Önerileriniz

'Elektro Gitarlar' forumunda Thrasherrr tarafından 6 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhaba gitar+amfi alıcam ben şu an elimde ibanez grg170dx ve ibanez 10w amfi var.bir süre sonra bunlar kötü gelmeye başladı power chords basarken flan rahatsız etmeye başladı sesleri.çoğunluk thrash metal çalmaya çalışıyorum ya da heavy metal önerileriniz nedir 2. el falan önemli değil sağlam olsun yeter önerileriniz ve solo çalmıyorum ritim gitar ağırlıktayım ama ileride oraya da el atıcam :) .fiyatta toplam 1.000-1.500 tl arası.Ağırlıkta dinlediğim gruplar motörhead.slayer.kreator.testament.pantera :)

Son düzenleme: 6 Aralık 2014
  2. inhumanform bunu beğendi.
  3. Thrasherrr dostum nickini çok sevdim :) yıllarını pis pasaklı kuru treşe vermiş biri olarak naçizane önerilerim :)

Cemborek3 doğru söylemiş anfi bi tık daha önde şu aşamada ama sağlam cın cın istiyorsan köprüye sağlam bir manyetik takviyesi şart...klavyesi de rahatsa gerisini şimdilik salla :) benim tercihim emg 81 olurdu ancak görüntü olarak gitarına uymayabilir pil yuvası da taktırmada sıkıntı olabilir..Seymour Duncan TB4 de olabilir Dimarzio Super Distortion olabilir pasif ya da aktif bir köprü humbucker çok şeyi değiştirir...seymour duncanlar hakkında pek bilgim yok açıkcası araştırsan kolay bulursun tabii...ben ağacın tona etkisinin fazla abartıldığını düşünen biri olarak sağlam manyetik aksamına çok önem veriyorum kötü gitarı da baya adam ediyor sağlam manyetikler...

Anfi için bütçen oldukça yeterli manyetiği hallettikten sonra...bu aşamada önünde iki yol var...

biri sağlam bir lambalı anfi almak ve çalmak :) ben olsam engl gigmaster 15'e koşardım 2. elleri bolca bulunuyor çünkü ahali bu anfiden sıkıldı ironball peşindeyiz hepimiz :) peavey 6505+ 212 combo da şahane bir anfidir 2. eli bulunursa thrash metal için efsanedir bulunursa öncelik bunda olmalı hatta...lambalı değil ama peavey bandit ile de sağlam thrash çalınır...blackstar ht serisine de son seçenek yürünebilir ikinci eli kolay bulunur elden çıkarması da kolay olabilir...orange terrorlar jim rootlar tercihim değil o yüzden ben önermem :)

bu seçeneğin eksi tarafı stüdyo ya da sahneye anfini götürmezsen stüdyoda ne varsa onunla çalmak, sahne için de taşımak zorundasın...taşımazsan da tonunla çalamıyosun zaten ne yazık ki...

aktif bir grupta çalan biri olarak ben düz bir anfi tercihen fx loop lu ile pedal setup ı dizmeyi tercih ettim hem stüdyoya hem sahneye kafam rahat gidiyorum anfiyi clean flate alıyorum pedalboardımı bağlıyorum benim için tamamdır çok da detaya takılmam o noktada zaten :)

burada anfini değiştirmeden zevkine göre bir tuner (headstocka takılanlarla idare ediyorsan bilemem ama bence pedalboardda olmalı ben hiç sevmiyorum) bir distortion pedalı para artarsa da araştırıp ek olarak ne istersen alabilirsin...çok pedala değil kaliteli pedala yürümekte fayda vardır kanımca çünkü pedal al sat işin boku çıkabiliyor bir yerden sonra...alım satım mevzularında tartıştık iyi araştırıp satmamak üzere almanı öneririm...denemek için alma sonra al sat kargola pazarlık et vs bunlarla vakit harcayacağına gitar çalsan çok daha iyi :)

metal muff ya da amptweaker tight metal ile aradığın tatları yakalarsın youtube da bolca video var zaten...para artarsa eq pedalı da güzel olur...ben eq yerine cab sim li di box kullanıyorum...

gerisi cıgı cıgı cın cın :)

hackeiommi bunu beğendi.
  4. EMM

EMM

733
    833
    4,556
    Bu ara yine fiyatlar yerlerde ve ben olsam sunu yapardim.

Ikinci el bir Blackstar Ht5 alirdim.
    Kalan parayla da ucuza ikinci ele dusen gitarlari kovalardim. Schecter olur, Ibanez olur, Jackson olur, olur da olur.

5. Ben olsam ne blackstar ht5r nede Orange alırdım. Ht5r nin sesi -bana göre- çamur gibi... clean kanalında eko yok.
    Tavsiye edilen Orange modelleri de tek kanal, eko hak getire. tone potansına gebesin..

bi süre basswood gövde V kasada Seymour Custom kullandım. Güzel bir ikili. Epey gösteriye çıktım. Ciyak ciyak bir ses vermez. ciyak ciyak sesleri sevmem. Ama maun favorim.. Yukarda bir arkadaşın dediği gibi ibaneze S.D.Custom alıp bir süre devam edebilirsin. .. iyi bir lambalı kombo vb. alabilirsin. Burda tavsiyem ev kullanıcısı için sadece engl gigmaster15 olur, başkada bişi olmaz.. Çünkü; güzel bir clean, güzel bir mid boost, gain input ile driveı biraz daha zorlayabiliyorsun, arkasında powersoak var, 1w ev içinde çalışabiliyor.. ister metal çalarsın, ister clean de input gain açıp hafif kırılmış bir drive.

bir opsiyon ise 1500 liranın büyük bölümüne gitar alıp 50 liralık bir behringer guitar link ile VST yani (bilgisayar) yazılım amfi kullanman. Yeni enstrümanistsin, bu şekilde alabileceğin sesten diğer bütün seçeneklere göre daha memnun kalırsın gibi geliyor... Sonuç olarak elinde iyi enstrüman olur. iyi enstrüman herşeydir.

Son düzenleme: 6 Aralık 2014
  6. Kullanıcı adına kurban olduğum! Ya yukarıdaki lambalılardan biri veya ya iyi bir transistörlü amfi. Gain yetmezse bir de Ibanez Tube King ampullü distör. Ya da delikanlılığı boz, iyi bir transistörlü yanına Line 6 POD V2 prosesör çek. Bırak Pantera'yı Slayer'ı, death hatta driveın, boosterın leşliğine göre grindcore bile çalarsın :)

@BuzzLightyear aga adam clean kanalda ekolayzeri ne etsin zaten? Pink Floyd, SRV çalmayacak ya? Blackstarları da lamba değişimi adam eder. Bazı Orangelarda da o tek ton gayet yeterli oluyor. İşin orası zevk renk diyelim biz en iyisi.

BuzzLightyear bunu beğendi.
  7. bass mid treble yok o kötü orangelarda bence...

8. EMM

EMM

733
    833
    4,556
    Engl Gigmaster kadar fiyatini haketmeyen bir ampli daha var o da HK TubeMeister 18.

Blackstar'in tonunu gainini sona dayarsaniz camurlasmasi dogal. Ikisi de versatility konusunda Gigmaster'dan daha iyi. Ironball deseniz anlardim da Gigmaster bana cok garip geldi. Yurtdisinda yuzune bakilmayan bir alet Gigmaster.

9. Ahh kusura bakma hocam
    Eko ne lan dedim ben de, benim glukoz düşük günün bu saatlerinde.
    Saygılar.

10. Eyvallah herkese yorumlarınızdan ortaya karışık bir şey çıkarıcam :)

Bu Sayfayı Paylaş