Pedal boardımı yaptım ve resmini koydum..

arkadaşlar bana ucuz ama sağlam kullanabileceğim bi pedal board lazım
istediğim zaman çantayı kapatıp gidicem istediğim zaman çıkartıp kullanabilecem... bana bi fikir verin herşeyi denedim ya dandik oldu yada olmadı ama artık bikere yapıyım ve bidaha uğraşmıyım dizmekten bıktım hepsini sırayla 5 tane fx bi tanede crybaby var nasıl yapabilirm

kardeşim bende bcb60 var aldığım güne şükrediyorum..biraz bekle hazırını al..hem sağlam hem çok kullanışlı...

ben bunu almadan önce otosanayide fiber ustasıyla konuşmuştum..adam kalıplarını ver pedalların sana tam oturcak bi çanta yapalım içinide kaplıyalım güzel bi kumaşla demişti..ama 100ytl gibi bi fiyat konuşmuştuk...

son ve muhtemelen en ucuz çözüm marangoza çanta yaptırcan...sonra biyerlerden strafor bulcan yada sert süngerimsi bişey...pedallarının şeklinde oyup pedalları yerleştircen...süngerlerin kesilmeyen kısımlarınıda bi kumaşla kaplıycan...bide pedalların üstüne gelicek olan kapak kısmının altını yumuşak ama kalın bi süngerle kaplaki çantayı kapattığında pedallara üstten baskı yapsın ve pedallar yerlerinden oynamasın taşınırken...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ha bide şunu sorcam çift taraflı bant işi varmış direk tutabiliyomuş pedalları ğer bunu kullanarak bi suntaya yapıştırsam ve bi çanta yaptırsam olurmuki

çift taraflı bantla yapıştırıp yine dediğim gibi kapağı sünger yapıp üstüne baskı uygulatman gerek kapalıyken buda güzel bir çözüm olur ama bant olduğu için sökp çıkarmak iş çıkarabilir sen alıyım götüreyim istediğim zaman dedin diye sünger dedim...
bcb60 cry baby sığıyor bu arada..ama bir kaç ufak işlemden sonra...ama orjinal olarak kullanıcaksan 6 adet boss pedal bir adet boss tuner sığıyor...ben 4bospedal bir sansamp bir crybaby sığdırdım öyle gezdim ama bir digitech sahibi olunca..cry babyi dışarı çıkardım onu gigbagin ön gözünde gezdiyorum şimdilerde...

erginn demiş ki:
peki bu bcb ler 5 pedal artı bi crybaby alırmı

ben alır diye duymuştum
denemedim sadece bu forumda bi yerde alır diye okumuştum ama altını oymak gerektiği için geri dönüşü olmayan bi hareket olur bu

erginn demiş ki:
Ha bide şunu sorcam çift taraflı bant işi varmış direk tutabiliyomuş pedalları ğer bunu kullanarak bi suntaya yapıştırsam ve bi çanta yaptırsam olurmuki

ince bi sunta kullanarak pedalların altındaki vidaları söküp o vidaların kendi uzunluğu+sunta kadar olan boyutlarından alıp suntanın altından vidalayabilirsin gayet sağlam olur. kapağınıda kapatırken yukardan bişeye desteklemen falan gerekmez

ama adam istediğim zaman çıkartıp alıp götüreyim diyor...? onla mı uğraşcak...
bcb60larda oyduğun şey sünger yenisi bulunur zaten 3 ped den oluşuyor içi..1 tanesini oycaksın+ zaten bir tane yedek var içinde ekstradan ;)

çıkartıp alıp götüreyim demiyo lan uydurma gece gece :D:D:D
istediğim zaman çantayı kapıp gideyim diyo

sen şimdiye kadar bcb60 ın içinden tek bi pedal kapıp bi yere çalmaya gittinmi :D

The_Answer demiş ki:
ama adam istediğim zaman çıkartıp alıp götüreyim diyor...? onla mı uğraşcak...
bcb60larda oyduğun şey sünger yenisi bulunur zaten 3 ped den oluşuyor içi..1 tanesini oycaksın+ zaten bir tane yedek var içinde ekstradan ;)

Hayır ondan bahsetmiyodum bunla... çantadan çıkartıp kullanıyım demek istedim ... yani boardı ters çevirsem bile pedalların crbaby nin hareket etmesini istemiyorum

ergin bence case in içinden bi sunta kalıbı çıkarıcağına ayrılabilir üst kapak yaptırmayı dene
bu biraz işini zorlaştırabilir ama acaip kullanışlı olur

sansasyon demiş ki:
ergin bence case in içinden bi sunta kalıbı çıkarıcağına ayrılabilir üst kapak yaptırmayı dene
bu biraz işini zorlaştırabilir ama acaip kullanışlı olur

En son kullandığım çantayı kullancam ozaman... bi 007 çantasıydı ve ben onun kapağını kestim ve bi kilit daha monte ettim dışına süngerden bişeyler yapmaya çalıştım olmadı pedallar çok güzel oluyo ama gel gör cry baby işi bozuyo... belkide aynı çantadaki süngersiz vidalarla yaparım bu bossların kullandığıvidaları nerden bulabağımı bilen bi zat varmı...

otosanayilerde sadece vida satan dükkanlar oluyor.
bitanesinin vidasını yanına al ben bunun 1-2 cm uzununu istiyorum dersen verirler

crybaby sorun çıkarırsada ver emziği susar o
:D:D:D:D:D:D

gece gece yüzyılın esprisini yaptım...
ben yatmaya gidiyom kendimden tiksindim birden
:D:D:D:D:D:D

abi bu forumda amca nickli arkadaşımızın yaptığı bi pedal board vardı.bence gatar sağlam ve kullanışlıydı.tahtadan bi kutu yaptırmıştı.kutunun pedallar tarafına gelen ön kısmı yoktu.kapağını açınca direk pedalları kullanabiliyodun yani.bide ona güzel bir kılıf diktirmişti şu gitar çantalarının kumaşında.onun içine koyup taşıyodu.kutuya pedalları alttan vidalarla monte etmişti.çok sağlamdı.

benim aklıma gelen farklı bi yöntemde şu.bi 007 bont çanyatı hiç bi yerine kesmeden al. bir tane kontroplak kestir.buna pedallarını vidala.sonra bon çantanın içine koy taşı.istediğin yerde kontro plağı çıkartır kullanırsın.sonra çantana koayar taşırsın.zaten bont çantalar sert olduklarından hardcase gibi olur.haa bu arada bide kontroplak çantada oynamasın diye bond çantanın üst kapağına bi adet 5-10 cm arası kalınlıkta bi sünger yapıştırırsın.( malzemelerin teminine gelince.kontroplağı sitelerden, bont çantayı ucuza ulus çantacılar çarşısından, ve süngeride ulusta yanan modern çarşının karşısındaki sünger vs. satan yerlerden bulabilirsin.) bu sistem sana çok maliyetli olmaz.hatta kontroplakğı sitelerden beleşe bile alabilirsin çok rahatça.bi bond çantaya para vercen.sünger 2-3 ytl bişey tutar zaten.vidalarıda ulusta sünger alcağın yerlerde hırdavatçılar var gramla vida satan onlardan ucuza alabilirsin.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Pedal boarda alttan vidalama işkenceden başka birşey değil. Cırt bant kesin çözüm. Amerikan cırt bant olursa çok daha iyi olur.

BCB-60 yerine bence paraya ve zamana kıyıp kendi kafandaki pedal boardu yaptırmak daha güzel.

melihbozkurt84 demiş ki:
abi bu forumda amca nickli arkadaşımızın yaptığı bi pedal board vardı.bence gatar sağlam ve kullanışlıydı.tahtadan bi kutu yaptırmıştı.kutunun pedallar tarafına gelen ön kısmı yoktu.kapağını açınca direk pedalları kullanabiliyodun yani.bide ona güzel bir kılıf diktirmişti şu gitar çantalarının kumaşında.onun içine koyup taşıyodu.kutuya pedalları alttan vidalarla monte etmişti.çok sağlamdı.

Abi, dediğin kutu çok sağlam, çok kullanışlı olmakla birlikte çok ağırdı. Sürekli ekipman taşıyan biri olarak baktım ki sol kolda(her zaman solda taşırım boardu) kas oldu, sağ kol hala cılız, vazgeçtim. Şimdi sadece iki 50 cm'lik sunta üzerine cırt bantla pedalları monte edip kullanıyorum. Taşımak için de Ankara Üni.nin verdiği şık ve hafif çanta :p

Geri