Hsh Gitara Manyetik Için Yardım Lütfen

İbanez RG350mz gitarım var. Manyetikleri değiştirmek istiyorum. Humbucker manyetikler yerine EMG 81/85 ve single manyetigede seymour duncon bir manyetik düşünüyorum.Böylelikle hem saglam distortion tonu hemde güzel bi clean ton alabilir miyim?

Merhabalar, ampli ve diğer ekipmanlarınız nelerdir?
Manyetik değişiminden önce nelerden şikayetçisiniz ve manyetik değişimiyle hedeflediğiniz sonuçlar nelerdir?

Teşekkürler.

Hayır alamazsın, EMG manyetikle o şekilde single coil sadece uyumsuz bir birliktelik getirir. 2. pozisyona geçtiğin anda volume kaybına uğrarsın. Ayrıca sağlam bir distortion tonu için EMG'e ihtiyacın yok. EMG 60 ile sapta clean tonlar fena değildir ama tabii ne beklediğin önemli. Single coil'in clean tonlarından hoşlanıyorsan bu tarz bir bileşim veya gitarda olmaz zaten. Bir de bir gitardan herşeyi bekleme. Hepsi bir arada olmuyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar manyetik icin yardım bekliyorum yarın gidip değiştiricem manyetiklerimi.Yeni konu acmak istemedim hazır bu konu varken.Single manyetik almayacagım humbuckerları degistirip cayır cayır metal calmak istiyorum :D Avenged sevenfold,slipknot,bullet for my valentine gibi gruplar calıyor.Metalcore a kacıyor biraz. İstedigim distortion tonunu anlamıssınızdır bridge ve neck icin ritim ve solo icin söyle saglam iki manyetik önerir misiniz

O gitarın üzerindeki manyetiklerle bahsettiğin şeyler çalınır zaten. Boş yere masraf yaptığını çok geçmeden anlayacaksın.

Benimde ibanez grg170 im var amfi de çok fark ediyo. Manyetikten anlamam çok ama evde çaldığım ile studyoda çalfığım çok farklı. Amfi de düşün bence

Ben benzer konfigürasyonlu bir gitarımda orta single ı iptal ettim ve onun yerine üç yollu bir switch ve gibson 490t - 498r şeklinde bir kombinasyon yaptım. Gayet başarılı oldu neredeyse 1 yıldır her gün kullanıyorum.

Manyetik değiştirmeyi düşünüyor ve konuya hakim değilsen mutlaka set almanı öneririm.

Amfin yoksa guitar rig gibi programlar var videolarını izlemiştim gitarın norkablokablosunun ucuna küçültücü bir aparat (ucuz bir şey diye biliyorum) kullanarak bilgisayara bağlıyosun ve amfi olarak kullanılabiliyor. İncele derim youtube da var tanıtım vs.

biliyorum guitar rig i dandik bi amfim vardı zatende bozuldu artık eskiydi zaten.Nasipse yarın gidip amfi ve manyetik isini halledicem.Ondan önce manyetik konusunda önerileriniz önemli benim icin tabii amfi önerileride.1200TL limitim var ikisi icin.
@Kutay_ dostum ben kablodur lehimdir pek anlamam izmirde bi atolyeye veya işi bilen birine versem h-h olacak desem yaparlar sanırım?

biliyorum guitar rig i dandik bi amfim vardı zatende bozuldu artık eskiydi zaten.Nasipse yarın gidip amfi ve manyetik isini halledicem.Ondan önce manyetik konusunda önerileriniz önemli benim icin tabii amfi önerileride.1200TL limitim var ikisi icin.
@Kutay_ dostum ben kablodur lehimdir pek anlamam izmirde bi atolyeye veya işi bilen birine versem h-h olacak desem yaparlar sanırım?

İlla ki ;)

suan icin amfim yok fakat manyetikle beraber amfide alıcam

Çok yanlış yoldasın, benden söylemesi...

1200TL dediğin parayla gidip Blackstar amplilere bak, HT5 ve HT Metal serilerini dene elindeki gitarla. Hatta bilmiyorum drop tuning ile deniyor musun? O şekilde de tonlar çok değişir.

Manyetik değiştirdiğinde, ampli almak için elinde kalacak 600TL ile ne alacaksın da eski manyetiklerle yeni manyetikler arasındaki farkı anlayacaksın?

Önce gitar alınır, sonra iyi bir ampli alınır, manyetik pedal vs. sonra gelir. Biliyorum kafana koydun, yarın manyetik de alacaksın, ama sustain artışı ve tondaki doluluk için peki bir şey değişmeyecek senin için.

Geri