Hsh Gitarı H-h Kombinasyonda Nasıl Bağlarız? (superswitchsiz)

'Elektro Gitarlar' forumunda Prestige tarafından 5 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Selamlar,

Import switch ile gitarı H-H çalıştırma kombinasyonuna almak mümkün mü acaba?
    Genelde hep super switchler ile yapıyorlar. Ben ise bunu kullanıyorum;

import_lever_switch.jpg

2 ve 4 pozisyonlarda yine 1 ve 5 gibi sound almam önemli değil. Sadece 3.pozisyonda H-H şeklinde bir çalışma almak mümkün mü bunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler..

2. Olur, benim ibanez rg350'de EMG8185 bu switch ile, import evet, gibson bağlı gayet de sorunsuz.

3. Peki nasıl resmini veya şemasını atabilir misiniz bağlantı şeklinin? ben bulamadım deneyerek aradım ama.

4. Manyetikler ne?

5. dimarzio infs miydi öyle bir şey 1994.

6. 3. pozisyonda HH yapmak istiyorsan köprü humbuckerının hot ucunu sağdan ikinci, sap manyetiğinin hot ucunu soldan ikinci bacağa bağlaman lazım. Ama bu şekilde yaptığında switch eskisi gibi çalışmaz. Ama başka pozisyonlardan birinde HH olsun dersen farklı şeyler düşünülebilir.

7. 1-5 klasik bridge neck olsun, 2-4 farketmez ne olduğu, 3 H-H. Yarın deneyeceğim teşekkürler.

8. Ama bu durumda single ı tek başına çalıştıramazsın, onu iptal mi etmek istiyorsun?

9. Evet, mesela 2 ve 4'de humbucker + single olsa olabilir fakat 3te singlela bir işim yok dual humbucker gerekli.

10. 3 te olursa olmaz gibi görünüyor, vaktim olursa daha dikkatli bakarım.

Bu Sayfayı Paylaş