Bağlantı Sorunu

'Elektro Gitarlar' forumunda dubidakka tarafından 7 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Konuya dalalim direk :) Şimdi Elimizde:
    Gibson lespaul
    2 adet dimarzio (crunchlab+liquifire) humbucker
    2 Adet pushpull Volume
    1 Adet tone
    1 Adet on-on-on 3 lü switch
    1 Adet Fishman Power bridge
    1 Adet Fishman Power chip
    1 Adet Togle switch (manyetikleri seçmek için :)
    2 Adet çıkış var gitarda.

Gelelim 150 kişinin çözemedigi sıkıntıya,
    1:)Humbucker lar single çalışabilecek,pushpull volume ler onun için.
    2:)fishman piezo ve mayetiklerin çıkışları ayrı olacak.Bu çıkışlar on-on-on switch ile kontrol edilebilecek, yani istersek piezo çıkışı istersek manyetik çıkışı istersek her ikisi aynı anda aktif olabilecek.
    3:) Togle switch ile manyetikleri secebilecegiz,
    Var mı bunu çözebilecek arkadaş.

2. Konuya vakıf kimse yok mu ?

3. Ankara da cozebilecek iki kisi taniyorum. Biri dore muzikte Tolga, digeri evrensel muzikte Kenan.

dubidakka bunu beğendi.
  4. Istanbul da 1 kişi tanıyorum taksim de levent usta, daha önce aynı sistemi bağladı bana.Telefonla şema istedim bide hesap no istedim 60km yol gelmeden ben burda halledeyim dedim o da görmem lazım unuttum valla dedi, biraz iyileşmeyi bekliyorum forumdan bilen çıkmazsa taksim yolları daştan.Ha olurda burdan çözen olursa da emeğinin karşılığını öderim arz ederim :)

5. Peki google dan bulamadinmi. Muhtemelen vardir. Push pull kolay ama piezo isi karistiriyor. Piezo wiring diagram larindan biri muhtemelen isini cozecektir

dubidakka bunu beğendi.
  6. Piezo ayrı calisabiliyor manyetiklerde öyle ama ortadaki 3 lü switch işi bozuyor onunla çıkışları ayiramiyorum, yani biri çalışırken diğeri calismayacak çıkışları

7. Halletik :) öyle bağlantı işi falan olursa haberim olsun baya bi öğrendim yardımcı oluruz :)

darkafter bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş