaz atlamıştım çünkü :D

4. cubase 8 çıktı ama onu çalıştıracak bilgisayar henüz çıkmadı desem sanırım abartmış sayılmam :D
    System Requirements:
    Intel Core or AMD dual core CPU
    8 GB RAM (minimum: 4 GB)
    15 GB free HD space
    1920 x 1080 display resolution (minimum: 1366 x 768)
    Graphics card with DirectX 10 and WDDM 1.1 support (Windows only)
    USB port for USB-eLicenser (license management)
    OS compatible audio hardware**
    DVD-ROM dual-layer drive
    Internet connection required for activation, account setup and personal / product registration. Additional downloads may be required for the installation.

Benim evde kendi kullandığım bilgisayarda 3GB ram var, iş bilgisayarımda 8GB ram var...Lan yoksa? Sanırım ben fakirim...

5. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    @anticipation sorma grace period beni de derinden yaraladı. :(
    @patlakkulak bu speclerle ortalama pc'de gayet rahat çalışır.

patlakkulak bunu beğendi.
  6. diyorum ya zaten ben fakirim :\ sorun benim bilgisayarda. Benim pc'den bi halt olmaz...

7. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    kötü bilgisayar yoktur ayarsız bilgisayar vardır :)

8. vca fader ve render in palace diğer cubase sürümlerinde de vardı.istediğn kanalı soloya alıp export ederken pool seçeneğine tick atarsan o kanalı direk projenin içine import ediyordu.faderleri ise birbirlerine bağlamak istediğimizde kanalları mixerden ctrl ye basılı halde seçip sonrasında sağ tıklayarak ''link chanells'' ile birbirine bağlıyordu.dolayısı ile bu iki özellik çok da yeni değil.bununla birlikte elastic audio ve multitrack quantize özelliklerinin eklenmesi diğer dawlar ile arasındaki farkı kapatacağa benziyor

Son düzenleme: 5 Aralık 2014
  9. - Elastic audio cubase 7 de hatta emin değilim ama 6 da zaten eklenmişti aynı şekilde multitrack quantize da öyle...

- VCA faders eskilerde vardı demek yanlış olur, eski sürümlerinde VCA fader ile yapılabilecek işlemler daha farklı bir rutin ile ''büyük oranda'' sağlanabiliyordu. Bu özellik KONFOR getiriyor biraz daha... (hatta protoolstaki gibiyse küçük bazı detaylar var LINK CHANNELS ile asla yapılamayacak...

- EXPORT yaparken render in place yerine evet pool seçeneği ile audio dosya oluşturulabiliyordu ama burada beni cezbeden şu oldu, belki saçma ve fazla lüks gelecek ama:
    import audio yaptığınızda exportlanacak klasörü seçtikten sonra projenin en altına bir track atıyordu o an onca kanal arasından oraya git bul vs.. :D çok daha prtaik olmuş derli toplu, (e biraz da obsesifim :D) bir de midi kanal üzerinde varsa INSERT EFEKTLER VS.. onlar olmadan da audioya çevirme şansı vererek iş akışını biraz da olsa hızlandırıyor... (belki 7 de de vardı ama gözüme ilişmedi)
    Evet atla deve türden değil bu update, elle tutulur tek özellik ASIO GUARD 2 sanırım. :)

studyo440 bunu beğendi.
  10. ah bi kullanabilsem neler yapacamda şu :Dingılazce yokmu herşeyi bitiror ögrenmeyide bir hayli zorlaştrıyor

11. PC toplama vakti gelmiş benim için de... :/

12. Ram ucuz ya 64bit işletim sistemi kurup anakarta 2 tane 8 gb ram takarsın. Cubaseden daha ucuz bu işlem :D

13. ben bu zamana kadar hep laptopla götürdüm işi ama ya sağlam bi macbook pro ya da masaüstü toplamaya dönmek şart...amp simler pluginler zaten istiyodu :)

14. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    Az önce kurmuş bulunuyorum! Bu sefer nihayet mantık dahilinde bir pencere sistemiyle karşı karşıyayız. Kullanımı neredeyse ableton kadar entegre hissiyatı veriyor. Görsel iyileştirmeler yerinde olmuş. Chord asistant efsane özellik. durduk yerde fikir getiriyor adamın aklına.
    Gayet güzel.

anticipation ve gurkanisevic bunu beğendi.
  15. Ben daha cubase 5 i bırakıp 7 ye yeni geçtim 8 e daha var :)

16. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    100 euro'ya update etmeye değer bence. ;)

metaltrrocker bunu beğendi.
  17. Orjinal kullanamiyorum malum fiyatlar:)
    Ama studio one 2 ye alisabilirsem onu satin alabilirim.

18. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    Reaper'da çok güzel ve fiyatı gayet uygun. Arayüzü de custom theme ler ile değiştirilebiliyor. Reaper'ı boş geçmeyin, kullanan pek çok insan var.

gurkanisevic bunu beğendi.
  19. reaper ın demosu da full kullanılabiliyor sanırım...

metaltrrocker bunu beğendi.
  20. Reaper'ı hiç denemedim. Hemen indirip bakayım.

Kutay_ bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş